Відень – місто-любов

У 2005 році я рівно 6 годин була проїздом у Відні і з того часу хотіла потрапити туди знову. І ось через 12 років я знову у Відні, у моєму місті-любові.

Фото: Борис В'язовський

Фото: Борис В’язовський

З Мюнхену ми виїхали ближче до обіду, оскільки відстань була не дуже велика (якщо порівнювати з нашими попередніми переїздами). Дорогою заїхали на дуже красиве озеро, як нам підказав навігатор – озеро Chiemsee, яке ще називають «Баварське море». Щоб описати атмосферу, яка там, немає просто слів. Краще за це скажуть фото. Сидіти на березі цього озера, де зовсім немає людей і просто їсти бутіки – це неймовірні відчуття.

Фото: Борис В'язовський

Фото: Борис В’язовський

Фото: Борис В'язовський

Фото: Борис В’язовський

Фото: Борис В'язовський

Фото: Борис В’язовський

Фото: Борис В'язовський

Фото: Борис В’язовський

Житло

У Відень ми приїхали ввечері і заздалегідь домовилися із власником, що нас зустріне його друг і передасть ключі. Апартаменти у Відні були майже у центрі і це найкраще наше житло за усю подорож. Квартира у старому будинку із височенною стелею, 3 кімнатами, репродукціями картин Клімта, плюс безкоштовне паркомісце у закритому дворі. Усе це коштувало нам 150 євро за 2 доби (4750 грн), тобто близько 600 грн за добу за людину. За співвідношенням ціна-якість квартира у Відні безперечний лідер. Також нам сказали, що воду у Відні можна пити прямо з-під крану. І дійсно вона у них дуже чиста, особливо цьому раділо моє волосся.

P71107-204115

P71107-204143

P71107-204905

P71107-204916

Транспорт і дороги

Якістю доріг уже ми не були здивовані – вони тут гарні, як і скрізь у Європі. Що було по-іншому, так це спосіб сплати за парковку. Тут треба купити спеціальну квитанцію (здебільшого вони продаються у тютюнових магазинчиках) і відмітити на ній час початку паркування. Є квитанції на 1, 2 години і більше. Одна година коштує приблизно 2 євро. Також тут можна безкоштовно стояти у дозволених місцях протягом 15 хвилин, наприклад, коли дістаєте багаж і т.д. У деяких районах мінімальний час оплаченої парковки – 2 години. Так було і у нас. Тому зробивши усі наші справи, ми встигли ще пообідати у студентському кафе. Ціна за обід на 2 осіб трохи більше 17 євро. Але це і перше, і друге, і навіть компот). До речі, у цьому кафе навіть дозволено бути із собаками, що мене дуже порадувало.

Цікаві місця

Перше місце, куди ми пішли ввечері одразу по приїзду, – це мій старий улюблений Собор святого Стефана (Stephansdom). Його готична грандіозність надзвичайно притягує. На площі біля нього побачили як виступав молодіжний хор. До речі, як нам розповіли, в Австрії виділяють дуже багато стипендій для митців, тому тут часто можна побачити виступи студентських колективів прямо на центральних площах.

Фото: Борис В'язовський

Фото: Борис В’язовський

Фото: Борис В'язовський

Фото: Борис В’язовський

P71107-222817

Потім ми пройшлися до «Альбертіни». Це знаменитий музей у центрі Відня, де зберігається одна з найбільших колекцій графіки. Тут же біля музею знайшли знамениті кіоски, де продають Würstel. Найдешевші ковбаски з соусом коштують 3,6 євро. Додатково можна замовити солоні огірки, перчинки, картоплю. Також тут же продають і алкогольні напої. На вітрині було навіть шампанське. Відвідувачів у кіоску було багато, з’їсти своє замовлення можна тут же прямо біля кіоску.

Фото: Борис В'язовський

Фото: Борис В’язовський

Фото: Борис В'язовський

Фото: Борис В’язовський

Фото: Борис В'язовський

Фото: Борис В’язовський

Наступного дня ми у першу чергу поїхали до Будинку Хундертвассера. Це різнокольоровий житловий будинок, на першому поверсі якого є кафе та сувенірні магазини. Хундертвассер був архітектором, який працював по всьому світу, і у своїх роботах дуже переймався питаннями екології та оригінальності. Він вважав, що люди повинні мати можливість витягнути руку з вікна і розмалювати простір навколо нього так, як вони це бачать і відчувають. Також у його будинку архітектура переплетена із природою, у прогалинах ми побачили дерева, які теж ростуть і «живуть» поряд із мешканцями незвичайного дому. Вікіпедія пише, що всього у домі близько 250 рослин. Пробратися всередину будинку нам не вдалося, хоча я намагалася. Окрім цього дому, у Відні є іще одна споруда, створена Хундертвассером, – це сміттєспалювальний завод, який забезпечує енергією ціле місто. На жаль, ми туди не встигли потрапити, але говорять, що завод дуже колоритний і зовні схожий на Дім Хундертвассера.

P71108-135655

P71108-135704

P71108-135632

У Відні ми не могли не згадати слова нашого Президента на честь введення безвізового режиму про те, що тепер кожен українець зможе відвідати Віденську оперу. Так от, після деяких розпитувань ми з’ясували, що тут є Бургтеатр і Фольксопера. У першу квиток коштує дорого і 96% квитків на рік викуплені. А от у Фольскопері можна побачити сучасні твори, і квиток туди коштує 15-20 євро, а якщо це стоячі місця або куплені в останні дні продажу, то вони можуть коштувати 3 євро. Але слід пам’ятати про дрес-код, у Відні із цим рахуються.

Щодо дрес-коду, то тут слід згадати віденські бали. Багато із них влаштовується у Хофбурзі. Квиток на звичайний бал коштує 60-70 євро, на студентський 25 євро. На бали слід приходити або у вечірньому вбранні, або у народному костюмі. Моя однокласниця Оля розповіла, що вона прийшла у старовинному одязі своєї бабусі, і багато австрійців цікавилися і робили компліменти. Також бали тут дещо осучаснені – на кожному з них є зали з різною музикою від класичної до молодіжних напрямків.

Хофбург – палац, колишня зимова резиденція Габсбургів. Зараз це офіційна резиденція Президента Австрії, також тут розташований офіс ОБСЄ. Також тут є Hofreitschule (Королівська школа верхової їзди).

Фото: Борис В'язовський

Фото: Борис В’язовський

Фото: Борис В'язовський

Фото: Борис В’язовський

Фото: Борис В'язовський

Фото: Борис В’язовський

Фото: Борис В'язовський

Фото: Борис В’язовський

Також ми побачили University of Vienna, точніше його студмістечко. Навчальні корпуси знаходяться у приміщеннях колишньої лікарні. А у внутрішньому дворі є кафе, супермаркет і паби. В одному з них ми посиділи ввечері. Цікаво, що сюди приходять як студенти, так і викладачі, але знайти це місце нелегко через лабіринти стежок у студмітечку.

Щодо пабів, то Оля розповіла нам, що у Відні є дуже цікаве і неординарне місце – бар, який тягнеться на 3 поверхи, але не вгору, а вниз під землю. Називається він Basiliskenhaus і знаходиться у кварталі старого університету, але ми у ньому не побували. Сподіваюся, що наступного разу обов’язково зайду туди.

Ще одна особливість Відня – це його ліс, який є частиною міста. Вранці перед від’їздом ми проїхалися на гору Kahlenberg, звідки відкривається нереальний вид на ліс, виноградники та усе місто. Тут є невелике кафе, де ми поснідали. Цікаво, що система сніданків така, що ти платиш за тарілку: тобто накладаєш усе, що може вміститися на тарілку, і платиш 3,5 євро. Зважаючи на розміри тарілки і асортимент, то це дуже дешево для такого прикольного місця з панорамою міста. Але от кава тут відносно дорога – за 1 порцію теж платиш 3,5 євро (порівнюючи із ціною у місті 2-2,5 євро).

Фото: Борис В'язовський

Фото: Борис В’язовський

Останнім місцем, яке ми відвідали у Відні, був монастир Klosterneuburg. Йому майже тисяча років. Колись тут були монахи августинці, а зараз музейна експозиція та виноробня. Вино, до речі, буде смачне і недороге: за маленьку сувенірну пляшку 300 мл я віддала 1,7 євро. Також тут проходять дегустації вин, але ми на них, на жаль, не потрапили. Монастир дуже красивий, і туристів тут небагато, тому ідеальне місце для спокійного вікенду або фотосесії. Вхід на територію та всередину безкоштовний.

P71109-114919

Фото: Борис В'язовський

Фото: Борис В’язовський

Фото: Борис В'язовський

Фото: Борис В’язовський

Фото: Борис В'язовський

Фото: Борис В’язовський

Курйози

Оля розповіла, що в Австрії є багато дивних законів. Наприклад, австрієць планує одружитися. Йому можна подати в суд на батьків (навіть у 20, 30 років), якщо він не може себе утримувати матеріально або якщо у нього малий дохід. Тоді суд зобов’яже батьків оплатити його весілля.

Також несподіванкою стало те, що в Австрії не прийнято дарувати на дні народження подарунки, дорожчі за 5 євро. Ну, наприклад, крем для рук можна подарувати, за словами Олі. Нам це видалося дуже незвичним, зважаючи на наші традиції щодо подарунків. Але вона пояснила, що австрійці живуть досить заможно, тому для них дорогі подарунки на свята не є необхідністю.

Замість висновків

Відень знову порадував і був дружній до мене. Це дуже комфортне місце, і це об’єктивний факт. Щороку Відень змагається із містом Ванкувер за звання найкомфортнішого міста світу і на даний час перемагає.

Фото: Борис В'язовський

Фото: Борис В’язовський

Фото: Борис В'язовський

Фото: Борис В’язовський

Вулицями міста їздить дуже багато поліції та карет швидкої допомоги, за словами жителів міста, це їм до вподоби, адже видно, що система цих служб працює.

P71107-224610

P71107-233420

Відень дуже автентичний. Австрійська німецька мова виглядає як діалект німецької, і це є приводом для гордості у жителів країни. Вони дуже цінують діалекти різних місцевостей і не вважають їх ознакою провінційності. А ще австрійці не такі строгі, як німці, і більшість із них має гарне почуття гумору, часто навіть трохи «чорного гумору».

Також Відень для мене – це місто красивих парків, виноградників, смачної дешевої кави та шоколаду.

Фото: Борис В'язовський

Фото: Борис В’язовський

P71108-155806

P71108-160344

А ще Відень значно ближчий, ніж здається. Квиток зі Львова на автобус компанії LEO Express коштує від 11 до 20 євро.

Тому, Відень, однозначно до зустрічі.

Залишити відповідь
Коментувати

1 Коментар

Чудова стаття і гарні фото. Я також їздив до Відню автобусом ( квиток на Басфорі коштував 2500грн.) і був дуже вражений красою міста й теплим відчуттям людяності і комфорту.

2017-12-29
Віктор
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: