2 лютого 1812 року народився відомий український письменник Євген Гребінка

За рішенням ЮНЕСКО, день народження Євгена Гребінки визнано знаменною датою. Його спадщина не тільки документ минулого – вона й нині несе людям світло гуманізму.

fullsizeЄвген Павлович Гребінка народився 2 лютого 1812 року в маєтку Убєжище біля містечка Пирятин на Полтавщині в родині відставного офіцера.

Він прожив коротке життя – всього 36 років. Та за цей час – встиг зробити собі ім’я і в українській, і в російській літературі, створивши поетичні та прозаїчні шедеври.

За 15 років літературної діяльності Гребінка надрукував понад 50 повістей, романів і оповідань. Впродовж 1830-х – початку 1840-х років Є. Гребінка, разом із Г. Квіткою-Основ’яненком, М. Костомаровим, А. Метлинським, М. Шашкевичем, був ключовою постаттю українського національного відродження.

За рішенням ЮНЕСКО, в 2012 році в Україні, зокрема на Полтавщині відзначили 200-річний ювілей від дня народження видатного письменника та перекладача. А «Національний банк України, продовжуючи серію «Видатні особистості України», ввів в обіг пам’ятну монету номіналом 5 гривень, присвячену поету, прозаїку, автору байок.

Підготувала: Олена Костиря

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: