Два роки Президента Порошенка: українці лише наполовину “зажили по-новому”

Війна скінчиться за 2 тижні, долар знизиться до 10 гривень, українці без віз їздитимуть за кордон, власник «Рошен» продасть свої заводи – що обіцяв 2 року тому кандидат на посаду Президента України Петро Порошенко. Та чи втілив їх Головнокомандувач у життя?

porosh

25 травня 2014-го року українці віддали свої голоси кандидату на пост президента України Петрові Порошенку, і вже в 1-му турі обрали собі Гаранта. Гучні обіцянки та начебто конкретна програма з реальними діями як “жити по-новому” 2 роки тому вселила в громадян надію, а нині лише засмучує їхнім не здійсненням (здебільшого).

Тож найбільш провальними планом і обіцянкою Порошенка-кандидата стало: «закінчити війну за 2 тижні»:

Нагадаємо, після обрання Порошенка Президентом (але ще до інавгурації), він заявляв: «АТО не триватиме місяці, а години».

В реальному житті гучна заява, на жаль, не знайшла підтвердження. Восени 2014-го у Мінську був підписаний перший протокол про припинення вогню.

Ще раз Порошенко нагадав про можливість припинення конфлікту в січні 2015-го в інтерв’ю французькому телеканалу France-24. Тоді заявив, що конфлікт на південному сході України можна подолати за два тижні. На думку українського президента, вирішити кризу на Донбасі вдасться протягом 14 днів за умови дотримання всіх основних положень мінських домовленостей.

– Щоб зупинити цю війну необхідно просто виконати мінські домовленості, які були підписані у вересні. Криза на Донбасі не є виключно українською проблемою, а становить загрозу для всієї глобальної безпеки. Післявоєнна система глобальної безпеки, яка спирається на постійних членів Ради Безпеки ООН, більше не працює, і ми повинні знайти інший шлях, як зупинити терор, як зупинити агресію.

Проте військовий експерт, працівник оперативного управління Генштабу з 2003 по 2006 роки Олег Жданов вважає, що Порошенко мав рацію, говорячи, що АТО можна скінчити за 2 тижні. Але Головнокомандувач навмисне затягує війну на Донбасі – щоб зберегти владу.

– Порошенку залишилося ще три роки на посаді Президента? Ну так ось в найближчі три роки не чекайте змін в зоні АТО. Війна не закінчиться, поки війна гарантує Порошенку владу.

Згодом, після перших підписаних «мінських домовленостей» у вересні 2015-го, Порошенко обіцяв їх не продовжувати. Проте вже взимку тодішній секретар РНБО Олександр Турчинов зявляв: «мінський процес» продовжать і на 2016 рік:

– 30 грудня 2015 року лідери “нормандської четвірки” президент України Петро Порошенко, президент Франції Франсуа Олланд, канцлер ФРН Ангела Меркель та президент РФ Володимир Путін під час телефонних перемовин домовились продовжити термін дії Мінських домовленостей, узгоджених 12 лютого 2015 року, на 2016 рік.

На жаль, антитерористична операція досі триває, і щодня на південному сході країни гинуть десятки співвітчизників.

357508530

Серед інших головних не виконаних обіцянок Порошенка:

 • Розслідувати справи Майдану і покарати винуватців смертей Героїв Небесної Сотні на початку травня 2014-го Порошенко говорив про 18 винесених вироків стосовно 26 осіб. Насправді ж серед винесених вироків, про які говорив президент, як мінімум один виправдальний (злочини проти «автомайданівців») і ряд про умовне засудження.
 • Американський долар коштуватиме менше за 11 гривень – такою була обіцянка Порошенка в травні 2014 року. Нині ж офіційний курс НБУ складає 25,13 грн за американський долар.
 • Безвізовий режим для українців протягом першого року правління – як відомо, весною минулого року українці не почали подорожувати Європою без віз. Нині серед ймовірних можливих термінів запровадження «безвізи» називають червень-вересень 2016 року.
 • Порошенко продасть ROSHEN – таку обіцянку тодішній кандидат озвучував ще в квітні 2014-го. Він став Президентом, проте кондитерські фабрики так і не наважився продати. Петро Олексійович обіцяв передати концерн у «сліпий траст» Ротшильдів. Та юридичні радники з продажу корпорації Петра Порошенка пояснюють: функція створеного офшору полягає у безпосередній передачі групи ROSHEN у траст, бо українське законодавство не регулює належним чином відповідні питання. Угода про структуру, куди Президент нібито передав свої кондитерські активи, досі не підписана. Порошенко створив компанію в офшорній зоні на Британських Віргінських островах, куди вивів активи компанії, аби не сплачувати в Україні податків з продажу.
 • Крим повернеться у склад України – Порошенко лише в лютому 2016-го оприлюднив стратегію повернення Криму, згідно з якою це стане можливо завдяки випереджальному розвитку (відповідну стратегію розробила РНБО).

1606258

Щодо виконаних обіцянок Гаранта Порошенка, то тут значаться:

 • підписання економічної частини «Угоди про асоціацію з ЄС» (обіцянку виконав через 20 днів);
 • створення суспільного телебачення (зазначалося, що повноцінно Суспільне мовлення запрацює у 1-му кварталі 2016-го року);
 • відкритий доступ до інформації про доходи і видатки держслужбовців й посадовців (в ухваленому тексті законопроекту введення електронного декларування доходів чиновників передбачалося не раніше 1 січня 2017 року, незважаючи на те, що це було однією із основних вимог для надання Україні безвізового режиму із Євросоюзом);
 • спрощення процедури отримання субсидій (постановою КабМіну від 23 вересня 2015-го порядок призначення субсидій вкотре спростили: зокрема скасували необхідність обов’язкового оформлення особових рахунків на сплату послуг ЖКГ на особу, що звертається за субсидією);
 • зменшення ставки й кількості податків (31 грудня 2014-го Порошенко підписав проект закону про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України (щодо податкової реформи), яким передбачено скорочення кількості податків та зборів з 22-х до 9-ти. Щоправда, у звіті Кабміну за 2015-й значиться: нині в Україні 11 видів податків);
 • різного характеру армійські обіцянки (мінімальна заробітна плата військових – 7 тисяч гривен, збільшили кількісний склад армії – 232 тисячі чоловік, призначений День захисника – 14 жовтня (також день козацтва, УПА та релігійне свято Покрови);
 • зменшення залежності від російського газу (5 травня цього року держсекретар США Джон Керрі заявив, що минулої зими Україна вперше отримала більше газу з Європи, аніж із Росії. В 2016 році Україна закуповує газ в Європі за ціною нижче $200 за тисячу кубів).

Багато чи мало зроблено Президентом Порошенком за 2 роки, – щодня вирішують самі українці.

Та як відомо: «обіцяного три роки чекають», тож нам небагато лишилося – всього 1 рік. І можливо тоді, ми все таки заживемо «по-новому».

Залишити відповідь
Коментувати

3 Коментарі

На Україні не має ні патріотів ні якого нормального та нормальних чуваків які скажуть…ні я так не хочу жити треба негайно зробити перевибори всієї пи… братам цієї та все буде гаразд.

2017-08-17
Яка різниця!!!
Відповіcти
0

Ми не так хотіли жити.А жити по новому та без війни.А живемо зараз? В хаусі та безпреділлі.Нам треба правителя такого щоб думав не за свої кормани а думав за благо Українця.

2017-08-17
Яка різниця!!!
Відповіcти
0

Не буде кінця цієї наіграної війни тому що Порошенко це є зло…диявол який був скинути як непотріб дияволом.Це є зло для Українця.Йому не місце з Україною.Нам його не треба.Геть.

2017-08-17
Яка різниця!!!
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: