Людей залякують раком шкіри, щоб купували невідомі препарати – полтавський лікар-дерматолог

За допомогою статей в мережі Інтернет людей лякають «папіломами-вбивцями», які викликають рак шкіри, і пропонують лікувати їх рідиною з невідомим складом, яка начебто «знижує активність папіломавірусу в організмі». Чим небезпечне таке самолікування і якими сучасними методами насправді можна позбавитися бородавок, ми запитали у лікаря-дерматовенеролога вищої категорії Романа Свиридюка.

«Папіломи – вбивці стають невиліковним раком шкіри за один тиждень!» – статті такого змісту активно поширюють в інтернет-мережі. У якості доказу – фотографії страшних перетворень невусів (тобто, родинок) з підписами: «Цей пацієнт вже мертвий». Наукова інформація у цих матеріалах уміло переплітається з перебільшеннями, недомовками та навіть відвертою брехнею. Як останній шанс на порятунок, людям пропонують купити новітній препарат. Він начебто не тільки позбавляє від бородавок, а й «зменшує активність папіломавірусу у крові людини». Ажіотаж збільшують штучно: мовляв, препарат за зниженою ціною можна купити саме у вашому місті лише у найближчі день-два.

Текст статті про папіломи

Текст статті про папіломи

– Ця стаття – класичний приклад залякування. Не можна сказати, що все у ній – неправда. Дійсно, вірус папіломи людини досить онкогенний, зокрема у жінок він часто викликає рак шийки матки. Поява великої кількості папілом може свідчити про його наявність в організмі. Однак боротися з ним за допомогою препаратів зовнішнього застосування – повна маячня. Адже вони ніяк не можуть вплинути на те, що вже циркулює у крові. Хіба що знищать самі папіломи, викликавши при цьому хімічний опік. Насправді лікування має бути комплексним. Звісно, потрібно видалити папіломи, щоб вони не псували зовнішній вигляд і не травмувалися, адже це може бути однією з причин їх «переродження» на злоякісні новоутворення. Також потрібно здати аналіз (методом ПЛР). І вже після цього лікар – дерматовенеролог, уролог, гінеколог або інфекціоніст – призначить лікування. Не обов’язково дороге – його можна підібрати відповідно до платоспроможності пацієнта. Але, в будь-якому разі, досить ефективне, – каже Роман Свиридюк.

Роман Свиридюк

Роман Свиридюк

За словами лікаря, зараз папіломи зрізають цілими зонами, іноді по 20-30 штук одразу, спеціальним радіохвильовим ножем або лазером. Якщо у пацієнта низький больовий поріг, спочатку знеболюють. Процедуру доводиться повторювати, адже за кілька місяців папіломи можуть з’явитися знову. Особливо, якщо обмежитися лише видаленням, без лікування. Усі запігментовані папіломи, підкреслив дерматовенеролог, обов’язково відправляють на гістологічне дослідження. Нехтувати цим не варто, бо так можна пропустити онкологічне захворювання.

Видалення папілом

Видалення папілом

– Основна небезпека таких статей – навіть не загальна атмосфера страху і нагнітання паніки, яку вони створюють. А те, що люди витрачають дорогоцінний час на фіктивні «примочки». Звісно, ні за тиждень, на за два папілома не перетвориться на рак шкіри. Але, якщо такий ризик існує, то затягувати з повноцінним лікуванням – смертельно небезпечно. Поки людина мажеться невідомою рідиною, у її організмі відбуваються незворотні процеси. І рятувати іноді буває запізно. Так що при будь-яких новоутвореннях треба якнайшвидше звернутися до лікаря. Дерматовенерологія зараз потужно прогресує, і підібрати ефективний метод лікування – не проблема, – стверджує Роман Свиридюк.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: