Нова поліція не панацея

В Полтаві розпочався… хоча вже можна сказати, що триває набір у нову поліцію. І особисто я радий цьому. Не можу сам до кінця зрозуміти з яких причин. Чи то від того, що буде нова форма, чи то від думки, що у місті можна буде зустріти копа, прямо як в Америці, чи то від того, що міліціонерів називали «мєнти», а поліціантів за аналогією доведеться «понти». Але скоріше причиною є надії на справжні, суттєві зміни на краще.

DSC_0012

Не те щоб у мене були погані стосунки з міліцією. Як у всіх… декілька дискусій на «високі теми», без цього ж нікуди. Та і знайомих серед стражів порядку маю. Так ось, я вважаю, що проблема міліції саме і є в тому, що у неї практично нема ніяких стосунків з громадою. Не тих, які є між коханими людьми (бо такі якраз і бувають). А я маю на увазі те, що і мешканці живуть якось окремо, і міліція своїм життям. Навіть існує ворожнеча, в той час як мало б бути абсолютно навпаки.

Можливо цьому є причиною те, що люди вважають всіх міліціонерів самі розумієте ким. І незалежно від того, добре міліціонер виконує свої обов’язки, чи погано, рідко хто розбирається в цьому. Все одно в очах багатьох людей «всі мєнти – …» (зрозуміло хто). Звичайно цьому іде відповідна реакція представників правоохоронних органів: «Чому я маю комусь допомагати, якщо вони всі називають мене отим (зрозуміло ким)?»

І ніхто не розбирається, чи всі, чи може все ж таки не всі. «Як все нормально, то мєнти погані, як тільки виникають якісь проблеми так «алло! міліція!?» – жалівся мені один знайомий міліціонер. От і немає у нас цього, так нам потрібного, «міліція з народом». І розбиратися, яка зі сторін у цьому винна, з початком реформи МВС вже і не варто.

поліц-min

А з появою нової поліції, як нам обіцяють, ця проблема в стосунках має вирішитися (і цьому, начебто, вже є перші приклади, які полтавці поки що можуть спостерігати лише в ютубі). У нас на приміщені, в якому відбувається набір, на величезних банерах величезними літерами так і написано «МОЯ НОВА ПОЛІЦІЯ». Там не написано просто – «нова поліція». Там написано – «МОЯ НОВА ПОЛІЦІЯ». Тобто в наших головах максимально намагаються змінити цю ментальну, вже до нутра кісток прижиту думку про старі правоохоронні органи. Навіть не змінити, а замінити, витіснити, знищити. Першочергова ціль нової поліції – захопити серед народу своїми діями, своєю чесною працею той важливий авторитет, який не мала стара міліція – це я так зрозумів з усього почутого на дану тему.

Але, щоб мати такий результат після набору у нову поліцію потрібно провести серйозний, якісний відбір. Бо на кругленьку суму у пристойних 8000 грн., які пообіцяли, клюнула усіляка рибка.

Та для того щоб суттєво покращити порядок у місті, реформи лише зі сторони МВС недостатньо. Необхідно щоб реформи відбулися у кожного в голові. У Норвегії, за статисткою 2014 року, поліція використала вогнепальну зброю всього двічі і при цьому ніхто не постраждав. І Ви чудово розумієте, що це все не тому, що в Норвегії поліція не вміє користуватися зброєю. Можливо, пишу очевидні речі, але поясню на найпростішому: якщо хтось вирішив розбити вітрину, і він це зробив, нова поліція в свою чергу спрацює оперативно і правопорушника затримає, але, по факту, вікно вже розбите. Так, злодій буде покараний, та вітер від цього комусь задуватиме не менше.

То є пропозиція спробувати зменшити об’єм роботи вже хоча б новій поліції. Чи переможе наше ментальне «та хай відробляють зарплату у 8 кусків»? Як вважаєте?

Залишити відповідь
Коментувати

3 Коментарі

Вчора подзвонив знайомий, котрий працював слідчим.. 2 місяці тому скаржився на керівника, мовляв, “що там ваша люстрація?” А жалівся на відсутність елементарних речей необхідних для роботи (папір та заправка катриджу). Так от він про це на нараді і сказав/попросив, бо такі потреби в усіх працівників відділення, але всі цю тему боялись піднімати. Він підняв. Йому 23 і він вже шукає роботу. Нова поліція бл?ть. Жити с?ка по-новому!
П,С, Він один із небагатьох хто не пройшов “відбір” у поліцію.

2015-11-13
Роман
Відповіcти
0

Поліція не вихід! Робіть в головах собі зміни

2015-10-01
Ляшко
Відповіcти
0

вірно

2015-10-11
Саня
0

Останні новини:

Читайте також: