#Моя_війна. Поля під Іловайськом. “Дика рота”

Марія Куцина
19:08 | 28 серпня 2017
0

Про події під Іловайськом у 2014 році нам розповідає водій-санітар Ігор Бернацький. 8 “полтавська” окрема авто-санітарна рота, у якій він служив, вивозила поранених та тіла загиблих українських воїнів після підступного розстрілу українських військ росіянами у так званому “зеленому коридорі”.

Ігор Бернацький

Ігор Бернацький

Ігор Бернацький, водій-санітар 8 окремої авто-санітарної роти. Доброволець. На фронт потрапив у серпні 2014 року. На війні пробув близько 13 місяців. Невдовзі після повернення додому підписав контракт “до кінця особливого періоду”.

– Ви підтримуєте стосунки з бійцями, яких вдалося живими вивезти з-під Іловайська?

– Ні. Власне, вони й не знають, що це ми були – восьма авто-санітарна рота з Полтави. Нам заборонили говорити з ними на цю тему: хто ми, що ми. А по всіх ЗМІ потім пройшла офіційна інформація, що загиблих і полонених начебто вивозив якийсь міфічний Червоний хрест.

Бої під Іловайськом. Фото - "Подробности"

Бої під Іловайськом. Фото – “Подробности”

До війни Ігор Бернацький мав невеликий власний бізнес – ремонтував автомобілі. На фронт пішов добровольцем:

– Боявся, що повістка прийде старшому сину. А по телебаченню тоді передали: якщо одна людина з родини піде, то інших не мобілізуватимуть. Подумав, що краще я: все-таки більший життєвий досвід, і в армії ще в радянський час служив.

Під Іловайськом

Під Іловайськом

28 серпня 2014 року 8 окрема авто-санітарна рота прибула у зону проведення АТО. Бійці окопалися поблизу с.Розівка Донецької області. Про “Іловайський котел” вони не чули: кілька днів, поки ситуація загострювалася, підрозділ перебував у дорозі і майже без зв’язку. Вже наступного ранку “санітарки” та кілька вантажівок вишикували в колону:

– Нам сказали: доїдете до нашого останнього блок-посту, а там підете далі під прикриттям броні. Йдуть страшні бої, треба евакуювати наших важкопоранених. Ми ще здивувалися, що ж там такого небезпечного, що треба їхати “під прикриттям”. Перед тим запропонували всім, хто не хоче їхати, зробити крок уперед. Ніхто не вийшов, правда. Приїхали ми на той останній блок-пост, а він, виявляється, уже не наш…

З собою у санітарів були лише старі гумові джгути Есмарха, які рвалися при найменшій спробі перекрити артеріальну кровотечу, пожовклі від часу пігулки, індивідуальні перев’язувальні пакети 1970-х років випуску та по одній ампулі буторфанолу – знеболювального препарату – у кожного.

Під Іловайськом

Під Іловайськом

Більше про страшні дні під Іловайськом та бойовий шлях “дикої роти” – в нашому інтерв’ю.

(відео – Сергій Чорномаз, Сергій Котелевець)

(використано відео телеканалів ВВС, Еспрессо ТВ, Vice news)

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: