Кількома мазками: Вінсент ван Гог

30 березня народився автор популярних “Соняхів” та “людина, що відрізала собі вухо” – голандський художник Вінсент Ван Гог.

Ван Гог

Вінсент ван Гог

Ван Гог мріяв стати священиком, як і батько. Навіть встиг пройти обов’язкову для вступу у євангельську школу місіонерську підготовку. Майже рік прожив у гдибинці, серед шахтарів. Але вийшло так, що правила вступу змінилися, і треба було платити за навчання. Тоді ван Гог вирішив змінити плани і стати художником. Вибір фаху не був випадковим: рідний дядько Вінсента був партнером у найбільшій на той час арт-дилерській фірмі “Гупіль”.

Малювати ван Гог почав у 27 років. “Геніальним дилетантом” він не був. Адже на той момент вже сам був досвідченим арт-дилером і вступив спочатку в Академію мистецтв у Брюсселі, а потім — в антверпенську Академію. Щоправда, провчився там лише три місяці, доки не поїхав у Париж, де і познайомився з імпресіоністами та визначився зі власним стилем. Починав художник, щоправда, з реалістичного, так званого “селянського» живопису. Але молодшому братові Тео, який матеріально підтримував Вінсента протягом всього життя, вдалося переконати його: “світлий живопис” ніби створений для успіху, і публіка його обов’язково оцінить.

Ван Гог

Ван Гог

Велику кількість жовтого кольору на картинах ван Гога пояснюють по-різному. За однією з версій, таке бачення світу викликане великою кількістю ліків від епілепсії, які художник вживав. Епілептичні напади почалися у нього в останні роки життя: через виснажливу роботу і зловживання абсентом.

Ван Гог — один із тих художників, чиї картини крадуть найчастіше. Зокрема, з музею художника в Амстердамі вкрали дві його роботи – “Вид моря в Шевінгені” та “Церква в Ньюнені”, кожна з яких оцінюється в 30 млн. доларів. А з Музею Мухаммеда Махмуда Халіля в Єгипті — полотно “Маки” за 50 млн. доларів. Поки що їх не знайшли.

Є ефектний міф, що за все недовге життя ван Гог продав лише одну роботу – “Червоні виноградники в Арле”. Однак це не так. Свої картини художник продавав і раніше, правда, за набагато скромніші суми.

Ван Гог

Ван Гог

Не все ясно і з відрізаним вухом художника. Насправді, йдеться лише про мочку. За однією з версій, її ван Гогу “відхватив” під час суперечки Поль Гоген, гарно тренований у матроських бійках. Мешканців містечка Арле, де жив художник, так налякав цей інцидент, що вони витребували від мера ізолювати Ван Гога. Митця відправили у поселення для душевнохворих Сан-Ремі-де-Прованс. Знаменита «Зоряна ніч» написана Ван Гогом саме там.

Ван Гог

Вінсент ван Гог

Інфографіка Рузанни Давітян

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: