Вчити чи не вчити: про можливості в УМСА

Бути чи не бути? Таке запитання ставив колись Вільям Шекспір. Проте сьогодні мова піде не про Гамлета, а про студентів-медиків та навчальний заклад, що у Полтаві готує медпрацівників. І головну дилему не дуже старанного учня — «Вчити чи не вчити?».

Якщо ви очікуєте отримати список усіх «за і проти», чи варто вивчати матеріал у медичному виші… НЕ ОЧІКУЙТЕ. Відповідь лише одна — авжеж вчити! Адже не така страшна помилка, скажімо, фінансиста, який невірно склав звіт, як лікаря, який неправильно призначив лікування. Але для того, аби таких помилок не робити, необхідно з першого дня відповідально ставитися до навчання та використовувати кожен шанс отримати знання.

Нещодавно, у статті «Медичний Хогвартс та його Поттери», я розмірковувала над тим, як воно: навчатися у медичному, якщо ти пересічний студент, котрого можна віднести до категорії «не відмінників». Одначе тим, хто насправді вважає своїм покликанням професію лікаря, медичний виш пропонує масу можливостей. Які виходять далеко за межі позитивної оцінки за модульний контроль чи високого відсотку правильних відповідей на тестуваннях. Перспективи, які може надбати студент, за сприяння існуючих програм розвитку — приголомшливі. Втім, потрібно чітко усвідомити, що без важкої роботи, великої кількості витрачених часу, сил та ночей без сну, хорошим лікарем не станеш. А отже сьогодні — інформація для тих, хто готовий до складнощів та перешкод на шляху до гордого звання «лікар».

UMSAPoltava

На запитання щодо діяльності  Української медичної студентської асоціації відповіла Анна Коваль — локальний президент програми.

В яких містах діє програма?

Наша асоціація поширюється майже на всі міста України та об‘єднує студентів-медиків від Ужгорода до Харкова. В нас немає головного офісу, проте Президент локалізується в Одесі, де також є представництво.

В яких напрямках працює проект?

— В нашій організації існує декілька напрямків роботи — комітетів: медична освіта, публічне здоров‘я, міжнародні обміни, людське здоров‘я та мир, репродуктивна система та ВІЛ/СНІД. Кожен може створювати свої проекти, об‘єднуватись в команди, висувати ідеї. Ми цінуємо свободу слова, тому працюємо дружно. До того, як я стала президентом програми, очолювала комітет Міжнародних обмінів. Проте завжди цікавилась темою ВІЛ/СНІД та вірусних гепатитів, тому мої проекти спрямовані саме на ці останні пункти, але також я не забувала про свій комітет.

Які можливості дає програма для студента?

— Спілкування з такими ж небайдужими з усіх міст України, які раді прийти на допомогу, підказати та об‘єднатись; можливість проявити себе як оратора, лідера, організатора івентів, волонтера; можливість міжнародного стажування за кордоном в найкращих лікарнях світу.

Як долучитися до UMSA?

— Долучитися дуже просто, знайшовши наші сторінки в соцмережах та написавши, що хочеш приєднатися і через декілька хвилин ми вітаємо тебе в команді небайдужих.

Хто може бути членом асоціації?

— Членом нашої асоціації може бути студент медичного вишу будь-якого року навчання, та спеціальності.

Де можна отримати більше інформації?

— Ми маємо офіційний сайт, на якому постійно оновлюємо інформацію щодо проведених зустрічей, а також інформацію щодо стажування. Також є офіційна сторінка на Фейсбук та Інстаграм, відкрита для усіх, хто бажає долучитись.

Корисні посилання:

Для найкращих студентів пропонуються міжнародні стажування від ГО «Українська медична студентська асоціація» (Ukrainian Medical Students Association). Детально про них розповіла Яна Борзих — національний координатор комітету міжнародних обмінів (National Exchange Officer for outgoing students):

Як давно існує програма? Як давно працює саме у нашому медичному виші?

— UMSA входить до організації під назвою International Federation of Medical Student’s Associations (IFMSA), в рамках якої є можливими наші стажування. Програма на міжнародному рівні існує ще з 1952 року, в Україні почала працювати у 2014 році.

Що пропонує програма? Які дає можливості для студента?

— Ми пропонуємо два види стажувань: професійні та наукові. Під час професійного обміну студент протягом місяця працює у певному відділені лікарні, в під час наукового — на місяць приєднується до дослідницької команди та працює над певним проектом. Це неймовірний досвід, який дозволяє не лише удосконалити медичні знання та навички, а і познайомитись із новою культурою, системою охорони здоров’я, завести цікаві знайомства та знайти друзів зі всього світу.

Хто може взяти участь у програмі (студенти з якого по який курс, яких факультетів, за якими спеціальностями пропонується стажування)?

— Подавати заявки для участі в програмі можуть студенти спеціальностей «Медицина» та «Педіатрія» 1-6 курсів та інтерни 1 року навчання з університетів, де є представництво ГО «УМСА». Подати заявку на стажування можна на будь-яку медичну спеціальність.

На який термін студент може поїхати на стажування?

— Стажування завжди триває 1 календарний місяць. Зазвичай, студенти самі обирають бажаний місяць.

Як подати заявку на стажування?

Щороку ГО проводить відкритий відбір на професійні та наукові стажування. Саме зараз триває відбір для участі в наукових стажуваннях. Всі деталі є на офіційній сторінці у Facebook (facebook.com/ukrmsa).

Порядок прийняття рішення щодо стажування студента?

Зазвичай від подачі документів до від’їзду на стажування проходить від 4 до 6-8 місяців. Все залежить від студента, адже оформлення документів — це відповідальність кожного. Ми, зі свого боку, завжди допомагаємо з усіма питаннями документації та безпосередньо стажування.

З якими країнами можливий обмін студентами?

— Перелік країн змінюється кожного року. На цей рік професійні стажування доступні у 43 країнах, а наукові — у 13. Повний перелік є на сторінці Фейсбук.

Які можливості та привілеї отримує студент, що був на стажуванні по програмі?

Нашою головною метою є виховувати в студентах-медиках України розуміння важливості саморозвитку, самовдосконалення, розширення  рамок їх світосприйняття та показати, що насправді світ дуже великий і різноманітний, як і медицина в ньому. Студенти після стажувань повертаються додому із новими навичками, знаннями та вміннями: під час такої практики вони бачать, як використовують міжнародні протоколи лікування, асистують на операціях, вчаться працювати із найновітнішим дослідницьким обладнанням тощо. До того ж, це досить непоганий пункт в резюме на майбутнє.

Де можна знайти інформацію щодо програми?

До кого звертатися в УМСА стосовно отримання інформації?

Загальну інформацію для студентів надає локальний президент UMSA-Poltava – Анна Коваль (umsa.pl.lc@gmail.com)

  • Щодо стажувань можна звертатись безпосередньо до Яни Борзих — національного координатора комітету міжнародних обмінів (National Exchange Officer for outgoing students) —https://www.facebook.com/yanina.borzykh;
  • з питань професійних обмінів — neo@ukrmsa.com;
  • з питань наукових обмінів — nore@ukrmsa.com.

Студентське наукове товариство УМСА

Діяльність товариства надзвичайно широка та охоплює ряд напрямків.

Члени товариства створюють та координують наукові проекти, організовують тренінги, майстер-класи, семінари за різноманітними спрямуваннями. Сприяють розвитку програм наукових стажувань SCORE, пропонують  великий обсяг інформаційної підтримки стосовно стипендіальних дослідницьких програм, конференцій на території України та закордоном, міжнародних літніх шкіл.

На сторінках у соціальних мережах СНТ завжди своєчасно викладається інформація стосовно можливостей для розвитку студентів. Там ви можете дізнатися, коли, де, і за яких умов  буде проходити певний захід, а також отримати усю додаткову інформацію у адміністраторів сторінок.

У виші на кожній кафедрі існує науковий гурток, куди можна завітати, аби отримати більш глибокі знання з предмету. Заняття проходять у різних форматах: десь студенти готують доповіді та докладають їх перед членами наукового гуртка, десь самі викладачі дають цікаві інформацію та відповідають на питання студентів. На деяких кафедрах заняття проходять у вигляді практичних завдань, роботи з пацієнтами тощо. На сторінці СНТ можна дізнатися про час, місце, та тему наступного зібрання гуртка на кожній кафедрі.

https://www.facebook.com/snt.umsa/ — сторінка СНТ у фейсбуці;

www.instagram.com/umsa.snt — сторінка в інстаграм.

 Отож для майбутнього лікаря, який шукає можливостей, а не відмовок, є величезна маса цікавих медичних галузей для розвитку, які варто і потрібно використовувати.

І наостанок нагадаю, що лише той студент, який кожен день своїми руками, працею, розумом та бажанням наближається до своєї мети, врешті досягає вершини та здійснює мрію.

Залишити відповідь
Коментувати

6 Коментарі

Дякуємо ,Катю,за цікавий матеріал. Багато нового дізналася у цій сфері.

2019-01-09
Віола
Відповіcти
0

Да, гарних лікарів,майстрів своєї справи мало,бо щоденна праця та саморозвиток їх робить такими,а багато просто працюють по накатаному і ніяких новшеств. Воно або дано, або ні.

2019-01-09
Ільяс
Відповіcти
0

Стажування в інших країнах та ще й такий вибір….супер.

2019-01-09
Володимир
Відповіcти
0

У попередній статті було,як важко влаштуваться на роботу,а тут про обмін студентами протягом місяця і можливість працювати у певному відділені лікарні,тому це добрий старт для подальшої кар’єри. Треба використовувать.

2019-01-09
Кінга
Відповіcти
0

Намагалась продемонструвати різницю між тим що отримують ті хто хочуть ЛИШЕ ходити на пари, і ті хто готовий віддати усього себе медицині. Закордоном в медичних вишах немає осіб які “просто ходять та слухають”, там ,аби не відрахували, потрібно працювати так, як у нас не працює майже ніхто зі студентів, і там немає варіанту: недовчив і проскочив на наступний курс, а в нас нажаль є. Тому якщо починати зі стажувань та наукових робіт є великий шанс отримати гарну путівку у успішне майбутнє.

2019-01-09
Катерина
0

Лікар це покликання і якшо людина справді хоче ним стати, вона використає всі можливості максимально.

2019-01-09
Іріша
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: