Що з тобою доброго було?

Відповідей на це питання у кожного може бути багато. Але ті, хто 24 лютого був на Віллі, точно можуть відповісти, що це – концерт гурту «Жадан і Собаки».

Сергій Жадан уже багато років приїжджає до Полтави із музикантами, які колись були окремим гуртом «Собаки в космосі». Пам’ятаю, як 2012 року у Харкові, на подвір’ї Літмузею, вперше почула їхній спільний виступ. Пройшло уже 7 років, «Жадан і Собаки» стали одним концертним проектом, випустили 4 альбоми. Сергій Вікторович став краще співати, а публіка – вивчила усі тексти напам’ять. Але той виступ став точкою неповернення для мене і виокремив Жадана із «Собаками» з-поміж української музики в окремий топ-список.

І от нова концертна програма «Мальви». Це ще не повноцінний альбом, але основа для нього. Із нею гурт уже встиг побувати у Європі, а тепер привіз і до Полтави. Мені було цікаво прийти на цей концерт ще й тому, що хотіла побачити, чи втримає гурт ту високу планку, яку взяли у червні 2018 на фестивалі Мeridian Poltava. Тоді Villa просто тріщала по швах від кількості присутніх. Багато хто втратив голос від скандування пісень, а дехто і зуби під час слему.

Цього разу слем був не таким запеклим (ех, мабуть старію, бо так і хочеться сказати «от раніше було краще»), але відчувалося, що музиканти у Полтаві як вдома. Бо кількість приїздів гурту і виступів у нашому місті важко перерахувати. Сергій Жадан спускався на танцпол, обіймався із прихильниками, а ті, натомість могли вільно залізти на сцену і стрибнути на руки у натовп.

Усе було невимушено драйвово. Слова знали усі, а коли лунали нові треки «Кобзон», «Троєщина» і «Нова тьолка барабанщика» – це був фурор. Особливо зайшла усім остання, бо її навіть виконали двічі. Крім нових, звичайно, не забули виконати уже легендарні хіти «За*бали», «Бухло», «Єрусалим наш», «Бюджет», «Рок-музикант» і одну із найстаріших пісень – «Натаха».

Після концерту, уже традиційно, була довга фотосесія. Причому не тільки із солістом, бо черга була до кожного учасника гурту. Харків’яни обіцяли скоро приїхати до нашого міста знову, і думаю, що обіцянку стримають, бо Полтава дійсно дуже круто приймає цей гурт. Чого тільки варте те, що публіка двічі викликала музикантів на біс. І думаю, що якби кричали втретє, то вони б вийшли із задоволенням.

Тому мій вердикт такий – це був крутий вечір із старими друзями, старими, розкладеними на цитати, піснями і з народженням нових улюблених треків.

Хто ми з тобою? Ми з тобою хрещені.

Де ми хрещені? У церкві на Троєщині!

У нашому випадку на концерті «Жадан і Собаки», бо тут усі ті, кого єднає «Ребе» і «Марат», «Нова поліція» і «Бухло», «10 праведників» і «300 китайців».

Обкладинка: Тетяна Домненко

Залишити відповідь
Коментувати

3 Коментарі

Питання заголовку заставляє задумається, а одразу й сказать нічого (

2019-02-27
Кіра
Відповіcти
0

Така грайлива атмосфера. Вечір зустрічі старих друзів ✌

2019-02-27
Лесик
Відповіcти
0

А чого собаки, чому в назві є собаки?)))

2019-02-27
Оля
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: