Хто про що, а я про “Порнофільми”

Я слухаю «Порнофільми» («ПФ») десь три роки, тому коли я дізналася, що вони приїздять до такого невеликого міста, як Полтава – я була безмежно здивована та радісна. Незважаючи на те, що мені подобається їхня творчість, я ніколи не цікавилася тим, що з ними відбувається та яку «боротьбу» з ними ведуть у Росії.

Гурт "Порнофільми"

Гурт «Порнофільми»

Коли люди дізнаються, що я слухаю цей гурт, у них одразу ж виникають запитання стосовно його назви. Як говорив лідер «ПФ» Володимир Котляров у багатьох інтерв’ю – це метафора навколишньої дійсності, «дороги жахливі, зарплати мізерні, а люди зависають в торгових центрах і ні про що не думають».

Загалом, «Порнофільми» – молодий та найполітизованіший панк-гурт у сучасній Росії. У музичному плані – це мелодійний, простий і зрозумілий панк-рок. У плані смислового навантаження – це максимально прямолінійні, при тому іронічні і отруйні тексти, які називають речі своїми іменами. Так колектив описує себе на офіційному сайті.

Гурт досить швидко завоював популярність серед молоді, яка проживає в Україні, Білорусії та Росії. У своїх піснях вони співають про зомбоване суспільство, Путіна та політику в цілому. Таким чином, хлопці кидають виклик, здійснюють протест, як справжні панки. Цікавим також є те, що перші сім років своєї творчості (гурт існує з 2008-го року) хлопці записували свої альбоми у звичайному гаражі.

Правильно думай, правильно чувствуй,
Сердцем в могиле — душой в тюрьме.
Это Россия — Россия для грустных;
Ни выбора, ни перемен!

Щодо «боротьби» із ними, мене дуже здивував той факт, що гурт неодноразово звинувачували у екстремізмі та забороняли концерти у різніх містах, погрожуючи власникам клубів, де вони повинні були виступати. Слід зазначити, що жодна з пісень «Фільмів» не включена до списку екстремістських матеріалів.

Концерт гурту "Порнофільми"

Концерт гурту «Порнофільми»

Крім екстремізму, їх часто звичувачують у націоналізмі, расизмі та фашизмі, але якщо уважно послухати пісні, навіть дурню стане зрозуміло, що ці наклепи – повний абсурд.

Пирамиды, беды, секты, рейвы и концлагеря –
Не искали мы путей прямых.
И ответы обрели в ракетах заживо горя
Все это время нашей целью были мы.

Якщо протестувати проти чогось для панк-рок гуртів звичайна річ, то цінності, які пропагують хлопці досить незвичні для образу таких музикантів. З 2012-го року абсолютно всі члени «ПФ» стали вегетаріанцями та відмовилися від алкоголю, цигарок та інших шкідливих звичок. Навіть деякі спортсмени можуть позаздрити їхньому способу життя.

Аудиторія гурту також розділяє їх погляди. Одним з найпоказовіших прикладів був випадок, коли шанувальники «ПФ» зібрали майже мільйон рублів для хворих на лейкемію. Слухачі інших гуртів, зазвичай, не надто охоче беруть участь у благодійності.

Гурт "Порнофільми"

Гурт «Порнофільми»

У висновку я можу сказати, що, на мою думку, «Порнофільми» – це однозначно один із найкращих російськомовних гуртів сучасності. Вони одні з небагатьох, хто можуть навчити мислити критично та закликати взяти життя у свої руки, адже якщо цього не робити, є великий ризик залишитися звичайною людиною у великому натовпі, про яку «никто не вспомнит, когда мы пропадём«.

Радостно сгараю от стыда…
Езжу на автобусах туда-сюда…
Жизнь моя подобна дверной петле…
С важным видом покупаю плесневеющий хлеб…

Залишити відповідь
Коментувати

3 Коментарі

О норм:)

2018-03-06
Киса Воробей
Відповіcти
0

Де тут поставить дизлайк?

2018-01-16
йцук
Відповіcти
0

Палец на сонную артерию себе поставь

2018-01-16
Hesher
0

Останні новини:

Читайте також: