Відтінки смаку: види кавових напоїв

0

KAVA

Щоб детально розглянути інфографіку, натисніть на зображення

Капучино

У перекладі с італійської — “капуцинський”, бо вигадали монахи—капуцини. Основна складова — еспрессо, інша — молоко. Молока має бути спінене, а піна — дрібною, суцільною, однорідною. Температура напою — 65-79 градусів. Тоді напій не обпалює ні язик, а чашка — руки. Найлегше з приготуванням справляється кавова машина з капучинатором. Смак піни має бути солодкуватим.

Американо

Під час Другої світової війни американські солдати шукали в Італії свою традиційну фільтр-каву. Тому італійські бариста вирішили розбавити еспрессо — і отримали новий напій. Щоб приготувати американо, треба спочатку зварити 50-60 мл класичного еспрессо з 14-16 г кави. Важливо — варити не довше 20-25 секунд. Потім — розбавити з такою ж кількістю окропу.

Брив

З і талійської передовидить як “кооткий”, хоча насправді цей напій мав би зватися “вершковий”. Це американський різновид лате або капучино. Замість чистого молока — суміш молока та вершків 50 на 50. Це збільшує піну в напої.

Кава з молоком

Уперше почали готувати у Франуції, використовуючи чорну каву та підігріте молоко. Коли кавові машини отримали велике поширення, цей напій почали готувати з есперессо. У Франції подають у широкій керамічній чашці, тоді як в Америці — у стандартній кавовій. В американській версії використовуєтька кава, приготована крапельний способом, та молоко, нагріте паром.

Кон-Панна

З італійської перекладається як “з вершками”. В основі — еспрессо, зверху додані збиті вершки. Збити їх можна або вручну, або вже використати вершки з балончика.

Корретто

Корретто – італійській напій, в основі якого — кава та лікер, плюс трохи цукру. Найчастіше спочатку варять еспрессо, а замість лікера використовують також самбуку, граппу та бренді. В інших країнах, наприклад, Швеції та Норвегії, аналогічний напій називають карахильо. А іспанці навіть п’ють його на сніданок.

Фредо

Це суміш кави, молока та сиропа. Спочатку готують порцію еспрессо, використавши у півтора рази більше води, ніж зазвичай. Потім у посудині для змішування з’єднують його молоком та сиропом (наприклад, карамельним, але точно не фруктовим). Додати трохи льоду — і все, напій готовий.

Латте

У перекладі з італійської – “кава з молоком”. Основні складові — еспрессо та молоко, що видно з назви. В італії чато готують напій вдома, використовуючи каву мокка (різновид арабіки) та підігріте молоко. Готову порцію еспрессо заливають гарячим молоком, а зверху ще й покривають збитою молочною піною. Зовні це дуже схоже на капучино, але відрізняється співвідношенням еспрессо та молока. Молока — іще більше.

Лунго

З італійської перекладається як “довгий”, бо заварювання цього напою триває довше, ніж традиційного еспрессо. Для приготування потрібна кава із сортів з тонким ароматом та ніжним смаком. Заливати треба більшою вдвічі кількістю води і варити теж вдвічі довще. На відміну від американо, коли в еспрессо додається гаряча вода, тут вся вода проходить через мелену каву. На смак лунго трохи гіркуватий, при цьому — не менш міцний, ніж еспрессо.

Макіато

Різновид напою на основі еспресс, де, на відміну від капучино чи лате, каву вливають в молоко. З італійської макіато перекладається як “плямка”. Така кавова маленька плямка утворюється зверху на молочній піні після вливання еспрессо у гаряче молоко. У класичному рецепті треба збити 79 мл молока, вилити отримане у високу склянку і тоді повільно та акуратно вливати свіжозварену каву еспрессо. Тоді кава начебто лишається всередині, бо молоко не пропускає його вниз склянки, а молочна піна лишається зверху. Макиато – разновидность напитка на основе эспрессо, в котором, в отличие от капучино или латте, кофе вливают в молоко.

Макіато

Макіато

Мокко

Його ще називають “шоколадною кавою”.

Основа — еспрессо, у яку додають спінене молоко та шоколадний сироп. Зверху це все покривають шапкою із збитих вершків та посипають шоколадною стружкою. Чи поливають топпінгом. Смак — скоріше шоколадно-вершковий, ніж кавовий. Температура — не дужа висока, бо молоко й сироп додають холодними.

Рістретто

Найбільш міцна, гірка та така, що бадьорить, кава. При приготуванні використовують ще менший об’єм води, ніж для еспрессо. Зазвичай це 7 г кавових зерен на 15-20 мл води. Дехто вважає, що у рістретто забагато кофеїну, але це не так. Перші кілька секунд заварювання з кави виділяються ефірні олії, які й надають їй насичений смак, а кофеїн надходить пізніше. Тому в рістретто менше кофеїну, ніж в еспрессо. Порція розрахована на 1-2 ковтка, тому італійці часто п’ють напій, не відходячі від барної стійки.

Еспрессо

Еспрессо

Романо

Перекладається як “римський”. Відмінність романо — якраво виражений цитрусовий аромат. Щоб приготувати, у філіжанку свіжозвареної еспрессо додають дольку лимона. Або нарізано смужечками лимонну цедру. А дехто вважає видавити 5 мл лимоннного соку і долити його у гарячий напій. У бідь-якому разі, має хороший тонізуючий ефект та дарує бадьорість.

Кубинська кава

Його основа — еспрессо, однак потім кубинці придумали розбавляти його 15-30 мл гарячої води, що зробило сак кави менш міцним. Крім того, у чашку перед наливанням еспрессо насипають 1 ст.л. тростинного цукру. Це надає еспрессо специфічного солодкого смаку.

Коментувати

19 березня 2018