Зміни у собі: з чого почати?

Маю для вас гарну новину. Ваші зміни вже почались. Якщо ви читаєте цей текст, то ви вже помітили у собі щось, що вас не влаштовує та маєте бажання виправити це. Можливо, ви навіть робили спроби в цьому напрямку. І не залежно від того, досягли ви успіху, чи ні, ­– ви налаштовані рухатись далі. Я пропоную вам подальший напрямок для власного розвитку та поміркувати над міфами та ілюзіями, які можуть бути перешкодами на вашому шляху до кращого життя. Іноді, бути в полоні ілюзій приємно та комфортно. Іноді це навіть життєво необхідно. Але буває так, що хибні переконання починають шкодити. Ось деякі з них.

Зміни у собі: з чого почати?

Зміни у собі: з чого почати?

Перший міф – змінюватись пізно. Люди змінюються в будь-якому віці. Навіть такі, в яких ніхто не вірить. Кожного разу, коли я чую слова «змінюватись пізно», пригадую подружжя пенсіонерів, які вирішили покращити свої стосунки. Вона була з тих жінок, які з роками стають все більш нестерпними та отруйними, а він був того віку, коли власних зубів було вже менше, ніж пальців на руках. Раніше у них було багато енергії і проблеми у стосунках замилювались роботою. Прокинулись вранці, посварились, пішли на роботу. Ввечері посварились і полягали спати. Але тепер нікуди стало тікати на цілий день. Вона вирішила зберегти подружжя, а чоловік її підтримав і теж погодився. Так, саме погодився. Тому що стосунки вимагають зусиль, а нічого не робити – завжди легше. Вони звернулись до фахівця. І трохи згодом стосунки почали покращуватись. Вони почали цінувати один одного, визнали і висловили те, наскільки вони є важливими один одному. Вони зрозуміли, що в кожного є потреби, і на них обов’язково треба орієнтуватися. Вивчили правила спілкування для подружжя і почали навчатись новому спілкуванню. Це зробили звичайні провінційні пенсіонери. Друзі, коли в голову приходить думка, що змінюватись пізно – це зневіра, або відсутність належного прикладу. Станьте самі таким прикладом.

Другий міф: змінитись – це просто. Напевне, кожен знає когось, хто легко, з першого разу і назавжди кинув палити, схуд, навчився говорити «ні», почав доводити справи до кінця і так далі. І, порівнюючи себе з ними в чомусь одному, легко деморалізувати себе, впасти у відчай і кинути спроби змінитись. Але, якщо детально вивчити життя цих людей, виявиться, що кинути палити (або будь-що інше) легко і з першого разу – це чи не єдине в житті, що їм вдалось зробити легко і з першого разу. Це поганий орієнтир. Більшості людей доводиться докладати чимало зусиль для того, щоб досягнути поставленої мети. Зробити безліч спроб та витратити роки життя. Орієнтуйтесь на тих, кому було важко.

Міф «Все спробував – нічого не допомогло». Скільки би способів самостійних змін ви не спробували, до скількох фахівців би не звернулись – це не варте нічого, якщо спроби були неправильними. Жінка, яка більше 15 років страждає від нещасного шлюбу, тепер у відчаї і скаржиться, що була навіть у психотерапевта і їй не допомогло. Я поцікавився тим, як довго вона ходила на терапію. Вона відповіла, що один раз. Один раз! Один раз – це навіть не терапія. Це консультація. Коли ти роками йдеш до того, щоб обрати собі «не того партнера», а потім роками псуєш із ним стосунки, не сподівайся на якесь чудесне слово, яка подарує тобі щастя і злагоду. Час та зусилля – ось формула успіху.

Або уявіть собі чоловіка, який захотів навчитись плавати. Він заявляє, що перепробував усі річки, моря і океани, але «нічого не вийшло». Тоді ви намагаєтесь з’ясувати деталі і виявляється, що всюди він заходив не глибше, ніж по коліно. Якого результату варто очікувати в такій ситуації? Дії мають бути правильними.

Міф «Все вирішує сила волі». Насправді, сила волі – лише частина того, що потрібно вам для успіху. Звичайно, ви можете виправдовувати невдалу спробу змінити щось у своєму житті відсутністю сили волі. Але якщо є справжнє прагнення до змін, краще зайняти себе пошуком способів досягнути цих змін.

Міф «Люди не змінюються». Я знаю людей, які проговорюють це як мантру. «Люди не змінюються», вони кажуть. Собі, оточуючим. Кажуть старшим людям, друзям, а особливо – молодшим, повчаючи їх. Звичайно, якщо себе запрограмувати на дурню, то ти й інших будеш програмувати на дурню. Люди змінюються. Сором’язливий стає вільним, невпевнений – рішучим, слабкий – сильним, дурний – розумним, гладкий – худим. Якщо ж ви не знаєте таких людей, то це означає лише одне ­– ви маєте проблему зі своїм оточенням. Якщо у команді один моряк і двісті мавп, корабель далеко не піде.

Отже, ви ознайомились з деякими хибними переконаннями, які можуть обмежувати ваші можливості. Звичайно, їх існує більше, але це основні. Розберіться з ними і рухайтесь далі. В певний момент, цей шлях почне дарувати вам радість і насолоду!

Залишити відповідь
Коментувати

2 Коментарі

“Меняйся, или умри” – непобедимое правило развития. Которое всегда актуально. В любую эпоху, в любом веке, в любом десятилетии.

2018-04-24
Время
Відповіcти
0

Согласен с вами. Адаптируйся или умри. Важно, чтобы человек видел пользу в развитии.

2018-05-12
Іван
0

Останні новини:

Читайте також: