Franz Ferdinand: the best concert ever

Написати цей блог було найважче за всі попередні. Не тому, що не було чого сказати, а навпаки – бо хотілося сказати так багато, але складно підібрати слова, щоб передати емоції, які пережила і переживаю досі від концерту Franz Ferdinand.

Franz Ferdinand: the best concert ever

Franz Ferdinand: the best concert ever

Як уже зрозуміло із заголовку, концерт був просто шикарний. Це взагалі кращий живий виступ, який я відвідувала. Мені є з чим порівняти, бо була на Kasabian, Three Days Grace, The Subways, Сплин, Thirty Seconds to Mars, не кажучи про українських виконавців та багатоденні музичні фестивалі. То як же так вийшло, що нетиповий інді-рок гурт перевершив усе, що було «до»?

Організація

Здається, що це маловажливо, адже люди приходять на музикантів, а не подивитися, як концертні агентства усе організовують. Але ні. Організація – це 50% успіху, бо від перевірки квитків на вході і до потоку людей до метро після концерту – усе це один великий настрій.

Сказати, що виступ 13 червня на «Платформі» був організований на рівні – це зовсім недостатньо. Усе було настільки продумано, вчасно і добре скоординовано, що просто викликало шок. Організатори написали, що о 19:00 почнуть пускати людей, о 20:00 виступить 5 Vymir і о 21:00 вийдуть шотландці. Так от – рівно о 21:00 Franz Ferdinand почали свій виступ. І це просто неймовірно, коли ти уже звик, що на великих концертах і фестах бувають затримки по кілька годин.

Черги на вході – а їх просто не було. Усі настільки злагоджено працювали, що люди зовсім не чекали, а спокійно заходили на територію, устигали поїсти і попити на фуд-кортах, поспілкуватися і т.д. Про акредитацію преси взагалі окреме «вау» – кожного зустріли, пояснили куди, коли іти, що знімати, до кого звертатися. Мені здається, що GAS concert, Pop Corn і усі, хто їм допомагав, поставили настільки високу планку, що для мене вони тепер «number one» в організації концертів.

Franz Ferdinand: the best concert ever

Franz Ferdinand: the best concert ever

Люди

Простір на «Платформі» був забитий народом. І серед усього цього натовпу не було «зайвих» людей. Це як часто буває на концертах «розкручених» гуртів, коли квитки купують ті, хто навіть не знає імені соліста, але купують, бо це ж «стільно, модно, молодьожно». Так було на Thirty Seconds to Mars, але не на Францах.

На концерті були усі свої – однодумці, ті, хто зірвали голос, бо знають текст кожної пісні. І навіть якщо ти прийшов сам, то не почував себе самотнім, бо тут усі були як один великий організм. Зі мною поряд стояв хлопець, який приїхав з Мінська, сказав, що чекав на цей концерт 9 років. Дівчата, які перші уже о 15:00 займали місця біля входу, взагалі добиралися із Польщі. І такі усі – ті, для кого ніякі перешкоди не завадили приїхати на перший виступ FF в Україні.

Перший, але, сподіваюся, що не останній, адже Алекс Капранос сказав, що йому сподобалося у Києві.

Franz Ferdinand: the best concert ever

Franz Ferdinand: the best concert ever

І до головного

Щоб зрозуміти і описати успіх цього концерту я намагалася за ці кілька днів увімкнути трохи логіки (а це було важко) і змусити мозок видати якісь більш конструктивні фрази, крім «круто, супер, вау».

Так от, чому усе вдалося аж так добре.

Franz Ferdinand: the best concert ever

Franz Ferdinand: the best concert ever

Я уже писала, що серед публіки не було «зайвих» людей. Чому? Тому, що Franz Ferdinand – це не mass market. Не хочу здатися зверхньою і музичною шовіністкою, але так і є. Серед моїх знайомих, наприклад, мало хто знає про цей гурт. Але ті, хто слухали пісні FF, у захваті від них. Franz Ferdinand мають свій музичний ареал, свій стиль і своє коло прихильників. І хоч музиканти й експериментують із стилями і напрямками, але завжди залишаються собою із власним неповторним шотландським шармом. «Ми будемо грати свою музику, а не спеціально написану для стадіонів», – прочитала я фразу Капраноса в одній із статей про FF. І вони залишаються вірними собі.

«Арт-завод Платформа» – це дуже неординарний концертний майданчик, але Франци починали саме з виступів на схожих локаціях, тому виглядали тут дуже органічно. Від першої пісні «No You Girls» і до останньої «This Fire» – усі 18 пісень – як одна мить. Тут були і старі хіти із першого альбому, і нові із «Always Ascending».

Franz Ferdinand: the best concert ever

Franz Ferdinand: the best concert ever

Ще одна особливість FF – вони не відпрацьовують программу, а кайфують. Капранос не просто бігає по сцені – так, як танцює він, не танцює більше ніхто. Він дуже артистичний, кожну фразу проживає рухом і емоцією. І це у свої 46 років. Капранос уміє тримати аудиторію, уміє нею керувати і відчувати її.

Якість звуку і світла – просто браво. Усе було органічно і логічно. Але що у якості вразило найбільше, – це злагодженість гурту. Наживо FF звучать так само якісно і чисто, як у записі. Кожна партія – без помилок, чистий вокал і точні акорди. Саме так повинні виступати і звучати професійні гурти, щоб у публіки не було розчарувань після живих виступів.

Franz Ferdinand: the best concert ever

Franz Ferdinand: the best concert ever

Я б могла написати лонг-лонгрід про цей концерт, про гурт і про Капраноса окремо, але це все буде «не те». Franz Ferdinand – це ті, кого треба побачити і почути наживо хоча б раз у житті. А краще кожного року. Сподіваюся, що перший виступ в Україні стане початком їх традиції приїжджати до нас частіше.

Franz Ferdinand: the best concert ever

Franz Ferdinand: the best concert ever

Franz Ferdinand: the best concert ever

Franz Ferdinand: the best concert ever

P.S. «Если бы Виктору Цою было сейчас 20 лет и жил он в Шотландии, его группа называлась бы FRANZ FERDINAND. Эта феноменальная четвёрка – не только лучшая новая группа Британии XXI века, но и вообще самая сильная в мире рок-банда со времен, как минимум, NIRVANA. Они возвращают человечеству веру в рок» (А.К. Троицкий).

У цій одній фразі все, що треба знати про Franz Ferdinand.

Фотограф Юрій Грязнов

Залишити відповідь
Коментувати

1 Коментар

То ти на концерті Винника не була! 🙂 Жартую.
Розповідь – суперова, захотілося послухати.

2018-06-15
Валентина
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: