#Успішні люди у звичайних професіях: викладач живопису

0

Не дитина для творчості, а творчість для дитини. Викладач Оксана Гапон упевнена, що головне в навчанні живопису- дати можливість дитині розкритися, виразити себе. Техніка, стилі, засоби – лише спосіб зробити це.

Фарби

Фарби

– Дітям найбільше подобається змішувати кольори. Коли вони бачать, що з чотирьох основних кольорів можна створити безліч відтінків, це їх так захоплює – вони наче чарівники якісь, – про своїх учнів Оксана Гапон говорить з теплотою.

Найменшим з них – по 3-4 роки. Однак навіть вони вже розуміють, що таке натюрморт, пейзаж і як правильно будувати композицію. Щоправда, не техніку і не стилі викладач вважає головним.

– Живопис виховує смак, вчить тонше розуміти світ. Він наче відкриває в нас та первозданне, що було закладено, але десь дуже глибоко, і нам все життя хочеться відкрити це. Мені здається, людям мистецтва це вдається легше, – каже вона.

Загальний принцип мистецької студії “Колограй”- зважати на особистість кожної дитини і не намагатися “загнати” її в рамки.

– Зазвичай я готуюся до уроку, але буває, що дитина приходть така натхненна якимось своїм враженням, у неї фантазія вирує так. що їй неодмінно треба це виразити на папері. Звісно, для мене головне – дати дитині можливість розкритися. Через техніку, через якісь пояснення, поради я стараюся все-таки зробити так, щоб дитина виразила саме те, що їй хочеться в даний момент, – каже Оксана.

Жодних викладацьких лайфхаків вона не має. Однак переконана – можна вбити бажання творити суцільною критикою. І, навпаки, надихнути будь-яку людину – і дорослу, і малу – якщо повірити в неї всім серцем.

(відео – Сергій Котелевець)

Коментувати

15 грудня 2017
14 грудня 2017