11 сесія міськради Полтави: коротко про головне

Мораторій на МАФи, невдала спроба відставки першого заступника мера, страсті за ОСББ та ще кілька цікавостей. Пропонуємо Вам головне та короткий огляд гарячої червневої сесії полтавської міськради, а також ліричне відео, яке покаже полтавську політику трохи під інакшим кутом зору.

Рекордна кількість копів

І дійсно, за цю каденцію депутатського корпусу, така кількість поліції ще не охороняла засідання сесії. Можливо, в час Майдану і більше бувало, але 11 сесія 7 скликання побила всі рекорди по кількості правоохоронців. При чому, були яко патрульні, так і спецпризначенці у шоломах, бронежилетах, з щитами та двома милими песиками. Патрульних прийшло більше 50 (сам рахував), а нацгвардійців – близько 20.

сес1

У поліції так прокоментували посилені заходи безпеки:

– Сьогодні сесію міськради охороняє велика кількість поліції. Ми хочемо забезпечити належне дотримання громадського порядку і уникнути можливих сутичок аби те, що відбулося на арці газетний ряд, не повторилося і ніхто не постраждав, – сказала Наталя Шеріпова.

Хоча спочатку, коли я озвучував пані Наталі кількість поліцейських, вона сказала мені, що такого не може бути. Виявилося, що може.

ОСББ, прирічковий парк, Кадетський корпус та діти. Головне для депутатів «ширки» та опозиції

За кілька хвилин до початку сесії журналістам «Трибуни» вдалося поговорити з Андрієм Матковським (БПП), Дмитром Сенчаковичем (Самопоміч) та Олександром Шамотою (СДП) з приводу того, які питання сесії для них є головними.

Андрій Матковський:

– Найголовніше для мене – це діти, тому голосуватиму за те, щоб виділялися додаткові кошти на оздоровлення, на харчування дітей з першого вересня, 5 млн. виділяємо на це. До речі, можете мене привітати, впеше моя програма виконана, всі 52 дитячих садка отримають 100% пластикових вікон. І, звичайно, ми родинам учасникі АТО добавляємо гроші, учителям добавляємо гроші, це все дуже важливо.

Матковський 1

Андрій Матковський

Олександр Шамота:

– Звісно, забудова біля кадетського корпусу та облаштування атомобільної стоянки у Прирічковому парку – для мене головне.

Шамота

Дмитро Сенчакович:

– Сьогодні на сесії будуть розглядати питання зняття будинків, де утворено ОСББ, з балансу ЖЕО. В управлінні ЖКГ не роблять цього, прикриваються тим, що буде подткове навантаження. Вони незмогли самостійно написати адекватного листа, тому з паном Ляміним ми дійшли такої згоди, що ми разом написали нормального листа. І вчора я вже його направив до Державної фіскальної служби. Тому проект рішення ми вносимо, щойно отримаємо відповідь від ДФС, будуть будинки списані.

Сенчакович

Дмитро Сенчакович

Будинок Полтавського дворянського зібрання: мінкульт проти забудови

На сесії міськради виступають не тільки депутати, мер та його заступники. Слово надають і громадським активістам. Така вона – демократія. Один із найвідоміших громадських діячів міста Василь Ковальчук виступив із промовою про забудову кінотеатру імені Котляревського (історична назва – Будинок Полтавського дворянського зібрання). Він заявив, що Міністерство культури не давало дозвіл на здійснення забудови кінотеатру Котляревського.

– Міністерство культури не давало дозволу на здійснення забудови історичної будівлі по вул. Соборності, 31 (кінотеатр ім. Котляревського) і не отримували інформацію про наявність такого дозволу, – сказав Василь Ковальчук.

Він також додав, що ДАБІ виставила штраф у розмірі 1,5 мільйонів гривень та запропонувала розібрати прибудову. Лист-відповідь від міністерства активіст передав міському голові.

Бабусі проти вуличних музикантів

Мешканка вулиці Соборності Тетяна Семенченко виступила на сесії міськради із проханням заборонити виступи вуличних музикантів, які ледве не щовечора влаштовують імпровізовані концерти поблизу ЦУМУ та пабу «Валбер». Це за словами жінки, заважає пенсіонерам, які проживають у будинках на головній вулиці духовної столиці.

– Ми живемо у тому будинку, вікна якого виходять на ЦУМ. Останнім часом там безкінечно грають музичні ансамблі, не дотримуючись ніяких санітарних норм гучності. Вони грають дуже гучно, б’ють в барабани. І це кожного вечора – до 22.00-23.00. Ми писали до поліції, і губернатору писали. З поліції приходять відписки, що з музикантами проводилася профілактична та роз’яснювальна робота. Але це нічого не дає. Тож люди просять у міського голови та міської ради прибрати ці музичні ансамблі від ЦУМу. Вони можуть грати на кінотеатрі Котляревського, у корпусному саду. Там можна барабанити на будь-якій гучності цілодобово, – сказала пані Семенченко.

Відкладене будівництво поблизу Кадетського та прирічкового парку

Найбільш резонансні питання – про надання дозволів на зведення багатоповерхового будинку буквально у 30 м від Кадетського корпусу та облаштування автостоянки на території Прирічкового парку (там, де відбувався старт цьогорічних змагань з тріатлону – перших в історії міста) зняли з порядку денного сьогоднішньої сесії міськради. Їх вирішили відкласти до того моменту, коли будуть знайдені компромісні рішення, які влаштують і забудовників, і громаду міста.

Кадетський корпус (фото — dniprovych.livejournal.com)

Кадетський корпус (фото — dniprovych.livejournal.com)

Оголошення про зняття питань з порядку денного викликало оплески у присутніх на сесії представників громади та депутатів. Це рішення стало підсумком вчорашньої зустрічі активістів та опозиційних депутатів із потенційним забудовником. Причому ініціатором перемовин став саме останній.

Мораторій на МАФИ

Депутати проголосували за введення мораторію на появу нових тимчасових споруд (МАФів) у Полтаві під час розгляду додаткових питань. Відповідну пропозицію ініціював представник фракції «Батьківщина».

Коффишка

Нагадаємо, після сутичок поблизу арки будинку на вул. Соборності, 27 (“Газетний ряд”), та спроби прибудувати капітальну споруду до історичної будівлі кінотеатру ім. Котляревського з порушенням чинних будівельних норм Штаб спротиву, який певний час базувався у приміщенні міськради, назвав мораторій на встановлення МАФів однією з основних своїх вимог. Однак в попередньому порядку денному сьогоднішньої сесії цього питання не було.

Консервація Кадетського

Хотіли депутати проголосувати за консервацію кадетського корпусу. З відповідною ініціативою виступив Юліан Матвійчук (ВО Свобода).

Юліан Матвійчук. Фото: gazeta.ua

Юліан Матвійчук. Фото: gazeta.ua

Та Олександр Мамай переконав обранців проголосувати за це вже наступної сесії, позаяк потрібно порахувати скільки то все коштуватиме, щоби голосувати за конкретні цифри.

Як Полтавські будинки передаватимуть на баланс ОСББ

На 11 сесії Полтавської міськради розглядали питання передачі будинків з балансу «ЖЕО №2» в управління Об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). Депутат міськради Дмитро Сенчакович (фракція «Самопоміч») пропонував вести процедуру списування керуючись постановою Кабміну №301 від 20.04.2016 року. Однак ініціативі Сенчаковича забракло голосів.

– Списання багатоквартирних будинків з балансу ЖЕО 2 має пройти через міськраду, – такої думки мер міста Олександр Мамай.

11 сесія Полтавської міськради

Дмитро Сенчакович мав інакші аргументи:

– Одне рішення по ОСББ ми вже прийняли на цій сесії. Ми продуктивно попрацювали з паном Ляміним і виробили два проекти рішень. Один з них – по передачу будинків у оперативне управління ОСББ. Те, що говорить міський голова, про що потрібно чекати включення в списки, цього не треба. Голови ОСББ на комісії підтвердили, що вони готові адекватно співпрацювати з КП ЖЕО 2.

У голів ОСББ буде два варіанти. Перший: хто дуже сильно хоче, може піти в ОСББ і прийняти будинок в оперативне управління. Проект рішення, яке пропонує ЖЕО 2 він в принципі, правильний, але по ньому немає законної процедури. Тому я подаю проект рішення по постанові Кабміну 301. Вона визначає порядок списання будинків, – сказав Сенчакович.

А тим часом постанова Кабміну говорить нам, що списання багатоквартирного будинку з балансу може бути ініційоване особою (особами), якій (яким) на праві приватної власності належить (належать) приміщення у такому будинку, шляхом направлення балансоутримувачу письмового повідомлення та копій документів, що відповідно до законодавства підтверджують належність особі (особам) відповідного (відповідних) приміщення (приміщень) на праві приватної власності.

Заступник Мамая Михайло Шевченко у відставку не йде

Полтавські депутати не підтримали відставку першого заступника міського голови Михайла Шевченка. Висловити недовіру йому запропонував лідер фракції СДП Олександр Шамота. За висловлення недовіри йому проголосували 18 депутатів, проти – 10, 6 утрималися. Однак голосів “за” виявилося недостатньо.

Шевченко Михайло

– Михайло Шевченко у відставку поки що не йде, – прокоментував підсумок голосування мер Полтави Олександр Мамай.

Цікавий факт: Депутат від СДП Сергій Луценко голосував проти проекту рішення, який подав лідер його фракції Олександр Шамота.

Луценко

Сергій Луценко

Сам Луценко у коментарі для газети «Коло» пояснив свої дії:

– Мене повідомили про те, що відбудеться засідання ради партійної організації, я прийду, якщо буде час, і поясню там свою позицію. Мені незрозуміле формулювання щодо причини висловлення лідером фракції Шамоти причини відставки Михайла Шевченка – незвітування перед громадою. У такому разі повинні бути питання не лише до Шевченка, а до всіх заступників міського голови, – каже Луценко.

Відео: Сергій Котелевець

Текст: Світлана Варвянська, Роман Грицун

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: