На Полтавщині працюватимуть поліцейські групи комунікації

Спеціально навчені правоохоронці намагатимуться налагодити діалог між сторонами конфлікту під час мітингів та заворушень.

Поліція

Поліція

Перша група комунікації із семи правоохоронців запрацює у Полтаві вже у квітні. Її завдання – під час заворушень та масових акцій протесту допомогти сторонам конфлікту порозумітися, запропонувати інші, окрім протистояння, способи вирішення спірних питань, не допустити подальшої ескалації та використаня протизаконних методів.

– Ця група працюватиме на масових заходах без бронежелетів, касок, дубинок. Бо поява правоохоронців у такому вигляді зазвичай одразу налаштовує протестувальників на спротив. Щоб можна було швидко помітити поліцейських у натовпі, вони будуть одягнуті у спеціальні жилети. Працівники поліції повинні заздалегідь розібратися у причинах конфлікту і спробувати шляхом переговорів знизити рівень напруги. Але при цьому на позицію жодної зі сторін не приставатимуть, мають зберігати нейтралітет, – пояснив Юрій Сулаєв, речник Головного управління Нацполіції у Полтавській області.

Юрій Сулаєв

Юрій Сулаєв

За його словами, при створенні таких груп комунікації Національна поліція користується чеським досвідом. Там «групи переговорників» успішно працюють під час заворушень і не допускають силового розв’язання конфлікту.

– Зараз чеські колеги навчають сімох наших працівників у Києві. При чому не тільки, як працювати, а й як навчати інших. Бо, повернувшиь додому, полтавські поліцейські муситимуть провести аналогічні тренінги для колег з районів. Хочемо створити такі групи комунікації, хоча б по 2-3 особи, у всіх райцентрах, – пояснив Сулаєв.

Для Полтави питання зважених дій під час масових конфліктів – нині особливо актуальне. Події навколо арки будинку по вул.Соборності, 27, незаконної забудови на вул. 23 вересня та інші це доводять.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: