До старту програми відшкодування вартості ліків все готово

Програма відшкодування вартості деяких ліків стартує з 1 квітня 2017. Днями Кабінет Міністрів України ухвалив необхідні рішення.

Лікарські засоби

Лікарські засоби

З 1 квітня 2017 року ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми можна буде отримати за рецептом в аптеці безкоштовно або з невеликою доплатою.

Алгоритм дій при цьому такий:

– звернутися до лікаря;

– отримати виписаний рецепт із зазначенням діючої речовини;

– отримати ліки в аптеці.

Відшкодування вартості ліків, які громадяни отримуватимуть коштом держбюджету, врегульовано постановою «Про забезпечення доступності лікарських засобів».

Йдеться про запровадження механізму відшкодування вартості ліків під час амбулаторного лікування осіб, що страждають на зазанчені вище захворювання, шляхом встановлення оптово-відпускних цін на ці препарати. Їхня вартість при цьому повинна бути на рівні цін на такі ж препарати у затверджених референтних країнах (Польща, Словаччина, Угорщина, Чехія, Латвія).

На сьогодні ціни на ліки в Україні є необгрунтовано високими, не відповідають рівню доходів громадян і часто навіть перевищують ціни в сусідніх європейських країнах.

Разом із тим у роздрібній аптечній мережі можуть продаватися і лікарські засоби, дорожчі за встановлений граничний рівень.

Участь аптечних закладів у програмі відшкодування вартості ліків виключно добровільна. МОЗ України заохочує представників бізнесу долучатися до програми реімбурсації.

Водночас Уряд гарантує безперервність лікування пацієнтів із хронічними захворюваннями та покращення якості їхнього життя. Українці матимуть можливість регулярно вживати потрібні препарати, що зменшить розвиток захворювань та дозволить уникнути важких наслідків.

Залишити відповідь
Коментувати

2 Коментарі

Огласите весь список, пж.

2017-03-19
Сергій
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: