Підприємцем народжуються чи стають?

Привіт читачам мого блогу! Як я і анонсував у попередньому пості, ми будемо говорити про підприємництво в Україні, але для початку я б хотів роз’яснити, хто ж такий підприємець. Я розумію, що в Полтаві багато людей вважають, що підприємець це торгаш. Але це не зовсім так…

16441700_1443521785681835_1569995489_n

Для того, щоб розібратися, потрібно поставити правильні питання. Тож я замислився над таким: Підприємцем стають або народжуються? Чи можна навчитися бути підприємцем? Чи потрібно мати освіту? Чим підприємець відрізняється від інших людей? На молодіжному бізнес клубі ми не раз підіймали цю тему і завжди отримували цікаві відповіді. Особливо було помітно, як по різному мислять початкові підприємці і люди вже з досвідом. Тож почну.

Ви напевно в курсі, що підприємництво в цілому не для всіх. Хто такий підприємець? Він не найрозумніший (часто в школі двієчник), він не надто технологічний, він не надто системний (найчастіше роздовбай). Але у нього є воля, він може себе підняти, він може сформувати команду і мотивувати її. Для розвитку цієї внутрішньої волі дуже важливий спорт, про це вам розповість будь-який успішний підприємець. Справжніх підприємців у світі всього 2%. У науці навіть визначають по психотипу може людина бути підприємцем чи ні. Тому я вважаю, що підприємцями народжуються. Але проявлятися цей дар може в будь-який час, хтось уже в школі починає, щось продавати, а хтось тільки в 60 років починає спроби створити свою справу. І найчастіше цьому сприяє якась проблема нестачі грошей або високі запити за якістю життя. Класна штука, коли ти починаєш витрачати більше, ніж заробляєш і це мотивує тебе щось робити і досягати якихось результатів в плані фінансів.

16409985_1443521795681834_1603136159_o
Якщо говорити особисто про мене, то в школі я був трієчник, займався футболом і не вчив уроки. Спитаєте чи я шкоду, що не вчився, скажу, що шкодую. Мені дуже не вистачало знань з англійської, коли я поїхав у Європу. Зараз англійська мова – це перше, що має знати кожна людина. Тож мені довелося швидко наздоганяти ті знання, які я мав отримати ще в школі. Але в школі, я завжди був душею компанії і це мені допомогло керувати колективом. Не секрет, що саме в школі проявляються лідерські якості людини і розвиваються комунікативні здатності. Наприклад, коли у мене були автомийки, у мене працювало 15 чоловік. Ви розумієте, що ефективно керувати таким колективом, ще й дистанційно, адже розташовувалися мийки в різних кінцях міста, було не легко. Але шкільний досвід допоміг мені впоратися з цим. Також спорт для мене залишається дуже важливою складовою мого життя. Це дійсно, те що дає мені заряд енергії для досягнення поставлених цілей. На даний момент, я займаюсь футболом та кросфітом. Кросфіт став для мене великим відкриттям, бо для цього ти тренуєш не тільки м’язи, а й силу волі. Мій талант до підприємництва, як я вже й казав, проявився, коли я переїхав жити в Україну і зрозумів, що для комфортного життя мені потрібно заробляти більше грошей, ніж мені могли платити в Полтаві. Я не кажу, що одразу у мене все було гладко, але саме тоді я почав цей процес трансформації в підприємця.

16389437_1443521812348499_47293575_o

Підемо далі…Часто кажуть, щоб стати підприємцем потрібна гарна ідея, яку дуже складно знайти, коли все вже придумали і всі ніші зайняті. Але це точно думки не підприємця. У справжніх підприємців проблеми з пошуком ідей ніколи не буває, вони придумують їх сотнями у них проблема, як вибрати і перевірити з цих ідей, ту якою вони будуть займатися і вона принесе їм гроші. Коли я був ще студентом в Ризі, я вів блокнот, де записував свої бізнес ідеї і таким чином списав кілька сторінок, це було близько 80 ідей. З цього списку, я реалізував 4 ідеї і ще залишилося 2 бізнес плани, які хочу реалізувати в майбутньому. В одному з наступних постів, я опишу, як генерувати ідеї і перевіряти їх на працездатність.

16388915_1443521799015167_1452664798_o

Також я помітив, що часто підприємницька жилка, раніше ніж у інших, виявляється у дітей з багатих сімей. Я особисто це пояснюю оточенням цих людей і досвід їх батьків. З цього приводу виникає багато суперечок, немов з грошима робити бізнес легко. А якщо, я з звичайної сім’ї, де взяти гроші для старту бізнесу? Насправді, робити бізнес можливо і без ресурсів і в деяких випадках, навіть краще. Тому що, ви будете прораховувати кожний свій крок, для того щоб не вийти з бюджету. Навчитесь партизанському маркетингу і не будете витрачати великі суми на рекламу. Та й взагалі, будете більше цінувати кожного вашого клієнта. Дійсно питання, де взяти гроші для старту бізнесу дуже актуальне, тому в майбутньому, я напишу окремий пост на цю тему. Зараз скажу тільки одне, що перший свій усвідомлений бізнес я стартував з 15 000 грн, які взяв у батьків і віддав їх приблизно через 4 місяці. Як ви вважаєте, таку суму вам реально знайти? Я думаю так! Насправді, ваше ставлення до бізнесу або ваше бажання домагатися якихось результатів, воно, на жаль, у всіх різне. Дуже часто успішний результат у вашій діяльності визначає, не кількість ресурсів, а наскільки ви можете запаритися над своєю справою. Отримує позитивний результат той, хто більше хоче.

Далі поговоримо про освіту та чи можна навчитися підприємництву? Якось на зустрічі нашого бізнес клубу, пролунало запитання, чи варто закінчувати вищу освіту і поставили в приклад Стіва Джобса і Річарда Бренсона, які не закінчили свої навчальні заклади. Моя відповідь – закінчувати університет варто, якщо, звичайно, це вам не заважає займатися бізнесом. Навіть якщо ви хочете займатися бізнесом, а Ваша освіта не пов’язана з економікою, все одно закінчуйте. Вища освіта формує ваш світогляд, вчить шукати і використовувати необхідну для вас інформацію. При цьому важливо розуміти, коли ти вчишся, ти отримуєш знання, а діяльність твоя (твій досвід і помилки) вони дають тобі твої навички. І це потрібно відрізняти.

16441242_1443521782348502_1179803937_n

Я вважаю, що ХХI століття – це століття навчання. Сильна особистість – це особистість, яка постійно вчиться новому. Вчіться всьому, що вам цікаво. Але будьте як губка, беріть тільки найважливіше для вас і втілюйте це в життя. Тому що, я знаю людей, «наркоманів» залежних від тренінгів, які ходять на все, а в житті нічого не змінюється. Потрібно усвідомити, що ніхто крім тебе твоє життя не сформулює, ніхто крім тебе твої бізнес завдання не вирішить. Також потрібно розуміти, що технології та інформація постійно, кожну секунду, оновлюються. Якщо ти не будеш стежити за новими трендами, ти не зможеш стати номер один.

Тож чим відрізняється підприємець від звичайної людини? Фактично ми всі люди однакові. У нас зазвичай, дві руки, дві ноги, та й вчитися ми можемо в одній школі. І спочатку, коли ми починаємо якусь діяльність, ми однаково нічого не знаємо. Але людина з підприємницькою душею щось відчуває, бачить перспективи і слідкує за трендами. Що дійсно відрізняє підприємця від звичайної людини, це бачення. Він не знає як, але він хоча б знає чого він хоче, і як до цього приблизно прийти. Підприємець завжди бачить можливості там, де їх не бачить звичайна людина. Він має креативний підхід та позитивне мислення. А далі це якісь навички, які ми здобуваємо, витрачаючи наші гроші і час. Дуже важливо позитивний і негативний досвід, тому що позитивний досвід нам дає віру в світле майбутнє, то що ми досягнемо успіху. А негативний, нас вчить тому, як не треба робити, що теж дуже важливо. Як кажуть, коли часто наступаєш на одні й ті ж граблі, головне, щоб граблі не були дитячими. Знаю по собі, що треба бути трошки авантюристом і знести всі забори в голові. Я завжди бачу ціль і не бачу перешкод. Бо найголовніша проблема для досягнення успіху – це страх. Не скажу, що підприємець не боїться, але він завжди діє і точно знає, що він це може. Дуже гарно пам’ятаю, як я летів у Стамбул за джинсами. В руках 3000 доларів і в голові питання, чи не просру я їх зараз. Але потім починав думати скільки я зароблю від цієї поїздки і мені одразу ж ставало легше. Ще одна важлива відмінність, підприємець буде робити необмежену кількість спроб для досягнення успіху, а звичайна людина, опустить руки після першого провалу. Мабуть, це не всі відмінності, але це ті найголовніші, що я згадав. Тому, якщо ви знаєте ще якісь, пишіть в коменти.

16443854_1443521802348500_1651729957_o

Я сподіваюся, Ви дочитали мій пост до кінця і замислились над своєю особистістю, щоб зрозуміти, чого вам не вистачає для успіху в підприємництві. Навіть якщо ви усвідомили, що швидше за все, ви не підприємець, не турбуйтеся, адже є купу прикладів мега успішних найманих працівників, які змінювали весь світ і прикладом для цього може бути Jack Welch, який був СЕО General Electric.

Сьогоднішня цитата буде від Генрі Форда: «Так буває з мудрими людьми – вони до останнього будуть упевнені в тому, чому щось не можна зробити. Вони завжди знають про обмеження. Саме тому я не користуюся послугами поважних експертів.»

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: