Imagine Dragons: концерт-ажіотаж

Тисячні електронні черги в день старту продажу квитків, «sold out» за два тижні до концерту, небувалі маніпуляції шахраїв, черги біля стадіону зранку та майже 50 000 людей на НСК «Олімпійський». Виступ Imagine Dragons можна впевнено назвати найбільш ажіотажною музичною подією літа в Україні.

1 (11)

Така увага до концерту «Imagine Dragons» не випадкова, адже гурт знаходиться «On Top Of The World» і популярність тільки зростає. «Загін самогубців», «Залізна людина», «Трансформери», «Ліга справедливості», «Голодні ігри», «Місія неможлива» – це не повний перелік фільмів, де звучать композиції Imagine Dragons. А живий 2-годинний виступ на НСК «Олімпійський» підтвердив зірковий статус гурту.

2 (4)

Мені здається, що можна вічно дивитися на басиста Бена МакКі у рожевому костюмі, барабанщика Дена Платцмана у смішних окулярах і зі старомодними, але стильними бакенбардами; на те, як гітарист Вейн Сермон відкидає назад волосся, а Ден Рейнольдс з голим торсом рухається по сцені.

3 (8)

4 (1)

5 (1)

6

Американці почали концерт із свого уже ненового хіта «Radioactive», а завершили топовою композицією цього року «Believer». Сетліст був побудований на чергуванні танцювальних та ліричних композицій, більшість із який з найновішого альбому «Evolve».

Незважаючи на те, що Рейнольдс весь час рухався і танцював, якість вокалу була на найвищому рівні. Справжнім відкриттям для мене стали баладові композиції і чистий голос соліста, хоча гурт відомий більше своїми танцювальними хітами. А виконання «Next To Me» стало, на мою думку, найкращим за концерт. Коли я уже виходила зі стадіону, почула, як дівчинка років 8 говорить мамі, що послухавши виступ вживу і в обробці, майже не бачить різниці: «Є артисти, у яких нема голосу і їм доводиться накладати багато обробки на пісні, а тут він співає сам і обробка не потрібна». І я схильна погодитися із цим юним музичним критиком.

До речі, на концерті була дуже велика кількість дітей і підлітків, а це ще раз доводить, що Imagine Dragons не перестане бути популярною ще довго, адже підростає нове покоління слухачів.

7

Крім якісно зіграних композицій, концерт запам’ятався неймовірною візуалізацією: величезні екрани, де дуже злагоджено і продумано переключалися плани – з соліста на музикантів, а потім на глядачів. Графіка – це взагалі окреме задоволення: кожна пісня супроводжувалася неймовірним відеорядом, змінювалися кольори, це все рухалося, і просто неможливо було відірвати погляд від цього дійства. Доповнювало відчуття фурору і свята конфетті, що хмарами вилітали із пушок, та величезні білі кулі, які випустили в зал на останніх композиціях виступу.

8

Фішкою гурту є мультиінструментальність, тому під час концерту Рейнольдс грав і на барабанах, і був клавішником, барабанщик на скрипці, а гітарист виконував фортепіанні партії.

9

Але крім задоволення для вух і очей, одним із найбільш цінних моментів концерту були слова підтримки Дена Рейнольдса усім людям, що мають депресію. Перед виконанням пісні «Demons», cпівак розповів, що у його житті теж був час, коли він боровся із депресією, і тому він розуміє усіх, хто відчуває те ж саме зараз.

– Сьогодні тут багато людей, які відчувають депресію і тривогу. Я з вами і я вас люблю. Одужуйте. Тримайтеся. Ваше життя завжди варте того, щоб жити. Не забирайте ваші життя від нас. Ви потрібні нам і ми любимо вас.

Раніше в одному з інтерв’ю Ден сказав, що більшість його пісень – про величезну вину і депресію, яку він відчував через осуд його оточення в юності. І можливо тому під час концерту він наголошував, що ми усі «must be free» в думках і у серцях.

10

11 (1)

Непідробність емоцій і щирість – це ще одне відкриття для мене. Адже, не дивлячись на шалену популярність і зірковий статус, музиканти справді проживали кожен акорд і кожне слово. І щира посмішка Рейнольдса, коли весь стадіон запалює вогні телефонів під час «Next To Me», це тільки один із доказів цього.

12

13

Не можу не написати про організацію концерту, адже для такого масштабу події усе було на рівні. Різні входи для різних категорій квитків допомагали боротися із чергами. Багато фудкортів, багато волонтерів. Зона, де можна було залишити речі, як у камеру схову. Задороге пиво, але коли воно було на концертах дешевим?) Ну а волонтери, які роздавали воду у фан-зоні – це взагалі щось із фантастики. Ложкою дьогтю стала ситуація із фальшивими квитками, які люди купували не в офіційних дистриб’юторів. Але цей прикрий факт ще раз говорить про шалену популярність гурту, на якій зіграли шахраї.

14

Замість висновків

Здавалося, що пів-України з’їхалися на концерт. Але як би дивно це не звучало, він вийшов душевним і якимось навіть по-хорошому домашнім. 50-тисячний натовп був одним великим щасливим організмом, який сміявся і плакав, шаленів і радів в унісон. Для стадіонного концерту така душевність просто диво, але Imagine Dragons вдалося її створити.

В Україну не часто приїжджають топові гурти, коли вони на вершині популярності. Але візит «Драконів» був саме таким. І це прекрасно, адже дає сподівання, що після такого успіху організатори привезуть ще не одну світову зірку в зеніті. А коли Imagine Dragons приїдуть наступного разу до нас, я поїду на їх виступ «Whatever It Takes».

15

Фотограф – Юрій Грязнов.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: