10 древніх руїн, які варто побачити

Справедливо сказати, що світова історія може бути відображена різними способами. Від мистецтва до складних наук, людські цивілізації залишили і продовжують залишати після себе значні сліди свого існування. Таким чином, древні руїни можна вважати одним з багатьох способів, у яких ми можемо передивитися фрагменти нашої історії. Кожного року туристи і любителі історії подорожують світом, щоб стати свідками зачарованих древніх пам’яток, кожна з яких вказує на точний момент часу, розповідає власну історію і захоплює дух з унікальних причин. Якщо ви зацікавлені у тому, щоб дізнатися більше про історію світу — ось 10 древніх руїн, які обов’язково варто відвідати.

Мачу-Пікчу, Перу

Знамениті руїни інків розташувалися між двох вкритих зеленню гір. Мачу-Пікчу змушує говорити по геніїв ранніх людських цивілізацій, а саме інків. За оцінками істориків, колись руїни були релігійним святилищем, яке загадково покинули під час вторгнення іспанців. Тим не менш, таємнича природа місця тільки додає йому унікальності.

Руїни Хюе, В’єтнам

Місто Хюе лежить у руїнах після війни у В’єтнамі, щорічно приймаючи більше мільйона туристів. Відвідування історичного місця дозволяє поглянути на збитки від сучасної війни і побачити залишки імператорського правління. Крім того, ще однією великою перевагою відвідування цих руїн є смачні страви, які можна знайти у квітучому сусідньому місті. Насолоджуйтеся історією, а потім спробуйте страви з локшини або місцеву каву в одній з декількох кав’ярень.

Помпеї, Італія

Захоплююче римське місто Помпеї розташоване неподалік від сучасного Неаполю і займає одне з лідируючих місць у цьому списку. Історія міста приваблює сюди мільйони відвідувачів щороку. З часів виверження вулкану у 79 році н. е. місто повністю вимерло. Історичні руїни ідеально зберіглися під попелом, відкриваючи приголомшливі можливості для дослідження давньоримського життя. Історія з легкістю відкриває свої секрети у цьому місті. Об’єкт знаходиться під захистом ЮНЕСКО і є однією з найпопулярніших туристичних пам’яток Італії. Помпеї — це досвід, який потрібно відчути хоча б один раз.

Ангкор Ват, Камбоджа

Цей храм і комплекс вважаються одним з найбільших релігійних пам’ятників світу. Руїни беруть свій початок з 12 століття і займають територію у 402 акри. Історичне місто можна знайти неподалік від міста Сіем Ріп, де досвідчені гіди можуть організувати відвідування складного комплексу. Тут ви можете знайти багато кам’яних скульптур серед густої зелені. Хоча багато скульптур було викрадено у 1990-х роках, Ангкор Ват досі залишається приголомшливим пам’ятником історії.

Римський Колізей

Знаменитий пам’ятник відомий в усьому світі і відтворює художній аспект світової історії. Саме Колізей раніше слугував амфітеатром у центрі Риму. Структура могла вмістити загалом 50 000 глядачів і часто проводила конкурси гладіаторів, крім інших публічних спектаклів, таких як драми або знамениті битви. Історики зазначають, що за ці активні роки у цьому древньому місці загинуло близько 500 000 чоловік. На жаль, Колізей був пошкоджений цілим рядом руйнівних землетрусів і розграбувань. Сьогодні це одна з найпопулярніших пам’яток Риму.

Чічен-Іца, Мексика

Руїни можна знайти на півострові Юкатан у Мексиці. Красиве давнє місто індійців Майя охороняється ЮНЕСКО. Чічен-Іца залишається одним з найбільш відвідуваних комплексів майя у Латинській Америці. Відвідувачі понурюються у декілька цікавих місць, які містять Храм Воїнів і помітну піраміду зі сходами — Храм Кукулькана. Цікаво, що руїни також містять підземну область, де люди приносили жертви богам майя.

Петра, Іорданія

У Петрі ви можете знайти залишки набатейського міста Ракму. Древній кам’яний комплекс заснований на рожевих скелях, тому і отримав назву «Рожеве місто». Він найбільш відомий гіпнотизуючою структурою так званого казначейства. Складна архітектура надзвичайно деталізована і відкриває відвідувачам багато цікавих моментів.

Волюбіліс, Марокко

Волюбіліс демонструє широту знаменитої Римської імперії, яка виходить за межі Італії. Дійсно, римську присутність можна знайти по всій Європі, наприклад в Англії або Румунії. Дивовижно, але Північна Африка теж колись опинилася серед багатьох місць під римським правлінням. Так, у декількох годинах їзди від міста Фес, ви можете знайти комплекс руїн Волюбіліс. Ця пам’ятка також пропонує неймовірні види пустелі.

Сен-П’єр, Мартініка

Як і у Помпеях, руїни Сен-П’єр також є результатом виверження вулкану. Місто складається з комуни, яка належить французькому карибському заморському департаменту Мартініка. До повного руйнування від виверження вулкану 1902 року місто було культурним і економічним центром Мартініку. Люди тоді називали його «Парижем Карибського моря». Після катастрофи економічний центр змістився у жваве місто Фор-де-Франс. Не дивлячись на це, численні руїни можна знайти по всьому місту, додатково вивчивши їх у Вулканологічному музеї Франка Перре.

Вавілон, Ірак

Прихильники «Повернення Вавілону» Ф. Скотта Фіцжеральда можуть насолодитися відвідуванням цих сліпучих древніх руїн. Історичне місто Вавілон можна знайти приблизно у 90 кілометрах від сучасного Багдаду. Назва «Вавілон» перекладається, як «Ворота богів». Руїни вважаються одним з найвідоміших античних міст у всьому світі. У класичні часи про Вавілон часто казали через дивовижні «Висячі сади», які вважалися одним з семи чудес світу. Поїздка до руїн Вавілону — це подорож по цікавій і важливій історії.

Залишити відповідь
Коментувати

4 Коментарі

Оце такі подорожі для мене пріоритет,а не моря і пляжі. Яка краса.

2019-06-22
Світлана
Відповіcти
0

За кожною руїною велична історія. Стільки ці руїни бачили і знають, а розповісти не можуть.

2019-06-22
Таня
Відповіcти
0

Хотіла б побувать в Іорданії

2019-06-22
Валя
Відповіcти
0

Колись ми так до одного замку йшли по жарі,а оказалося,шо там від замку один камінь. Так було досадно,що мучилися зря.

2019-06-22
Оксана
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: