Трибуна

Незалежна преса Полтави
+18°

19,2 млн. грн. штрафів за 10 років – звіт голови полтавського антимонопольного комітету

Голова Полтавського тервідділення АМКУ Володимир Оніщенко розказав про роботу антимонопольного комітету за 10 років. Якраз стільки він його очолює.

Володимир Оніщенко

Володимир Оніщенко

За 10 років працівники полтавського відділення АМКУ припинили 1422 прушення конкурентного законодавства і наклали на порушників штрафів на 19,2 млн.грн. (до держбюджету сплачено 13,9 млн.грн.). Також зупинили більше півтисячі зловживань монопольним становищем.

– У 2015 році Національна комісія регулювання електроенергетики ввела у тариф за гарячу воду також вартість повірки лічильника гарячої води. Сплачувати за цю послугу мусили навіть ті, хто таких лічильників не мав  Ми порушили справи проти ПАТ “Полтаваобленерго”, “Полтаватеплоенерго”, “Кременчуктеплоенерго” та деких інших підприємств, і переплачені кошти вдалося повернути споживачам, здебільшого – у вгляді сплати ними за послуги наперед, – розказав Оніщенко.

Іще одна історія, розгляди за якою наразі тривають у судах, сталася в Кременчуці. Монополіст на ринку послуг із водопостачання – “Кременчукводоканал” передав мережі водопостачання технічної води так званого Північного вузла (яке постачає воду на НПЗ, Кременчуцьку ТЕЦ та ін. підприємства) приватній фірмі. При цьому на кожному кубометрів води, що її приватна фірма купляла у водоканалу для подальшого постачання, комунальне підприємство втрачало біля однієї гривні:

– Буквально за кілька місяців загальна сума втрат наблизилася до 23 млн. грн.. Наразі розгляд цієї справи триває.

В АМКУ також контролюють діяльність органів місцевої влади та місцевого самоврядування та запобігають антиконкурентним діям з їхнього боку. Таких порушень припинено 10 за 10 років.

– Зараз нас цікавить тендер на 90 млн. грн. на санітарну очистку Полтави. Якщо вірити умовам, які управління ЖКГ прописало при попередній спробі провести такий тендер, то вулиці, наприклад, повинні мити вдень, вночі без упину. І навіть взимку. Так що запитання більше, ніж відповідей, – розказав Оніщенко.

Голова обласного АМКУ визнав: міське управління ЖКГ зловживає допороговими закупівлями.

– Ми бачимо, що береться сума, розбивається на кілька лотів – і укладаються договори, наприклад, на ремонт окремих ділянок дороги чи вулиці. Це робиться навмисно. Щоб боротися з цим фактом, зараз з’ясовуємо вартість ремонту кожного метру. І якщо з’ясуємо, що вартість одного метра хоч на копійку вища, ніж має бути – застосуємо усі заходи, передбачені законодавством, – заявив він.

Також Оніщенко нагадав: фігуранти справ мають обов’язково відповідати на запити АМКУ. Покищо міська влада цю вимогу закону ігнорує.

Володимир Оніщенко підкреслив, що тервідділення АМКУ готове реагувати на скарги усіх громадян і, за необхідності, користується правом залишати заявника анонімним. І зізнався, що свій робочий день починає з перегляду місцевих видань, адже журналісти часто виявляють порушення раніше за відповідальні органи.

Написати коментар

ПоказатиСховати 2 Коментарів

Останнi новини:

Нашылюдивсюди
27 Травень 2017
Нещодавно на телеканалі НЛО TV відбудеться прем’єра серіаліті «O.Torvald: Наші люди всюди». Про це повідомили на офіційному сайті каналу. Це…
police-academy
27 Травень 2017
Головне управління Національної поліції в Полтавській області оголосило набір до ВНЗ МВС, які навчають поліцейських. Вступити може кожен, кому є…
Літак
27 Травень 2017
Цьогоріч в Україні може з’явитися національний лоукостер – авіакомпанія у сфері дешевих перевезень. Про Про це в ефірі одного з…
Бжезінський
27 Травень 2017
Екс-радник з нацбезпеки колишнього президента США Джиммі Картера, автор геополітичного бестселеру «Велика шахівниця» Збігнєв Бжезінський помер у віці 89 років.…