Про підозри та депресію

Чим менше ми знаємо, тим більше підозрюємо.

Генрі Вілер Шоу

Про підозри та депресію

Про підозри та депресію

У наступних випусках я буду відповідати на питання, які мені задають найчастіше. Одне з таких стосується депресії. Як її не пропустити та як її запідозрити. Можливо, прочитавши мою статтю, ви побачите можливості та перспективи для подальших дій, але основна мета на сьогодні – позначити ряд ознак.

Коли ми, студенти-медики, навчались в медакадемії, знаходили у себе безліч хвороб. На кафедрі інфекційних хвороб відшукували у себе симптоми ботулізму та СНІДу. На парах з кардіології – стенокардію, порушення артеріального тиску та передінфарктний стан. На ендокринології – симптоми захворювань щитоподібної залози. На неврології ми відчували запаморочення, а про те, симптоми яких захворювань ми знаходили в собі на парах з онкології та психіатрії, я навіть не хочу говорити. І коли ми зосереджували на цьому свою увагу, симптоми посилювались і складались в одну страшну картину.

Тоді, в певний момент, більшість із нас доходили висновку, що ненормальним є не комплекс симптомів, які ми відчували, а самий пошук цих симптомів. Після цього наступало чудесне зцілення. Будь-яка людина протягом життя багаторазово відчуває зміни в своєму тілесному та психічному стані, і це нормально. Наш організм є дуже гнучкою, непостійною та неідеальною системою, яка існує в грандіозній системі цілого всесвіту. Фізична активність може призводити до серцебиття, зміна погодних умов – до головокружіння, стреси – до погіршення настрою і бажання усамітнитись і так далі, і тому подібне. Існує тисяча факторів, які впливають на наш організм, і ще тисяча факторів, якими організм відповідає на дію оточуючого світу. Цими словами я в жодному випадку не хочу знецінити вашої турботи про власне здоров’я та благополуччя дорогих вам людей. Я хочу лише, щоб ви задали собі декілька питань: чи не забагато уваги ви приділяєте скануванню вашого тіла та пошуку симптомів у собі чи в оточуючих? Наскільки велике місце займає в вашому житті пошук хвороб, нещасть та патології? І що думають про це люди, з якими ви спілкуєтесь? Крім того, подумайте про те, що науці відомо безліч хвороб. Навіть не сотні, а тисячі, з неймовірною кількістю комбінацій симптомів. Виходячи з цього, дайте відповідь на питання: чому вас турбує саме контроль над депресією? А як же тисячі інших? І, якщо ви не можете відповісти на ці питання, облиште спроби контролю та діагностики, тому що вам спершу треба організувати власні думки.

Але звичайно ви не зупинились, навіть якщо не відповіли, поміркувавши, на попередні мої питання, і читаєте далі. Просто пам’ятайте, що відповідальність за діагностику покладається на того, хто проводить цю діагностику.

Отже, депресія проявляється низкою симптомів, і в різних людей комбінація цих проявів може бути різною. Під низкою симптомів ми розуміємо порушення сну, ваги та апетиту (в будь яку сторону!), втрату інтересів та задоволення, негативні думки про себе, оточуюче та майбутнє, зниження активності, пригнічений настрій, почуття провини, слабкість, розсіяність і думки про те, що краще вже не жити. Усі ці явища цілком природньо можуть виникати протягом життя у кожної людини в будь-якому віці в результаті якихось подій: починаючи з перевтоми та початку сесії, закінчуючи звільненням з роботи або втратою (в широкому розумінні цього слова). Важливо відрізняти депресію від поганого настрою. У медицині є цілком конкретний критерій – тривалість проявів. Якщо менше двох тижнів – це поганий настрій. Більше двох тижнів – підозра на депресію. Але ви маєте розуміти, що ця межа досить формальна. Якщо ви не погоджуєтесь, то скажіть: якщо симптоми тривають 13 днів 23 години 59 хвилин, або 14 днів і одну хвилину – це справді принципова різниця? Такий самий принцип може стосуватись і решти критеріїв.

Другий важливий момент – депресія відома не лише через свою розповсюдженість, а і через небезпеку самогубства. Якщо людина виявляє реальні наміри або спроби вкоротити собі віку – це пряме показання для госпіталізації в медичну установу. Терміново та безапеляційно.

Третій важливий момент – все це успішно лікується. На жаль, питання подолання депресії виходить за рамки сьогоднішньої теми. В одній з наступних публікацій я обов’язково ознайомлю вас з можливостями сучасних медичних та прадавніх ненаукових шляхів вирішення цієї проблеми, а також з тим, як гармонійно можуть поєднуватися філософії двох світів у боротьбі за людське щастя.

Дбайте про себе!

Залишити відповідь
Коментувати

2 Коментарі

Дякую ,цікава і користна тема.

2018-05-11
Марина Андрієнко
Відповіcти
0

Дякую, що цікавитесь.

2018-05-12
Іван
0

Останні новини:

Читайте також: