Ірина Домненко
40 записи

Британський гурт Franz Ferdinand: перший концерт в Україні

0

Виступ інді-рокерів відбудеться 13 червня на Арт-заводі “Платформа”. Гурт презентує свій 5-тий альбом “Always Ascending”, робота над яким тривала останні 2 роки.

Британський гурт Franz Ferdinand: перший концерт в Україні

Британський гурт Franz Ferdinand: перший концерт в Україні

Моє знайомство із Franz Ferdinand відбулося, як не дивно, у шкільні роки із “Гаррі Поттера”. В інтерв’ю Деніела Редкліфа (виконавець ролі Гаррі у фільмах) я прочитала, що однією з його улюблених груп є FF. Вирішила послухати – і з “Take Me Out” почалася моя безмежна любов до цих нетипових рокерів.

Чому нетипових? Тому що гурт утворився, коли учасники були уже в тому віці, щоб закінчувати музичну кар’єру. Вони  надихаються вбитим у Сараєво екс-герцогом Францом Фердинандом, художниками-конструктивістами з СРСР та творчістю Булгакова. За 14 років існування мають лише 5 альбомів. Але усе це тільки вирізняє їх і робить дуже неординарними. Мабуть, у цьому секрет успіху та популярності.

За свій перший альбом FF отримали Mercury Prize – премію за кращий альбом у Великобританії та Ірландії. Крім цього гурт одержав MTV Video Music Awards, 2 рази переміг на Brit Awards, 4 рази на NME Awards та має 5 номінацій на Grammy Awards.

Британський гурт Franz Ferdinand: перший концерт в Україні

Британський гурт Franz Ferdinand: перший концерт в Україні. Фото: www.cosmo.com.ua

Музиканти об’єдналися у групу в Глазго, де репетирували і давали безкоштовні концерти у закинутому приміщенні складу (неофіційна назва “The Chateau”). Вечірки стали настільки популярними, що слава про них дійшла до Лондона – і гуртом зацікавилися кілька рекорд-лейблів. З того моменту склад гурту кілька разів змінювався, але Алекс Капранос, Боб Харді і Пол Томсон залишаються його основою до сьогодні.

Реліз альбому “Always Ascending” відбувся 9 лютого 2018 року. До запису платівки був залучений Філіп Здар, який раніше працював з Phoenix і The Beastie Boys.

– Робота зі Здаром – це прекрасний приклад прихильності і взаєморозуміння між гуртом і продюсером. Він значно розширив наш горизонт і зробив наші пісні живими, але одночасно  ніби з майбутнього, – розповідає Алекс Капранос.

Також у мережі можна переглянути відео на 2 пісні з нового альбому – “Always Ascending” та “Feel The Love Go”.

Усі 10 нових пісень і старі хіти українці зможуть почути уже 13 червня. Квитки у фан-зону коштують 1290 грн. Придбати їх можна як за посиланням на офіційному сайті гурту, так і на сайті українського дистриб’ютора.

13 листопада 2018
12 листопада 2018