1-міська лікарня закупить візуалізаційне обладнання за 5 млн гривень

1-міська клінічна лікарня м. Полтави оголосила торги на придбання візуалізаційного обладнання.

Медзаклад планує закупити рентгендіагностичний комплекс на два робочі місця з цифровим детектором за 5 мільйонів гривень. Дане обладнання дає можливість розширити спектр для діагностики. Пацієнта можна буде направити на обстеження, щоб уточнити картину захворювання, а саме: локалізацію, на якому етапі запальний процес, чи є зміщення кісткових сегментів, можлива наявність новоутворення. Цифровий детектор поліпшить результат рентгена: чіткість й інформативність самого зображення.

Учасники можуть подавати свою пропозицію до 26 листопада.

Нагадаємо, що цього року даний медзаклад вже закупив томографічне обладнання за майже 15 млн гривень. Тоді лікарні вдалося закупити необхідну техніку з другої спроби. Тендер мав складнощі, адже в один лот помістили два обладнання, які, зазвичай, діляться на частини для спрощення процедури. Бо за умовами один учасник мав доставити усю техніку. Тому від різних компаній було чимало зауважень і вимог про розподіл тендеру на лоти.

Тому ми вирішили звернути увагу на нову процедуру і проаналізувати документацію. У списку кваліфікаційних критеріїв є наступний пункт:

Кваліфікаційні критерії

Кваліфікаційні критерії

Тобто замовнику потрібен підрядник з досвідом. Такий пункт часто є приводом для скарг інших учасників, які тільки починають свою діяльність і вважають такі умови дискримінаційними.

Ми запитали в Олександра Довгошея, аналітика Інституту адвокації та аналітики, члена DOZORRO спільноти, про значення таких вимог та чи доцільні вони:

– Надання аналогічного договору є одним з трьох основних кваліфікаційних критеріїв для надпорогових закупівель. Згідно ЗУ Про публічні закупівлі: потенційні учасники, які з певних причин не мали можливості укладання аналогічних договорів, не можуть взяти участь при наявності такого критерію. Та в даному випадку предметом закупівлі є складне та дороговартісне обладнання, постачання якого потребує додаткові дозволи та ліцензії. Тому малоймовірна участь постачальника без досвіду. Також слід додати, що Замовник не встановив додаткові вимоги щодо строків або вартості аналогічних договорів. Порушення в цій частині відсутні.

Ми прослідкуємо за результатами даних торгів, чи не стане такий критерій на заваді для участі компанії, яка тільки розпочинає свою діяльність і не має схожих виконаних договорів, а також перевіримо інші правила дотримання процедури закупівлі.

Обкладинка: Тетяна Домненко

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: