Як громадські консультації допоможуть неурядовим соціальним службам Полтави?

Одна з небагатьох неурядових організацій, що має соціальне замовлення у Полтавській області — БО «Світло надії». В основному, ця благодійна організація бере на себе обов’язки співвиконавця заходів у рамках міських або обласних програм в галузі охорони здоров’я.

Працівники організації привертають увагу громадськості до проблем звільнених із місць позбавлення волі. Справа не лише у «популяризації» проблеми: це дозволило залучити полтавців до безпосередньої допомоги — вони приносили продукти харчування, одяг, предмети побуту. Крім того, це зацікавило місцевий бізнес. Соціально відповідальні підприємці активно брали участь у діяльності організації.

Експерти наголошували, що треба створити для всіх мешканців громади елементарні умови життя, де відсутня можливість смертності від холоду та голоду. Вони організували роботу центру для безхатченків та осіб з місць позбавлення волі і фізично, і юридично: розробка положення про роботу центру, облікових форм і правил внутрішнього розпорядку, підбір персоналу, облаштування, підписання угоди з міськрадою щодо замовлення соціальних послуг, отримали право на реєстрацію безпритульних людей. Управління соціального розвитку визначило строгий перелік послуг, які замовляло: проживання, харчування, соціальний супровід і тимчасова реєстрація.

Очікували, що чималою кількістю клієнтів центру стануть безпритульні із числа звільнених, серед яких багато наркозалежних та хворих на ВІЛ, туберкульоз, — пояснюють у «Світлі надії». Тому стратегічно важливо, щоб поруч із наркологічним диспансером була інтегрована допомога: консультації лікаря-інфекціоніста, лікаря-нарколога, лікаря-гінеколога, лікаря-фтизіатра, замісна терапія, детоксикація у стаціонарних умовах на безоплатній основі.

Щорічно при затвердженні міського бюджету розглядається питання фінансування Центру адаптації для бездомних осіб та звільнених з місць позбавлення волі. Він фінансується з Програми соціального забезпечення та соціального захисту населення м. Полтава «Турбота», яка затверджується щорічно. На жаль, одностайної згоди серед депутатського корпусу щодо подальшої долі та фінансування Центру немає. Тому необхідні громадські консультації під час затвердження міського бюджету та вирішення подальшої долі зазначеного закладу.

Перш за все, з мешканцями прилеглих домів проведуть зустріч і обговорення шляхів спільного співіснування Центру і жителів прилеглих територій. Крім того, працівники «Світла надії» планують провести опитування клієнтів закладу щодо поліпшення роботи Центру.

До того ж, під час прийняття міського бюджету обов’язковим є проведення консультацій стосовно напрямків використання коштів на соціальний захист і обговорення розміру їх виділення.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: