2,5 мільйонів гривень витратили на тест-системи ВІЛ

Трибуна
12:03 | 20 березня 2019
1

Під час дослідження фахівці Інституту аналітики і адвокації виявили, що лише за другий квартал 2018 року місцеві бюджети в 12 регіонах, де впроваджується Надзвичайний план Президента США для надання допомоги в боротьбі проти ВІЛ/СНІД (PEPFAR), витратили 2,5 мільйонів гривень місцевих коштів на тест-системи для діагностики ВІЛ. План впроваджується в регіонах з найбільшим рівнем поширеності ВІЛ-інфекції.

2,5 мільйонів гривень витратили на тест-системи ВІЛ

2,5 мільйонів гривень витратили на тест-системи ВІЛ

Із цієї суми 1,6 млн грн витратили на закупівлю лабораторних тестів та 900 тис. грн — на швидкі. Більшість закупівель у регіонах здійснені за конкурентними процедурами. Їхній відсоток у регіонах коливається від 50 до 83%, але загалом є нижчим, ніж у І кварталі 2018 року.

Найбільше коштів на придбання тестів витратили у Донецькій області — 885 тис. грн. Регіон став також першим і за кількістю придбаних тест-систем. Трохи меншу суму на закупівлі тестів витратили на Київщині — близько 500 тис. грн.

Розглянемо обсяги коштів, витрачених на закупівлі тестів, у розрізі регіонів

 

Цікавим показником залишається вартість за один тест у різних регіонах України. Оскільки діапазон цін дуже широкий і залежить від того, який це вид тесту, виробник, відстань поставок, то для порівняння взяли найпоширенішу тест-систему у 2 кварталі — CITO TEST HIV ½. Середня вартість такого тесту у період квітень-червень 2018 року склала 85,5 грн. За перший квартал 2018 року аналогічний показник становив 71,8 грн./од.

Загалом за півроку із розрахунків витрат на 1 жителя регіону найбільшу кількість коштів для придбання тест-систем витратили у м. Київ — 2,2 гривень на особу та у Чернігівській області — 0,7 грн./ос. На початок року за рівнем поширеності інфекції лідирували Дніпропетровська (846,3 на 100 тис. населення) та Одеська (885,4 на 100 тис. населення) області. В цих же регіонах витрати у розрахунку на одного жителя невисокі — 0,3 грн./ос. для Дніпропетровської області та 0,09 грн./ос. для Одеської. Найнижчий показник витрат зафіксували у Миколаївській області — 0,04 грн./ос.

Проведений аналіз ілюструє витрати на тестування лише за кошти місцевих бюджетів через систему Прозоро. Натомість сфера профілактики з ВІЛ/СНІД забезпечується із декількох джерел фінансування, де розподіл витрат може відрізнятися у розрізі регіонів. Таким чином підтримується рівновага у фінансуванні  профілактики ВІЛ у різних регіонах України за кошти із різних джерел.

 Довідково: Матеріал створений ГО «Інститут аналітики та адвокації» у рамках проекту «Regional monitoring and analysis for 100% of Life», за фінансової підтримки БО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ», в рамках реалізації проекту HealthLink: «Прискорення зусиль з протидії ВІЛ в Україні», за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Зміст є відповідальністю Інститут аналітики і адвокації і не обов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів Америки.

Прес-служба ГО «Інститут аналітики та адвокації»

Трибуна
12:03 | 20 березня 2019
1
Залишити відповідь
Коментувати

1 Коментар

Стільки коштів іде на цю процедуру, добре, що регулюється витрати.

12:47 | 20 Березня 2019
Віра
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: