1 міська лікарня Полтави закупила томографічне обладнання за майже 15 млн грн

З другої спроби лікарні вдалося закупити необхідне обладнання. Ми вирішили проаналізувати учасників та переможця даного тендеру.

1-міська лікарня Полтави закупила томографічне обладнання за майже 15 млн гривень

1-міська лікарня Полтави закупила томографічне обладнання за майже 15 млн гривень

Лікарня об’єднала в одному лоті комп’ютерний томограф та рентгенівський діагностичний палатний апарат. Тобто за умовами тендеру, учасник (компанія) має поставити або продати одразу ці два найменування товару.

Усього в закупівлі взяло участь три учасники: ТОВ «Медсервісгруп» (Київ), ТОВ «Медгарант» (Київ), ТОВ «Мед Ексім» (Київ).

Учасники тендеру

Учасники тендеру

Переможцем стало ТОВ «Медсервісгруп» з ціною 14 899 000 гривень.

Зазначимо, що ТОВ «Медсервісгруп» та ТОВ «Медгарант» запропонували ідентичне обладнання. Виробники якого однакові в обох учасників.

Пропозиція ТОВ "Медсервісгруп"

Пропозиція ТОВ «Медсервісгруп»

Пропозиція Пропозиція ТОВ "Медгарант"

Пропозиція Пропозиція ТОВ «Медгарант»

Третій учасник, ТОВ «Мед Ексім», запропонував обладнання іншого виробника. При цьому пересувний рентген відповідає всім технічним характеристикам замовника.

 Пропозиція ТОВ "Мед Ексім"

Пропозиція ТОВ «Мед Ексім»

А от комп’ютерний томограф не відповідає одному з параметрів, який потрібен замовнику.

Нагадаємо, що даний тендер мав складнощі, адже в один лот помістили два обладнання, які, зазвичай, діляться на частини для спрощення процедури. Бо за умовами один учасник мав доставити усю техніку. Тому від різних компаній було чимало зауважень і вимог про розподіл тендеру на лоти.

У 1 міській лікарні Полтави відповіли, що технічні параметри, які містяться у медико-технічних вимогах до рентгенівського діагностичного палатного апарату, жодним чином не є дискримінаційними або прописаними під конкретного виробника:

– На ринку представлено багато моделей обладнання, що задовольняють вказаним вимогам, серед яких: «Canon RADPRO MOBILE», «VILLA VISITOR T30C-DR», «AGFA DX-D100», «DMS Rafale EZ», «Technix TMS 320», «Italray XMF».

Зазначимо, що при цьому жоден із представників цих виробників не був представлений на торгах.

Діагностична рентгенівська система обійдеться міській лікарні майже в 3,5 мільйона гривень. Цікаво, що, наприклад, Тернопільська комунальна міська лікарня №2 у березні 2018 року придбала мобільну рентгенівську систему за 1 190 000 гривень. Однією з причин такої різниці в ціні може бути додаткове устаткування до системи.

– Наявні ще схожі закупівлі, де представлена переносна рентген-установка. В обох фігурує учасник №2 – «Медгарант». Ціна різна, модель та кількість однакові. Припускаємо, що замовник міг невірно визначити очікувану вартість обладнання, через що наявна переплата. Або ж інша комплектація, розповідає Олександр Довгошей, аналітик ІАА.

Для того, щоб бути впевненими у причині такого відхилення по ціні, необхідно мати документи про поставку товару. Але поки що вони відсутні, адже строк дії договору до жовтня цього року, і поставка може бути будь-коли протягом цього строку.

Тому ми продовжуємо слідкувати за даною закупівлею і обов’язково повідомимо, якщо виявимо порушення.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: