#Успішні люди у звичайних професіях: майстер скрапбукінгу

0

«Головна ідея скрапбукінгу — допомогти людям зберігати спогади», — дизайнер Катерина Альошина.

Листівка

Листівка

Катерина Альошина вже три роки займається скрапбукінгом. Починала, як всі, з листівок і запрошень. А зараз працює у дизайн-командах: випробовує нові техніки, тестує нові інструменти для скрапбукінгу, пропонує незвичні авторські рішення. Нині одночасно задіяна у чотирьох таких. Каже, такі команди майстрів потрібні, щоб надихати на творчість інших.

Листівка

Листівка

— За освітою я архітектор. Довго працювала дизайнером корпусних меблів. Скрапбукінг у моєму житті з’явився, коли почала працювати дистанційно. Стало більше вільного часу, то чого б не витратити його на творчість? Тим більше, що з паперовою творчістю я мала справу з самого дитинства. А вже коли почала, то з’ясувалося, що скрап — це такий величезний світ, стільки тут інструментів, технік, тематичних блогів.

— Освіта, звісно, дається взнаки, бо все ж архітектура — це точність, це вміння робити креслення. Це допомагає мені виконувати якісь об’ємні роботи, наприклад, щоб вийшла саме коробочка, яку я задумала, а не мішечок.

Катерина Альошина

Катерина Альошина

— Найперша ідея скрапбукінга — за його допомогою зберегти свої спогади. Класичний скрапбукінг — це виконання альбомів або сторінок, які можна вішати на стіни чи ставити в рамочку на столі. Це завжди фото, є заголовок, що це за момент на фото, або дата. Також прямо на сторінці можна розмістити короткий текст, спогад про ситуацію. І це допомагає з часом відновити емоцію, бо люди все ж забувають події, які з ними траплялися. А такі альбоми раптом повертають їм відчуття, ту радість, що була.

Листівка Катерини Альошиної

Листівка Катерини Альошиної

— Я себе знайшла в стилі clean аnd simple — чисто і просто. Це близько до архітектури, до реклами, до промислового дизайну. У цьому стилі багато використовується штампів, і це мені подобається. Це не просто листівка з квіточками, там має бути якась фраза, якесь звернення. Тобто, тут треба подумати. Не дивлячись на те, що ці листівки виглядають дуже просто, їх можна і по 5 разів переробляти. Бо все має бути ідеально, рівненько, точно. А результат має такий вигляд, наче ти це зробила за 5 хвилин. Другий стиль, абсолютно протилежний, який теж мені подобається, це mixеd media — змішування різних технік, прийомів, тут можна «відірватися» у фарбах, трафаретах.

Катерина Альошина

Катерина Альошина

— Цікаво спостерігати, як працюють американки. Це відрізняється від процесу роботи наших дівчат. Хоча в обох випадках виходить гарно. Американки працюють швидко, вони не заморочуються, щоб все було рівно. Нашим дівчатам треба, щоб все було ідеально, міліметр у міліметр. Американки люблять домашній декор, вони швиденько щось зробили, з недорогих матеріалів здебільшого, і це гарно, але ненадовго. Але якщо брати, наприклад, фотоальбом, то тут потрібні хороші матеріали, так звані архівні, які не змінюють свої властивості протягом довгого часу, потрібно точно дотримуватися техніки виконання. Бо альбом повинен зберігатися протягом тривалого часу, наші онуки повинні побачити його таким, яким його задумував і робив майстер.

Листівка

Листівка

— Я знайшла себе у роботі в дизайн-командах. У цьому бачу найбільший розвиток. Дизайн-команда — це коли тематичний блог або конкретний виробник набирають собі команду майстрів. Наприклад, щоб презентувати новий інструмент, або нову техніку, або виконати тематичні завдання. Ця команда працює півроку-рік. В місяць робимо одну-дві роботи. Причому треба не просто виконати, а відфотографувати процеси, описати техніку, або ще зняти відео, змонтувати, прокоментувати. Це досить великий і непростий процес. Але я бачу, як за ці роки зросла моя вправність у фотографуванні, обробці знімків, наприклад. Такий додатковий плюс. Таким чином презентуємо або матеріали виробника, або якісь теми. Своїми роботами не лише вчимо, а й надихаємо інших людей на творчість. Мені ця робота дуже подобається, бо примушує думати, фантазувати. Тут повний простір для творчості.

Катерина Альошина

Катерина Альошина

— Ніхто й ніколи не казав мені, що я займаюся якоюсь дурнею.

— Успіх вимірюється тим, наскільки ти себе гарно почуваєш у справі, яку вибрав. І в тому, що твоя діяльність приносить людям. Якщо людина від цього заряджається, або зроблене дарує їй позитивні емоції, то це вже все недаремно.

(відео — Сергій Чорномаз)

23 марта 2019
22 марта 2019