Соціальний портрет Полтавської міськради

Відомі офіційні результати виборів до Полтавської міської ради станом на 2.11.2015 року. 42 народних обранці склали новий депутатський список і вже увійшли в аннали історії. Чи зможуть вони приймати ефективні рішення та якісно керувати містом – покаже час. А поки що намалюю Вам соціальний портрет нової міськради і спробую довести, що історія може бути цілком прикладною наукою.

poltava_rada

Переглядаючи список кандидатів у депутати напередодні виборів, нарахував 130 безробітних. Здавалося, що міськрада перетвориться на своєрідний «Центр зайнятості». Але ні. Серед тих, хто переміг і пройшов лишень 5 тимчасово не працюючих і один безробітний, який офіційно стоїть на обліку, отримуючи соціальні виплати.

Були у списках і кандидати без вищої освіти. Більшість полтавців вважає за необхідність здобувати знання і досвід у стінах ВУЗів, тож я подумав, що це було лицемірно з точки зору виборців голосувати за того, хто такої освіти не має. Та результати виборів показали, що серед новообраних вершителів долі нашого міста тільки 3 депутати без вищої освіти. Двоє серед них мають середню освіту, а один – професійно-технічну.

Пенсіонери. Тут як говорять – Бог любить трійцю. Попросимо у нього, щоби ці три депутати-пенсіонери приймали розсудливі рішення.

Чесно скажу, очікував, що у списках новообраних більшість будуть приватними підприємцями або ж ФОПами. Однак таких набралося всього то 9. Але начальників, директорів та голів правлінь різних установ і підприємств у новій команді полтавської міськради буде 11 чоловік. Непоганий показник. Хочеться вірити, що управлінський досвід цих людей піде тільки на користь нашому місту.

Серед депутатів, яких обрали полтавці є і вчителі фізкультури, і доценти кафедр, і механіки, і лікарі. Такий собі соціальний вінегрет. І тут в моїй голові виринають спогади про ідею націократії, яку колись описав та обгрунтував український мислитель Микола Сціборський. Це своєрідна концепція державного режиму, за якого управління здійснюється через представницькі органи влади, які організовані на основі солідарної праці всіх суспільно-корисних верств нації. У міських, обласних та верховній раді, за принципами націократії повинні бути представники інтелігенції (вчителі, лікарі, діячі культури), селянства, робітників, підприємців, військових. Освітянин та медик краще і глибше розуміють проблеми своєї галузі, ніж наприклад економіст за освітою, який ліпше знається на недоліках сфери у якій сам працює. Так само із аграріями, із військовими та робітниками. Таким чином, склад Полтавської міськради трохи нагадує націократичну модель Сціборського. У нас є вчителі, науковці, підприємці, лікарі, управлінці, військові, безробітні, робітники, пенсіонери.

Тепер про вікову градація депутатів. Найстаршому обранцю – 59 років. Наймолодшому – 22.

Родом із 1950-их років – 3 депутати.

Родом із 1960-их – 11 депутатів.

Родом із 1970-их – 10 депутатів.

Родом із 1980-их – 14 депутатів.

Майже ровесників незалежності – 4 депутати.

Кілька слів про сексизм. Ці вибори наочно продемонстрували, що полтавський виборець не довіряє жінкам, або ж у політику йде мало осіб жіночої статі. Лишень 5 депутатів нового складу міськради – жінки.

Якщо в добу СРСР всі депутати міськради були партійними, а у 90-ті, 2000-ні роки більшість обранців мала партійну приналежність, то зараз можна констатувати факт, що ця тенденція змінилася. Тільки 18 обранців є членами політичних партій. А це менше половини депутатського корпусу.

На такому простому прикладі я спробував показати Вам, що історія може бути прикладною наукою. В наші дні, історики вивчаючи 17 чи 18 століття можуть аналізувати статево-вікову структуру населення, за даними тогочасних переписів, метричних книг та інших джерел. Офіційні результати виборів до Полтавської міської ради – це політична історія нашого міста. А політика також має вік, статеву структуру та свій соціальний склад.

Скоріш за все даний список обранців з часом зазнає змін, однак історія готова фіксувати все і завжди.

Залишити відповідь
Коментувати

2 Коментарі

Але, то ще не склад міської ради, адже багатьох з них скоріш за все просто відкличуть і заведуть інших

2015-11-05
Петро П'яточкін
Відповіcти
0

Дякую. Я це враховую, але матеріал стосується результатів виборів станом на 2.11.2015 року. Саме за цими результатами і намалював даний портрет, бо це певний проміжний показник по виборам і можна робити висновки спираючись на ці дані. Це все історія….

2015-11-06
Роман
0

Останні новини:

Читайте також: