Важливий кожен крок: здоров’я ніг під час походів

Мозолі, натертості, розтягнення, пошкодження колінних суглобів – під час походів на мандрівників чекає чимало небезпечних несподіванок. Треба знати, як зберегти здоров’я ніг, щоб протягом усього довгого маршруту чи сходження отримувати від нього лише задоволення.

Похід

Похід

Довгі прогулянки, нові пішохідні маршрути, походи в гори – навесні відпочивальники активізуються. Адже мандрувати у теплу пору року багато кому легше і приємніше, ніж у сніги. Важливо, щоб захопливий похід не перетворився на героїчне перемагання болю упродовж всього маршруту. А значить, про здоров’я ніг треба подбати особливо.

  1. Перший день – без великих дистанцій. Зупинки слід робити, щойно відчули “проблемні точки” на ногах. Далі – роззутися та допомогти собі превентивно: заклеїти місця почервоніння пластирем, пом’якшити стопи кремом, змінити устилки чи незручні шкарпетки, викинути зі взуття сторонні предмети. Краще часті зупинки, ніж пошкоджені ноги.
  2. Після зупинки на ніч треба помити ноги від солей та поту, наскільки б не втомилися за день, та перевзутися в легке взуття чи змінити шкарпетки).
  3. Ноги краще відпочинуть, якщо під час сну будуть на невеликому підйомі. Під час сну їх можна покласти на рюкзак. Тоді вони не набрякнуть за час короткого нічного сну, і взуття можна буде вдягти без проблем. Інакше, можливо, через набряки з’являться мозолі.
Похід

Похід

4. Аксіома мандрівників “поїсти до того, як зголоднів, попити до того, як відчув спрагу” важлива і для ніг. По-перше, без води у достатній кількості коліна висушуються швидше, і це спричиняє шкідливе тертя в суглобах. По-друге, голодний організм слабший, і легше втратити рівновагу та підвернути ногу.

5. Нігті повинні бути ідеально підстрижені, інакше вони натиратимуть пальці і навіть спричинятимуть рани.

6. Слабкі м’язи на ногах – одна з найчастіших причин травм при походах. Найкраще тренувати їх ще до подорожі. Біг по нерівних поверхнях, біг вверх-вниз та присідання на одній нозі цілком піддійдуть.

Бережіть коліна

  1. Потреба берегти коліна – хороший аргумент для надлегкого пакування. Адже кожен зайвий кілограм на спині -це 3-6 додаткових кілограм навантаження на коліна щоразу, коли нога торкається землі. Крім того, при спуску з гори ці навантаження більші ще в 3-4 рази, ніж при ходьбі по рівній місцевості.
  2. Не можна спускатися з гори із заблокованими (випрямленими) колінами! Треба йти невеликими кроками, повільно, з легко зігнутими колінами.
  3. Траєкторія при спукові – зигзагами, а не пряма.
  4. Краще планувати дні так, щоб на другу їх частину припадав спуск. Після обіду у рюкзакові буде менше їжі та води, а значить, менше навантаження на коліна.
  5. Іти по траві та грунту – краще, ніж по камінню чи бетону. При ході по твердих поверхнях коліна беруть на себе всю амортизацію.
  6. Трекінгові палки – хороший вибір. Окрім загальної стабільності, вони також забирають на себе частину навантаження з колін.
Похід

Похід

7. Побільше Омега 3 жирних кислот у їжі (волоські горіхи, оливкова олія). Це прекрасний лубрикант для суглобів, що зменшує в них тертя та біль.

8. У раціоні мають з’явитися сушені ананаси. Бромелаїн, інгредієнт ананасу, є хорошим природнім протизапальним, що пришвидшить відновлення колін та зменшить біль у суглобах.

9. Бандажі для колінного суглобу (knee brace, наколінні бандажі) забезпечать додаткову підтримку колін. Краще вибрати бандажі з відкритими наколінниками, щоб запобігти перетисканню суглобів. Не використовуйте еластичні бинти, в походах вони лише шкодять, стискаючи чутливі ділянки колін. Це призводить до затримки у них рідини і появи набряків. Наколінні бандажі мають різні призначення: від перетискання, набряків, для стабілізації, підтримки зв’язок, та ін. Краще проконсультуватися з лікарем перед тим, як вибирати бандаж.

(Продовження теми про те, як зберегти ноги під час походів, читайте згодом)

Матеріал із сайту «Мандруваки»

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: