Що таке гіперпігментація та як з нею боротись (частина друга)

Всім привіт! У продовження останньої теми я розповім про те, які методи допомагають у профілактиці та боротьбі з такою неприємною проблемою як гіперпігментація. Для того, щоб нагадати про сутність проблеми та види пігментації, рекомендую швиденько продивитись мою попередню статтю.

Отже, якщо ви вже не з чуток знаєте про те, що таке пігментація та впевнені, що на вашому обличчі ось-ось з’являться темні плями, даю вам декілька найпростіших порад, як залишити колір обличчя рівним, а настрій піднесеним:

 • Уникайте прямої дії сонячних променів на ваше обличчя. Пам’ятайте, пігментні плями – наш ворог, а ультрафіолет – їхній друг. Висновок: друг нашого ворога – наш ворог! У вас є капелюхи, парасольки, сонцезахисні окуляри – носіть їх, щоб запобігти потраплянню сонячних променів на вашу шкіру. Якщо це можливо, залишайтеся в тіні, коли сонце найсильніше.
 • До попереднього пункту – ніколи не забувайте про сонцезахисний крем! Завжди використовуйте крем, який має найвищу SPF і пропонує як захист від UVA, так і від UVB. Використовуйте його щодня перед тим, як вийти на сонце, і наносьте на всі відкриті частини тіла.
 • Не забувайте про щоденний догляд за шкірою! Так, навіть неправильний догляд за шкірою (або його відсутність) сприяє появі пігментних плям на вашій шкірі. Якщо ви щоденно використовуєте правильно підібраний догляд, це значно знижує ризик пігментації.
 • Якщо ваша шкіра схильна до акне, не вичавлюйте вугрі самостійно! Пам’ятайте: пігментація на місці неправильно ліквідованого прища може триматись до двох років. Найкраща профілактика гіперпігментації в такому випадку – професійне лікування основної проблеми. Та якщо ви вже зіткнулись із запаленнями, коли почервоніння починає відходити, просто додавайте до вашого щоденного догляду висвітлюючі креми (місцево, там, де було запалення).

Що робити, якщо вас таки настигли пігментні плями?

Одразу скажу, що самостійно краще не займатись лікуванням. Правильніше буде звернутись до дерматолога, адже не дарма у рекламах ліків пишуть «Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я». Саме тому тут я розповім про те, яким чином ми, лікарі, допомагаємо пацієнтам набути рівного кольору шкіри при наявності пігментних плям. Цей процес – досить тривалий та потребує багато терпіння і дотримання всіх рекомендацій лікаря.

Місцеве лікування препаратами

 • Гідрохінон (2%). Дуже ефективний препарат для лікування гіперпігментації, особливо, у пацієнтів з мелазмою. Зазвичай, його призначають у виді мазі для нанесення на уражені ділянки шкіри. Проте, цей препарат не безневинний та має велику кількість побічних ефектів. Настільки велику, що його заборонено приймати вагітним. Розумієте серйозність підходу до терапії?
 • Хімічний пілінг. Тут все простіше, але знов таки, вибір правильного препарату та техніка нанесення пілінгу дуже важливі, оскільки у найгіршому випадку можна отримати тяжкі опіки. Проте, цей метод також є дієвим при лікуванні гіперпігментації. Гліколевий пілинг є найбезпечнішим та найефективнішим для позбавлення темних плям, але пілінги на основі саліцилової та молочної кислот також показують добрі результати.
 • Третиноїн. Призначається як у формі крему, так і у пілінгах. Досить непоганий препарат, який роздрібнює частки меланіну та сприяє їхньому виведенню.
 • Койєва кислота. Цей висвітлюючий препарат є найменш токсичним серед згаданих, оскільки отримується з пальмової олії. При цьому койєва кислота має досить сильний ефект при лікуванні пігментації.
 • Диметилметоксихроманил пальмітат. Складна назва, чи не так? Яка назва, така й дія. Дуже часто зустрічається серед компонентів висвітлюючих сироваток та кремів.

Які процедури є найдієвішими для лікування пігментації?

 • Мікродермабразія. Це процедура, при якій верхній шар шкіри видаляється за допомогою пристрою. Вам знадобляться декілька сеансів, щоб отримати бажані результати.
 • Лікування лазером. Також відома як процедура лазерного шліфування. Вона використовує світлові промені для видалення або очищення поверхневих шарів шкіри. Лазерне лікування може бути аблятивним (використовує інтенсивний лазер для видалення шкірних шарів) або неаблятивним (підсилює утворення колагену і підтягує шкіру). Аблятивні лазери є достатньо сильними і можуть викликати побічні ефекти. Проконсультуйтесь у вашого лікаря, перш ніж розглядати лазерне лікування, оскільки тип лазера, який потрібно обрати для вашої шкіри, залежить від типу шкіри та ступеня пігментації. До речі, зараз для лікування саме пігментації набувають великої популярності пікосекундні лазери, проте їх – кілька штук на всю Україну.

Може є щось, що можна додати до домашнього догляду?

 Так, звичайно, до стандартного лікування можна додати препарати, що містять:

 • Вітамін В3;
 • Екстракт Лікоріса;
 • N-ацетилглюкозамін.

Проблема пігментації є дуже нагальною у наш час та потребує досить складного лікування. Всі перераховані методи є дієвими для когось та водночас зовсім не ефективними для інших. Саме тому до цього варто відноситись серйозно та завжди консультуватись у лікаря, а підхід повинен бути комплексним!

Я сподіваюсь, що ця інформація допомогла вам краще зрозуміти проблему гіперпігментації. Якщо у вас виникли сумніви або запитання, коментуйте 🙂

Залишити відповідь
Коментувати

4 Коментарі

Тобто пігментація не виліковна,якшо є схильність, можна тільки підтримувати?

2019-04-21
Ангеліна
Відповіcти
1

Все залежить від причини пігментації. В залежності від цього, якщо ми можемо подіяти на основне захворювання, тоді й пігментацію, як прояв, можна подолати.

2019-04-22
Марина Кербаж
0

Моя подруга постійно з цим мучається, пораджу почитать статтю.

2019-04-21
Кася
Відповіcти
1

Сховатись від сонця у сонячну погоду важко,бо вже скучили за ним і навпаки шукаємо.

2019-04-21
Валя
Відповіcти
1

Останні новини:

Читайте також: