Рафаель Санті і його Мадонна

0

6 квітня 1483 року народився великий художник епохи Відродження – Рафаель Санті.

Рафаель Санті

Рафаель Санті

Знаменитим живописцем та архітектором італієць Рафаель Санті, син одного з придворних художників, став уже в 25 років. А прожив всього 37. Найбільше підірвала його здоров’я робота над будівництвом і розписом собору Святого Петра.

Найзнаменитішою роботою є “Сикстинська Мадонна”. Дехто з дослідників твердить, що її, як і багатьох інших своїх мадонн, Рафаель писав з доньки пекаря Маргарити Луті, відомої як Форнарина. Одні звуть її блудницею, інші – чесною коханою Рафаеля, через почуття до якої він навіть відмовився від вигідної шлюбної партії. Існує легенда: кохання було настільки сильним, що Рафаель і дня не міг прожити без Форнарини. Коли один з багатих замовників, у домі якого художник малював фрески, заборонив “тягати” з собою на роботу сторонніх осіб, майстер змарнів, перестав їсти і спати, втратив натхнення. Тоді клієнт махнув рукою… Існують перекази, що з Форнариною Рафаель не розставався до останнього дня життя.

Рафаель Санті

Рафаель Санті

Рафаелеві був 31 рік, коли, крім придворного живописця та відомого архітектора, він став ще й інспектором зі старожитностей у Римі. Тобто, відповідав за проведення розкопок та за збереження, опис віднайдених екземплярів.

Рафаель Санті

Рафаель Санті

Малюнок Рафаеля “Голова молодого апостола” був проданий на аукціоні Сотбіс за 29 721 250 фунтів стерлінгів. Це – рекордна сума для графічних робіт.

Рафаель Санті

Рафаель Санті

Інфографіка Рузанни Давітян

Коментувати

23 березня 2018
22 березня 2018