6 причин, чому не знижується вага

0

Тренажерний зал, склянка води щоранку натщесерце та обмеження в їжі — здається, перепробувано вже все, а число на вагах навіть не думає змінюватися. Відсутність прогресу при схудненні здатна довести до відчаю кого завгодно.

Спорт

Спорт

А причини іноді бувають найпростішими:

  1. Калорійність раціону перевищує витрати калорій. Ця причина — одна з найрозповсюдженіших, коли навіть при активних заняттях спортом вага стоїть на місці. Ведення щоденника калорій точно допоможе. Багато кому з нас здається, що ми нічого не їkипротягом дня, але це — самообман. Там — печиво, там — 100 г насіння чи горішків, там — чай з чималою порцією сухофруктів — і ось вже зайві 500 ккал на день. Щоденник, по-перше, покаже всі помилки буденного раціону. По-друге, дозволить розібратися, що, коли їсть людина, і головне, навіщо. Можливо, заїдає стрес або поганий настрій. Врешті, зробить процес харчування більш усвідомленим та контрольованим.

Раціон

Раціон

  1. Неправильне зважування. Основні правила такі: зранку, натщесерце, без одягу та після відвідин туалету, приблизно в один і той самий час. Зважуватися треба лише на своїх вагах, адже різні, наприклад, вдома і в спортклубі, покажуть різний результат. Ваги мають стояти на рівній твердій поверхні в одному і тому ж місці. І не треба ставати на них щодня, перетворюючи це на культ і джерело постійних розчарувань. Раз на тиждень — цілком достатньо.
  2. Неправильне харчування у дні тренувань. Дехто не дозволяє собі їсти за 2 години до і 2 години після тренувань. Тобто, організм, витрачаючи сили на тренування, по 5-6 годин не отримує ніякої їжі. Це примушує його, по-перше, робити запаси, а, по-друге, сповільнювати метаболізм, тобто швидкість обміну речовин. До речі, так працює будь-яке голодування внаслідок ситуативного обмеження себе у їжі. Тому за годину до занять краще зробити легкий перекус: овочі з відварним м’ясом чи хоча б банан, а після тренувань — вжити щось білкове, типу йогурту, кефіру, нежирного творога і т.ін.
  3. Замало кардіонавантажень. Це — перший жироспалювач у тренажерці. Тому обійтися без них точно не вийде, якщо мета — саме скинути вагу. Бігова доріжка, степпер, орбітрек чи велотренажер, а також плавання і танці — підійде все, що завгодно. Головне, щоб кардіонавантаження були 3-4 рази на тиждень і тривали не менше 40 хвилин.
Кардіонавантаження

Кардіонавантаження

  1. Процент жиру зменшується, але м’язова маса росте. Тому головний показник ефективності тренувань — зменшення обсягів, а не число на вагах. М’язи важчі жиру, тому людина може навіть трохи набрати, але якщо її об’єми при цьому зменшилися — тип навантажень і раціон підібрано правильно. Регулярно зважують лише професійних спортсменів, для інших важливіше, як вони виглядають, а не скільки важать.
Силові тренування

Силові тренування

  1. Замало води у раціоні. Не чай, не кава, не соки, а саме чиста вода розчиняє жир. Тому, якщо випивати її менше необхідної норми — 1,5 — 2,5 л залежно від маси тіла — то на зниження ваги годі сподіватися.
Чиста вода

Чиста вода

Перерва у скиданні ваги по-науковому називається “плато”. І, по суті, є найкращим часом, щоб встигнути підтягнути шкіру. Особливо, якщо втрата ваги планується серйозна. Саме у цей момент особливо ефективними будуть йога, стретчинг, пілатес, різноманітні масажі та пресотерапія.

Коментувати

17 листопада 2017
16 листопада 2017