Децентралізаційний сюрприз. Як створення карти частини району допоможе ОТГ збільшити свій бюджет

0

Важливим у плані економічного розвитку об’єднаних територіальних громад (ОТГ) стало питання отримання земельних прав на розпоряджання прилеглими територіями, які знаходяться неподалік населених пунктів та входять до складу ОТГ. Про виготовлення карти частини району, яка дасть змогу для об’єднаної громади розпоряджатися прилеглими землями, під час науково-практичної конференції «Староста: лідер, адміністратор, представник інтересів територіальної спільноти», розповіла Олена Тертишна, керівник Дніпропетровського центру розвитку місцевого самоврядування.

Олена Тертишна

Олена Тертишна

У заході взяли участь представники ОТГ Полтавщини, а також фахівці полтавського центру розвитку місцевого самоврядування.

Пані Олена розповіла, що на Дніпропетровщині є Вакулівськса ОТГ. Громада на чолі з Артуром Шевцовим є першопроходьцем в питанні реєстрації виконавчого комітету, як юридичної особи публічного права.

Минулого року Вакулівська громада через інфраструктурну субвенцію мала реалізувати проект по виробленні карти частини району його об’єднаної територіальної громади. Що дає ця карта? Виготовивши такий документ, район формує кордон своєї ОТГ, таким чином закріпляючи за собою право управління земельними відносинами поза межами населених пунктів.

 – Операція не є складною. Потрібно спочатку ініціювати рішення громади, за тим передати кошти районній раді. Далі райрада розглядає це рішення на сесії, передає відповідні кошти райдержадміністрації, доручаючи виготовлення такої карти, замовляє її в області. Якщо піти таким шляхом, то громада може стати власником земельних наділів в межах своїх кордонів, не чекаючи змін до земельного кодексу, чи закону органів місцевого самоврядування, – пояснює Олена Тертишна.

За її словами, Центр розвитку місцевого самоврядування тільки торує цей шлях, і багато старост лишень недавно дізналася про такі можливості.

 – Ми не відкривали карти. Ми готуємо логістику цих дій. Але одразу скажу: вартість такого проекту не є маленькою. В залежності від територій, які займають громади, це буде коштувати від 500 тисяч гривень. Деякі громади кажуть, що краще ці гроші витратити на школи чи дитячі садки. Але з іншого боку – кошти варто вкладати в ті проекти, які потім можуть приносити прибуток до бюджетів громад. Це саме той проект.

Нагадаємо, що 27-28 березня у місті Дніпро відбулася науково-практична конференція для старост та представників ОТГ, на якій розглядали питання бюджетування, введення електронних сервісів у діяльність адміністративних установ, а також правові основи функціонування ОТГ. У конференції взяли участь представники громад Полтавщини, які дізналися про досвід роботи строст сільських громад із Дніпропетровщини та Запоріжжя.

 

Коментувати

22 березня 2018