3-тя лікарня Полтави вдруге спробувала закупити медобладнання

1

В Інституті аналітики та адвокації проаналізували та знайшли нові порушення у публічних закупівлях 3-ї  міської клінічної лікарні у  м. Полтава.

3-тя лікарня Полтави вдруге спробувала закупити медобладнання

3-тя лікарня Полтави вдруге спробувала закупити медобладнання

3-я МКЛ вже намагалася провести закупівлю медичного обладнання. Після того, як фахівці ІАА вказали на порушення зі сторони замовника, останній скасовує торги.

Нещодавно цей медичний заклад провів декілька нових закупівель. У цих тендерах предмети закупівлі та їх кількість відрізнялись від початкового замовлення. Наприклад, придбали 2 ендоскопи, замість одного, та зовсім відмовилися від стерилізатора та меблів.

Також було дві спроби закупки апарата ШВЛ. При чому закупити ці прилади з першого разу не вдалось. Замовник скасував закупівлю “за відсутністю потреби”. А через тиждень знову оголошує відкриті торги на закупівлю тих самих ШВЛ, тільки з більшою на 300 тис. грн. очікуваною вартістю.

– Очевидно, що скасування першої закупівлі по ШВЛ відбулась через малу заявлену ціну зі сторони замовника. Тому причина скасування закупівлі, яку вказав замовник, є недоречною.

Олександр Довгошей, аналітик ІАА

Крім цього, замовник укладає два прямі договори на закупівлю діагностичного комплексу та монітору. І тут допускає нові помилки: при внесенні змін у річний план закупівель, не вказує в ньому обидві неконкурентні закупівлі.

Загалом, через те, що лікарня частково закупила інше обладнання аналітикам важко зрозуміти, чи вдалося на цьому зекономити кошти у порівнянні з початковою закупівлею. Але точно можна сказати, що завдяки відміні першого тендеру замовник переосмислив необхідність закупки частини медобладнання. До того ж, третя міська лікарня тісно співпрацює з Інститутом аналітики та адвокації. І цього разу їм також пообіцяли виправитися та внести зімни в план річних закупівель.

Прес-служба ГО “Інститут аналітики та адвокації”

Коментувати

1 Коментар
Жека
• 19:13 | 20 жовтня 2017

Попытка не пытка 😉

Відповіcти
17 листопада 2017
16 листопада 2017