Герпес: маленька велика проблема

Зберегти красу, не підхопивши герпес: поради досвідченого косметолога.

Всім відомий вірус герпесу (буду розповідати про найрозповсюдженіший — herpes simplex), який викликає появу надокучливих сверблячих пухирців на губах (і не тільки), можна «підчепити» навіть з ваших особистих речей. Коли вони починають «йти по руках».

Герпес-вірусна інфекція є найрозповсюдженішою у світі. За даними ВООЗ, понад 70% населення є носіями цієї інфекції!

На жаль, за рахунок складної структури цього вірусу, він є невиліковним. Отже, якщо хоча б раз у вас були прояви цього захворювання, чекайте на нього знов. А ризик захворіти помітно підвищується, коли ви контактуєте з людиною, яка виділяє цей вірус (ті, в кого є хоч найменші прояви, а іноді — навіть без них).

Як розповсюджується герпес-вірусна інфекція?

Вірус герпесу найбільш ефективно передається під час безпосереднього контакту людини з тим, у кого є прояви інфекції. Наприклад, при поцілунках. Слина інфікованої людини також може містити вірус та передавати його навіть при спільному використанні напоїв або посуду.

Як на мене, вам варто знати такі факти: наукові джерела стверджують, що цей вірус здатний виживати у навколишньому середовищі до однієї доби, але при підвищеній вологості ця цифра зростає. Також цікаво, що на пластикових поверхнях вірус живе довше, ніж на металевих. У водопровідній воді він зберігає свою активність до 4 годин.

Все це означає, що для того, щоб «підчепити» герпес, не треба прикладати багато зусиль та давати іншим користатись власною косметикою. Бо це — як гра у «російську рулетку».

Чи обов’язково мати пухирці на обличчі, щоб заражати інших?

Варто зазначити, що, якщо людина хоч раз переносила цю хворобу, віруси можуть виділятись на шкірі навіть за відсутності проявів герпесу. У більшості людей, у яких були герпетичні висипання в минулому, впродовж життя вірус виділяється на губах та шкірі навколо них, що робить губну помаду лідером у поширенні цієї інфекції. Проте вірус може знаходитись будь-де на обличчі. Отже спільне використання будь-якої косметики наражає вас на небезпеку ходити із «застудженими» губами.

Який реальний ризик заразитися герпесом від чужої косметики?

У порівнянні з іншими вірусами, цей ризик відносно низький, враховуючи крихку природу герпес-вірусу, але він є! Немає жодного дослідження, яке б дало нам чітку статистику. Оскільки збереження активності вірусу вимагає підвищеної вологості, найбільшим ризиком є активний обмін помадою або косметичними щітками. Теоретично крапельки інфікованої слини або поту можуть передати вірус неінфікованій людині. Ми також знаємо, що в інфікованих людей герпес можна знайти на руках, а вони є основним джерелом розповсюдження по тілу.

Так, ми живемо у світі мікробів, де всюди є можливість стати жертвою будь-якої зарази. Та інколи розуміння цього факту лякає нас до жаху. Проте, я думаю, така інформація повинна стимулювати нас зупинити вірус від розповсюдження. Адже хто попереджений, той захищений!

Декілька дерматологічних порад, як не заразитися герпесом від косметики:

1. Ставтесь до своєї косметики, як до зубної щітки (сподіваюсь, ніхто з читачів не ділиться власною зубною щіткою з іншими людьми);

2. Проводьте правильну гігієну пензликів та інших засобів для нанесення макіяжу:

  • Тримайте пензлики чистими. Замінюйте їх вчасно;
  • Не кладіть засоби для нанесення макіяжу на забруднені поверхні. Я рекомендую використовувати чисту хустинку або вологу серветку, як «підставку» для розміщення пензликів під час нанесення макіяжу;
  • Регулярно мийте та просушуйте пензлики;
  • Мийте руки перед нанесенням макіяжу, особливо коли працюєте з очима;

3. Якщо ви робите мейкап у професіоналів, переконайтесь, що вони вживають всі заходи для попередження передачі інфекції:

  • Переконайтеся, що для нанесення макіяжу використовуються аплікатори одноразового застосування;
  • Слідкуйте за «подвійним зануренням», що означає розміщення аплікатора, який доторкнувся до шкіри, назад у косметику;
  • Косметика повинна бути відокремлена виключно для вас, та після закінчення залишки повинні викидатись.

Обкладинка: Тетяна Домненко

Залишити відповідь
Коментувати

3 Коментарі

Все життя цим страждаю, просто змирився і все. Поради влучні.

2019-02-13
Іріша
Відповіcти
0

Та від цього герпесу спасіння нема,тільки недавно узнала, що є такі люди,які не знають шо це вообще))) Ото повезло!!!

2019-02-13
Лера
Відповіcти
0

Дуже корисні поради, про косметику і пензлики в салонах не знала.

2019-02-13
Варя
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: