Трибуна

Незалежна преса Полтави
-0

1600 чи 3200 — скільки ж отримуватимуть бюджетники?

Президент України Петро Порошенко підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», яким внесені зміни до Кодексу законів про працю.

Бюджетники отримають 1600 замість 3200 гривень

Бюджетники отримають 1600 замість 3200 гривень

 Нова редакція статті 96 Кодексу стосується змін у тарифній системі оплати праці. Там визначено, що схема посадових окладів і тарифних ставок працівників установ, закладів та організацій, які фінансуються з бюджету, формується на основі мінімального посадового окладу (тарифної ставки), встановленого Кабінетом Міністрів України.

У новій редакції статті мінімальний посадовий оклад встановлюється у розмірі, не меншому від прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року. У Законі про Державний бюджет на 2017 рік ця сума передбачена на рівні 1544 гривень.

У той же час, стара редакція статті передбачала прив’язку до мінімальної заробітної плати, яка з 1 січня зросте до 3200 гривень.

Сьогодні на засіданні Кабінету міністрів був розглянутий і затверджений проект Постанови Кабміну «Про оплату праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери», відповідно до якого ставка для працівників першого тарифного розряду встановлена на рівні 1600 гривень.

 – Я хочу сказати, що законопроектом №5130 визначено ставку робітника першого тарифного розряду по галузевим угодам і колективним договорам на рівні 1600 гривень, але це до завершення переговорного процесу. Ми зараз його проводимо відповідно до Генеральної угоди, і сподіваюся, що ми знайдем спільне рішення, – повідомив Міністр соціальної політики Андрій Рева,  під час засідання Кабінету міністрів.

Андрій Рева. Фото УНІАН

Андрій Рева. Фото УНІАН

Журналісти «Трибуни» будуть слідкувати за ходом переговорів щодо оплати праці працівників бюджетної сфери.

Довідка: тарифна система оплати праці використовується при розподілі робіт залежно від їхньої складності, а працівників –  залежно від кваліфікації та за розрядами тарифної сітки. Вона є основою формування та розмежування розмірів заробітної плати працівників.

Регулювання оплати праці працівників бюджетної сфери здійснюється відповідно до Постанови Кабміну, що затверджує Єдину тарифну сітку розрядів і коефіцієнтів з оплати праці.

Написати коментар

Останнi новини:

dermatologist doctor inspecting woman skin for moles and melanoma
26 Лютий 2017
Лікар-дерматовенеролог вищої категорії Роман Свиридюк: У  зоні ризику появи злоякісних утворень на шкірі: Люди з першим і другим типом шкіри,…
25
26 Лютий 2017
У зв’язку з потеплінням і активним таненням снігу крига на водоймах щодня слабшає. Це підвищує ймовірність виникнення нещасних випадків на…
IMG_6789
26 Лютий 2017
За розпорядженням Олександра Біленького, 6 березня відбудеться сесія облради. Нині на порядку денному 45 питань. Серед них досить багато дискусійних,…
ec3e99e-dodatok-dopomoga-original
26 Лютий 2017
Днями українцям презентували мобільний додаток PFA mobile Ukraine, створений для надання першої психологічної допомоги волонтерам, військовим та рятувальникам. Про це…