Стівен Гокінг та його 10 космічних цитат

Стівен Гокінг міг працювати викладачем Оксфорду та зробити наукову кар’єру. Однак серйозна хвороба посадила його у інвалідний візок й паралізувала. Та мозок науковця продовжує працювати, генеруючи свої комічні ідеї з приводу чорних дір у всесвіті.

Пропонуємо Вам 10 цитат відомого фізика, якому 8 січня 2017-го виповнилося вже 75 років, і праці якого можна купити в книгарнях Полтави.

Стівен Гокінг та його 10 космічних цитат

Стівен Гокінг та його 10 космічних цитат

Учений захворів недугом мотонейронів – великої нервової клітини в передніх рогах спинного мозку. Вони забезпечують моторну координацію і підтримку м’язового тонусу.

Коли йому був 21 рік, симптоми проявлялися ще слабко: легка незграбність, несподівані падіння. Ішов час, і невиліковний стан Гокінга лише погіршувався. Діагноз став величезним потрясінням, однак допоміг людині визначити своє майбутнє та місце у цьому житті :

– Хоча над моїм майбутнім нависла хмара, на свій подив я з’ясував, що тепер почав отримувати від життя більше задоволення, ніж раніше, – писав учений.

З тих пір він займається не тільки дослідженнями, а й популяризацією науки. Як говорить сам Стівен Гокінг, він продав більше книг про науку, ніж Мадонна про секс. А допомогло йому в цьому одне просте правило:

– Мені сказали, що кожна поміщена у книзі формула зменшить удвічі кількість покупців. Тоді я вирішив взагалі обходитись без формул. Щоправда, наприкінці я таки написав одне рівняння — знамените рівняння Ейнштейна E=mc², – сказав Гокінг.

Тут мова йде книгу «Коротка історія часу», яка стала світовим бестселером.

Серед інших відомих висловлювань науковця, ми виділили такі:

Я поняття не маю, який у мене IQ. Ті, кого цікавить розмір їх IQ, просто звичайні невдахи.

Перспектива рано померти змусила мене зрозуміти, що життя варте того, щоб його прожити.

– Я не впевнений, що людство зможе прожити ще хоча б тисячу років, якщо не знайде можливості вирватися в космос. Існує безліч сценаріїв того, як може загинути все живе на маленькій планеті. Але я оптиміст й вірю: ми точно досягнемо зірок, – впевнений Гокінг.

Моя мета дуже проста: я хочу розуміти Всесвіт, чому він влаштований саме так, як влаштований, і навіщо ми тут взагалі.

Ми всього лише розвинуті нащадки мавп, що живуть на маленькій планеті, під маленькою зіркою. Але у нас є шанси осягнути Всесвіт. Це і робить нас особливими.

Моя справжня мрія – написати таку книгу, яка буде продаватися у аеропортах. Але для цього, мабуть, видавцеві потрібно помістити на обкладинку голу жінку.

Головний ворогом знання не є невігластво. Ворог номер один – це ілюзія знання.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: