Медичний Хогвартс та його Поттери

Майбутнє. Одне слово. Вісім літер. Проте воно змушує хвилюватися кожного студента медичного вишу. Як випускниця вищезазначеного закладу, я пройшла усі кола пекла дорогою становлення професії «майбутній лікар».

Особисто я б розділила студентів на дві категорії: «відмінники» та «не відмінники». Для осіб, віднесених до першої категорії, навчання виглядає певною мірою інакше, аніж для другої. Проте я належу до другої, як і 80 відсотків моїх однокурсників. Тому зараз про «простих смертних».

Першого вересня ти, разом з натовпом таких же наївних першокурсників, стоїш на урочистій лінійці до Дня знань в очікуванні першої пари, про яку ти так багато думав і мріяв. Багато з них уже до початку навчання знали, яку спеціальність хочуть отримати через 6 років. Забігаючи наперед, варто зазначити, що після випуску ніхто із моїх знайомих не став саме тим лікарем, яким сподівався, включаючи мене. Але чому так сталося? Як гадаєте?

Зараз я спробую відкрити двері до таємниці Данте та його кіл страждання.

Коло 1

Латинь

Якщо ти був «поттероманом», то вітаю: на перших курсах неодмінно станеш Герміоною чи Гаррі, а твої викладачі зі своїми «Habitus aegroti» будуть  майже як професор Дамблдор та Хагрит. Але якщо ти був фанатом Простоквашино, то на перших курсах, друже, тобі не позаздриш. Усі 207 кісточок організму, усі 640 м’язів, а також їх складові частини повинен будеш знати не просто напам’ять, а ще й невідомою для себе мовою.

Але є одна позитивна новина. На 4-5 курсі, походження та механізми деяких хвороб розумітимеш просто прочитавши назву, навіть якщо ти бачиш її вперше.

Коло 2

Біохімія

При згадці про пари з біологічної хімії серце починає скажено калатати. Проте замість очікуваних експериментів, дослідів, пошуку «філософського каменя» та відкриття нових елементів таблиці Менделєєва, ти просто годинами вчиш органічні формули, сенсу яких не розумієш, а потім марно намагаєшся відтворити їх на занятті.

Коло 3

Ліцензійне тестування «Крок»

Три жахливих випробування на шляху до «Кубку вогню»: Крок 1, Крок 2, Крок 3.

Близько 2000 завдань. Три місяці пробних тестувань. Три години максимальної зосередженості. Виглядає не лячно. Проте у день іспиту кожен студент залишив в аудиторії мінімум половину своєї нервової системи. По-перше, тому, що нездача Кроку означає для тебе купу ганьби, поглядів засудження та декілька годин наставницьких бесід. А по-друге тому, що під час іспиту тебе контролюють пильні проктори, які забороняють навіть опустити руки нижче рівня парти. Я вже мовчу про те аби, скажімо, почесати ліву гомілку.

Коло 4

Клінічні кафедри

На четвертому курсі ти більш-менш можеш розслабитись… Але тільки якщо це літо і канікули. Подолавши «екватор» навчання, вперше почуваєшся  лікарем. Але лише до того моменту, коли пацієнт відмовиться від огляду студентом, санітарка накричить «ні за що», а замість порятунку людських життів від тебе вимагатимуть переписування конспектів, щоразу змінюючи правила його складання.

Коло 5

Хірургія

Майбутнім хірургам також доведеться розчаруватися. Оскільки успішні лікарі хірургічного профілю не дуже прагнуть ділитися досвідом та навчати юне покоління. Проте варто зазначити, що є і ті, хто з радістю дозволить тобі потримали відсмоктувач після того, як декілька годин ти доводитимеш що  чогось вартий.

Коло 6

Літня Практика

Хтось чекає літніх канікул, аби відпочити, проте студенти медичних вишів очікують лиш нової можливості наблизитися до омріяного робочого процесу. На стаціонарній практиці тобі довірять хіба поміряти тиск та температуру хворим у відділенні, а на поліклінічній, окрім як сидіти на кушетці для огляду пацієнта, щохвилини встаючи та відходячи в сторону, аби лікар зміг його оглянути, зможеш хіба допомогти віднести карти до реєстратури.

Коло 7

Переконання

За 6 років ти стикнешся з ним, що далеко не один твій викладач скаже, що ти не зможеш бути лікарем, не вартий свого диплому, не заслуговуєш на повагу колег, і не лише тому що не довчив тему заняття, а ще й тому що «під час його навчання у виші студенти були кращі, сумлінніші, розумніші».

Коло 8

Пошук роботи

До кінця шестирічного навчання у медичному «Хогвартсі» ти усвідомлюєш, що розподілюючу шапку не достатньо просто попросити направити тебе на роботу до омріяного місця на бажану спеціальність. Аби потрапити у Гріфіндор, ти повинен будеш місяцями оббивати пороги кабінетів головних лікарів у надії отримати хоча б якусь пропозицію майбутньої роботи. Таким чином на хвилі ентузіазму починаєш з лікарень своєї мрії, а врешті опиняєшся «хоч десь». До кінця свого шляху пошуків уже вбачаєш радість навіть у тому, що замість 24-годинних операцій на відкритому серці будеш призначати ліки від нежитю та бронхіту.

Коло 9

Інтернатура

Нарешті ти – дипломований лікар-інтерн!

У перший день інтернатури ти, у білому нагладженому халаті, з купою ідей та сподівань, переступаєш поріг лікарні. У цю мить усі складні моменти навчання спивають у думках приємними спогадами, які ти лишив у минулому.

Варто сказати, що тут і справді тобі довірятимуть хворих, допомагатимуть в освоєнні незрозумілих  речей і ставитимуться як до колеги. Але кожен місяць, в рамках затвердженої програми, ти змінюєш відділення, у якому працюєш. Десь знаходиш справжніх друзів та почуваєшся у сім’ї, десь колеги тримаються ділової дистанції, а десь тебе просять піти «погуляти», поки лікарі відділення обідають і п’ють каву. На цьому етапі з’являється справжнє розуміння важливості хорошого колективу у місці твоєї роботи.

Але ця історія про студента який іноді пропускав заняття, отримував двійки та залишав вивчення нової теми «на післязавтра». Того, який лише до середини інтернатури почав дійсно розуміти скільки втратив часу, забуваючи про сумління, з яким мав би ставитися до навчання в медичному.

Для відмінниці Герміони цей шлях виглядає інакше. Тому пам’ятай, що вступати на навчання до медичного Хогвартсу варто лише в тому випадку, якщо ти дійсно, всією своєю душею готовий боротися за свою мрію, і не відступати ані перед жорстким натиском Северуса Снегга, ані перед зухвалістю Драко Малфоя, ані перед могутністью Волан-де-Морта.

Залишити відповідь
Коментувати

10 Коментарі

Неймовірно! Талановита людина – тадановита в усьому!

2018-12-21
Іван
Відповіcти
0

Справді, дуже крута подача матеріалу! Автору й далі так тримати!

2018-12-21
Сіма
0

Порівняли так порівняли!!!!

2018-12-21
Вероніка
Відповіcти
0

Вражаюча розповідь!!!!

2018-12-21
Зоя
Відповіcти
0

Девушки в белых халатах смотрятся симпатично)))))Люблю таких.

2018-12-21
Тимур
Відповіcти
0

Завжди мріяла працювати лікарем та не склалося. Здогадувалася,що навчання важке,а тепер ще й підтвердилися здогади із статті.

2018-12-21
Аніта
Відповіcти
0

Скільки дітей мають покликання і не мають можливостей стати лікарем, а африканці навчаються. Ми гірші за африканців?(

2018-12-21
Галина П
Відповіcти
0

Африканцы платят 4000 долларов. Наши контрактники – в 4 раза меньше.

2018-12-21
Александр
0

Щоб вступити на навчання до медичного Хогвартсу варто мати не лише бажання,а й купу БАБЛА))))а як відомо в нас Бабло перемагає всьо.

2018-12-21
Тед
Відповіcти
0

Или учиться с самого начала, а не гонять балду, как 80% студентов, которые бы не имели никаких шансов получить диплом в другой стране.

2018-12-21
Александр
0

Останні новини:

Читайте також: