Поява акне: топ-5 факторів

За освітою я лікар-дерматолог. Також працюю у сфері косметології. На практиці переконалась, що результат нашої з пацієнтами роботи безпосередньо залежить від розуміння людиною свого стану. В незалежності, чи то звичайний прищ, чи важке дерматологічне захворювання. Саме тому мені цікаво вести блог про красу та медицину. А оскільки моя парафія — проблеми стану шкіри, то й розпочнемо з найрозповсюдженіших з них. Тримайте топ-5 факторів, що сприяють появі вугрів!

У кожного з нас були такі моменти (і завжди — найнедоречніші), коли на найвидніших місцях обличчя з’являлись величезні, потворні червоні утворення, які завжди ламають всі плани. Акне — прокляття підліткової шкіри, яке, на жаль для декого з нас, може докучати і в дорослому віці. У сучасному світі є безліч можливостей для боротьби з акне. Але що ви можете зробити самостійно, щоб запобігти появі ненависних вугрів?

Що є причиною акне?

Перше, що відбувається, коли з’являється новий прищ — це забруднення пори в нашій шкірі. Зазвичай мертві клітини шкіри відторгаються і не перешкоджають функції наших пор. Але, на жаль, коли наші сальні залози надмірно виробляють шкірне сало, мертві клітини шкіри прилипають до пори, як клей. У свою чергу, це створює ідеальні умови для росту бактерій під назвою p.acnes, які зазвичай живуть на нашій шкірі.

Коли пора закривається, у бактерій з’являється ідеальний будиночок для розмноження. Це, звичайно, викликає запалення і утворення прища.

Отже, що ви можете зробити, щоб запобігти появі вугрів? Ось 5 так званих тригерів акне, знання про які можуть допомогти Вам не дати цим «неприємностям» з’явитися на Вашому обличчі.

1. Засоби догляду за шкірою

Існує тип акне, що називається «acne cosmetica» («косметичне акне»). Цей тип є результатом засмічення пор речовинами у Вашій косметиці, такими як масла і силікони. Важливо використовувати косметику, на упаковці якої можна знайти фразу «НЕКОМЕДОГЕННА». Також дуже важливо регулярно мити пензлики для макіяжу.

2. Гормони

«Чоловічі гормони», або андрогени, присутні як у чоловіків, так і у жінок. Ці гормони надмірно стимулюють сальні залози, що, як згадувалося раніше, викликає застрягання мертвої шкіри в наших порах. Під час менструального циклу жінки тестостерон підвищується відносно інших жіночих гормонів, таких як естроген та прогестерон. Це пояснює, чому акне у жінок схильне з’являтись до і під час менструального циклу. Звичайно, самостійно ви не можете багато чого зробити, щоб запобігти цьому. Проте, іноді дівчатам корисно застосовувати особливий догляд за шкірою безпосередньо перед і під час менструального циклу. Також є методи боротьби з «гормональним акне», але для цього обов’язкове відвідування лікаря-дерматолога.

3. Дієта

Було проведено багато досліджень, що вивчали те, які продукти викликають акне. У минулому дерматологи вважали, що їжа не відіграє певної ролі в розвитку вугрів, проте у їхніх пацієнтів була зовсім інша думка. Результати дуже серйозних наукових робіт останніх років довели, що пацієнти таки мали рацію: деякі види продуктів харчування провокують появу прищів. Зокрема ті, що мають високий глікемічний індекс. Ці два незрозумілих багатьом слова означають, що такі продукти збільшують рівень цукру в крові. Таким чином, солодкі продукти можуть спровокувати появу «гнійників» на обличчі. Молочні продукти також можуть погіршити акне, так само як і «шкідливі» жири, що містяться в «джанк-фуді».

4. Стрес

Стрес — це ніколи не добре, а особливо погано він відбивається на шкірі. Стрес призводить до вивільнення кортизола — стероїдного гормону, який працює як тестостерон: збільшуючи вироблення шкірного сала.

Інший прояв стресу — це коли людина на емоціях починає безупинно видавлювати прищі. Це може призвести до стану, що називається «acne excorieé» або «акне роздратування». Це стан, коли люди вважають за необхідне роздирати і чавити навіть найменші прищики. Такі дії можуть призвести навіть до появи рубців. У деяких людей, які відчувають потребу в цьому, навіть визначається депресивний стан.

5. Ліки

Існують ліки, які достовірно викликають акне. До них відносять ті, що містять літій (використовується для лікування біполярного розладу і депресії), стероїди, такі як преднізолон або анаболіки, які дуже популярні серед бодібілдерів. Якщо після початку прийому нового препарату Вас «поприщило», запитайте свого лікаря, чи могли ці ліки стати причиною такого стану.

Як я вже відзначала, у всіх нас були (або є) прищі. Це не дуже приємно, але, на щастя, ми можемо впливати на фактори їх появи. Та якщо у вас не виходить зробити це самостійно, ви завжди можете звернутись до дерматолога, який допоможе у вирішенні цієї проблеми.

Залишити відповідь
Коментувати

3 Коментарі

Ніколи не любила видавлювать прищі,а однолітки це робили. Інколи залишалися рани,що не проходили.

2019-01-24
Кіра
Відповіcти
0

Люблю статті,де всу чітко,ясно, зрозуміло, доступною мовою написано. аж не віриться,що це про здоров’я людини.

2019-01-24
Зара
Відповіcти
0

Все це цікаво і таку ініціативу аби розповідали у школах підліткам, було б пізнавально.

2019-01-24
Таня
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: