Міфи і факти про здоров’я

0

У Всесвітній день здоров’я ми вирішили розібрати, у які міфи все ще вірять українці і яких корисних порад часто забувають дотримуватися.

Здоров'я

Здоров’я

Факт

Гаджети

Гаджети

Міф. Якщо читати при поганому світлі або близько дивитися телевізор, то зіпсується зір.

Незважаючи на те, що набагато комфортніше читати при хорошому освітленні і дивитися телевізор на відстані, протилежні дії не впливають на здоров’я очей. Очі містять м’язи. Як і будь-які інші м’язи, вони напружуються і втомлюються, але погане освітлення та близькість інших об’єктів не буде необоротно впливати на це. Шкідливо, якщо дивитися прямо на сонячне світло і лазерне випромінювання.

Факт

Сон

Сон

Міф. Можна підхопити статеву інфекцію через туалетне сидіння.
Інфекції, що передаються статевим шляхом, можна підхопити тільки при прямому сексуальному контакті, переливанні крові, від матері до ненародженій дитині. Шанс підхопити будь-яку хворобу з туалетного сидіння практично дорівнює нулю. Можна підхопити таку хворобу, як застуда, при прямому контакті з зараженою поверхнею, але для цього, все ж таки, потрібно, щоб бактерії та віруси потрапили прямо на слизові оболонки.

Факт

Здоров'я зубів

Здоров’я зубів

Міф. Якщо голитися, то волосся ростиме ще товшим і темнішим.
Гоління – це поверхнева процедура. А яким буде ваше волосся — текстура, колір, зовнішній вигляд — це все вирішується на більш глибинному рівні, у цибулинках, звідки зароджується волосина, та залежить від загального стану організму, спадковості, інших факторів. Тому гоління не може викликати потовщення і потемніння волосся. Здається, що волосся жорсткіше і темніше через більшу помітність і відчуття гострої відрослої щетини після процедури, але це не так.

Факт

Спорт

Спорт

Міф. Цукор робить дітей гіперактивними.
Багатьом людям здається, що після споживання солодкого діти поводяться мов очманілі. Але тривалі медичні дослідження не виявили жодного зв’язку. У нормі у дітей не існує зв’язку між споживанням цукру і поведінкою. Незважаючи на це, обмеження солодощів для дітей є хорошою практикою, бо їх надлишок може призвести до ожиріння, карієсу, втрати цікавості до здорової їжі.

Факт

Здоров'я зубів

Здоров’я зубів

Міф. Ваше серце зупиняється, коли ви чхаєте.
Серце не зупиняється, коли ви чхаєте. У рідкісних випадках, серце може битися нерегулярно через зміну тиску в грудях і зміни припливу крові до серця під час чхання.

Інфографіка Рузанни Давітян

Коментувати

20 березня 2018