Біркін/Генсбург: Симфонізм

У супроводі симфонічного оркестру 5 листопада 2018 р. в Міжнародному центрі культури і мистецтв в Києві, в рамках світового турне, англійська співачка та актриса Джейн Біркін представить програму “Birkin/Gainsbourg:Le Symphonique”. Художній керівник: Філіп Лерішом (Philippe Lerichomme), оркестрові аранжування і фортепіано: Нобуюкі Накадзіма (中島 ノブユキ). Диригент київського концерту – Мілош Єліч готує програму з оркестром “Віртуози Києва».

Jane Birkin 04В ©Carole Bellaiche

Jane Birkin 04В ©Carole Bellaiche

Пісні Сержа Генсбура (Lucien Ginsburg; 1928-1991) актриса Джейн Біркін (Jane Mallory Birkin; 1946) співає майже тридцять років. Джейн була третьою, цивільною дружиною знаменитого французького артиста.

Пристрасть, що спалахнула між акторами на знімальному майданчику фільму «Слоган» (1968) режисера П’єра Грімбля тривала дванадцять років. Закохані стали наймоднішою парою Франції, коли у лютому 1969 р випустили перший спільний сингл «Je t’aime … moi non plus» ( «Я тебе кохаю … Я тебе теж ні»), в фіналі якого вона імітувала оргазм.

Пара розлучилася в 1980 р. Причиною стали алкоголізм та ігрова залежність Сержа Генсбура. Він продовжував любити Джейн, а деякі з його найкращих пісень написав саме для неї після розставання.

Проект, в якому Джейн співає пісні Сержа ожив завдяки щасливій зустрічі в 2011 р з японським піаністом, аранжувальником і композитором Нобоюкі Накадзіма. Японський музикант зробив оркестрові аранжування і в концертах особисто грав на фортепіано, виступивши музичним директором в світовому турне «Jane Birkin Sings Serge Gainsbourg» Via Japan «(» Джейн Біркін співає Сержа Генсбура «Крізь призму Японії»; 2011-2013), а це – більше 70 концертів в 27 країнах.

Jane Birkin 10В ©Carole Bellaiche

Jane Birkin 10В ©Carole Bellaiche

В 2016 року дирекція «FrancoFolies Festival Of Quebec» в Монреалі запропонувала Джейн Біркін підготувати концерт «Gainsbourg Symphonic» і разом з Монреальським симфонічним оркестром під керуванням Симона Леклера (Simon Leclerc) відкрити програму п’ятиденного музичного фестивалю.

Більше року Джейн і Філіп Леріш відбирали матеріал і склали список з 21 трека. Відкривала плей-лист «Lost Song» ( «Загублена пісня»), де лейтмотивом звучить … Едвард Гріг ( «Пісня Сольвейг»).

Відібрані хіти отримали нове аранжування від Нобуюкі Накадзіма і співзвучно сучасному світовідчуттю Джейн Біркін оркестровані Філіпом Лерішомом. Так два роки тому народилася історія великого кохання в особах – «Birkin / Gainsbourg: Le Symphonique» ( «Біркін / Генсбур: Симфонізм»), написана від першої особи. В одному інтерв’ю вона зізналася:

-Велика честь, що в віці від 20 до 45 років один з найбільших французьких поетів всі ці пісні написав саме для мене. Бачите, наші почуття ніколи не зникали. Дивно, що зараз Сержу я можу дати? Занадто пізно? Принаймні, я можу брати його з собою, де б не знаходилася, шепотіти його слова!

Jane Birkin 08В ©Carole Bellaiche

Jane Birkin 08В ©Carole Bellaiche

Після смерті Сержа вбита горем Джейн картала себе: якби вона залишилася з ним, може бути, і врятувала коханого від алкоголю. Коли музикант і актор помер від інфаркту прямо за робочим столом, йому виповнилося 62. Без сумніву, їх розрив наблизив передчасну смерть. Але сьогодні, озираючись назад, Джейн Біркін переконана: Серж Генсбур завжди був і залишиться коханням всього її життя.

***

Як оцінила зазвичай жовчна паризька преса альбом – “Birkin / Gainsbourg: Le Symphonique”, виданний 24 березня 2017 р.

– Чудово (“Le Parisien”).

– Успіх (“Elle”).

– Класний і класичний (“Les Inrocks”).

– Сповнений почуттями, класом і гідністю (“Paris Math”).

Jane Birkin

Jane Birkin

Квитки в касах міста і на сайті https://concert.ua/ru/eventpage/jane-birkin

Організатор – GAS Concert https://www.facebook.com/gasconcert

https://www.facebook.com/JaneBirkinOff/

http://www.janebirkin.net/

https://www.youtube.com/channel/UC_vf_5gXL0lQC4bo_urGO8g

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: