Парубій пояснив, чому в 2017-му дострокові парламентські вибори не відбудуться

1

На його думку сценарій з достроковими виборами до Верховної Ради Україні навязує Росія, але у країни-агресора нічого не вийде.

Парубій пояснив, чому в 2017-му дострокові парламентські вибори не відбудуться

Парубій пояснив, чому в 2017-му дострокові парламентські вибори не відбудуться

Про це Андрій Парубій сказвав в ефірі 5-го каналу.

 – Дочасних виборів не буде. Я глибоко переконаний, що той сценарій, який нав’язується Україні, зовні, це сценарій не український. А для агресора, який фактично обламав зуби об українську армію на сході, величезні кошти витрачаються на те, щоб дестабілізувати ситуацію всередині. Звичайно, парламент є головним майданчиком, на який здійснюється ця атака, – розповідає Парубій.

Спікер зауважив, що до схожих дій Російська Федерація намагалася вдатися у Молдові, і запевнив, що українцям в цьому плані немає за що хвилюватися.

 – Ми бачили подібні сценарії у Молдові, коли через дестабілізацію російські сили намагаються змінити вектор цілої країни. Такий сценарій намагаються нав’язати Україні, але він не буде мати успіхів у державі, – запевнив голова Верховної Ради.

Тема дострокових виборів до українського парламенту обговорюється політиками із початку минулого року. Так, екс-регіонал Тарас Чорновіл у своєму блозі на сайті «Обозреватель» писав, що такий сценарій буде вигідний Михеїлу Саакашвілі:

  – Із двох боків йде підштовхування до виборів, в яких більше зацікавлена нова сила Саакашвілі.

Саакашвілі

Крім того, ще у 2015 році про вибори говорили представники президентських сил, зокрема представник БПП Юрій Луценко.

 – Люди мають найняти собі депутата, аби відчувати результат від загальних реформ», – заявив Луценко і нагадав, що в результаті децентралізації місцеві бюджети отримали на 30% більше коштів. Зокрема, Луцьк додатково отримав 150 мільйонів гривень. Саме за них вдалося провести облаштування дворів та вулиць, – повідомлялося в УНІАН.

Луценко

Але вже наприкінці 2016-го року нардеп від депутат від Радикальної партії Ляшка Оксана Корчинська в студії Еспресо.TV висловила думку, що на осінь 2017 року парламентські вибори все ж відбудуться.

 – У 2017 році будуть вибори, до цього треба нормально ставитися. Частина парламентських сил, таких як Опозиційний блок і Батьківщина, зацікавлені, щоб вони були навесні, тому що в них зараз найвищі рейтинги. Частина політиків зацікавлена, щоб це було восени. От і вся різниця. Вибори, скоріше за все будуть, – сказала нардеп.

Дані соціологічних опитувань говорять про те, що українці підтримують ідею проведення дострокових виборів. Так за результатами дослідження, проведеного Центром Разумкова, 52 % українців підтримують ідею позачергових виборів.

Разумков

Як пишуть соціологи, їх дослідження проведене соціологічною службою Центру Разумкова з 19 по 24 лютого 2016 року. Було опитано 2021 респондента віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей за вибіркою, що репрезентує доросле населення України за основними соціально-демографічними показниками. Вибірка опитування будувалася як багатоступенева, випадкова із квотним відбором респондентів на останньому етапі. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

26 квітня 2018
25 квітня 2018