Берлін – місто історії

Отже, Берлін. Він був другою європейською столицею у нашому маршруті. Щоб побачити і зрозуміти місто у нас було менше доби. Але ми встигли надзвичайно багато.

Будівля Рейхстагу. Берлін

Будівля Рейхстагу. Берлін

Житло

Оскільки у Берлін ми мали приїхати ввечері, а вже наступного дня до обіду вирушити далі, то вирішили забронювати проживання у хостелі. І тут нам теж пощастило з людським фактором – власником хостелу виявився грузин, який живе із 16 років у Німеччині, але російською говорить дуже впевнено. Ми забронювали 4-місний номер, який коштував 55 євро, тобто 1740 грн (435 грн на людину). Додатково залишили 5 євро завдатку за ключ. Хостел знаходився біля двох китайських і одного індійського ресторанчику, тому повечеряли ми китайською локшиною і поїхали дивитися місто.

Наша вечеря у Берліні

Наша вечеря у Берліні

Неприємним сюрпризом стала відсутність води зранку наступного дня. Але, як виявилося, води не було у всьому будинку через якісь технічні причини, тому тут уже нам просто не пощастило.

Транспорт і дороги

Громадським транспортом ми не користувалися, оскільки швидше було проїхати машиною за навігатором. Увечері паркуватися неподалік біля Рейхстагу та Бранденбурзьких воріт не можна, тому нам довелося залишити машину за кілька кварталів. Парковка у місті платна – від 1 до 2 євро за годину у денний час. Знайти вільне місце на дозволених для паркування територіях дуже важко, коли ми їхали уздовж East Side Gallery, то нам довелося двічі кружляти вулицею у пошуках місця для машини.

Берлін вночі

Берлін вночі

Берлін вночі

Берлін вночі

Цікаві місця

Must-have серед історичних місць Берліну – Рейхстаг, Бранденбурзькі ворота, East Side Gallery, Александерплац, Меморіал жертвам Голокосту – усе це ми встигли побачити навіть незважаючи на дощ, який, здається, скрізь возили за собою.

Бранденбурзькі ворота та Рейхстаг – це велич у повному її розумінні. Ці місця настільки вражають, прямо до мурашок шкірою. До речі, кожен охочий може записатися і безкоштовно піднятися у купол Рейхстагу, але коли ми намагалися це зробити, то на нашу дату уже не було вільних місць. Записатися можна тут . Повірте, воно того варте, щоб витратити час і заздалегідь поморочитися.

Будівля Рейхстагу

Будівля Рейхстагу. Берлін

Бранденбурзькі ворота. Берлін

Бранденбурзькі ворота. Берлін

East Side Gallery вважається найдовшою галереєю під відкритим небом. Залишки Берлінської стіни вкривають надзвичайно різні картини – від відомого «Братського поцілунку» («Господи! Помоги мне выжить среди этой смертной любви») до звичайних вуличних графіті невідомих авторів. Що цікаво, більшість відомих картин залишаються незіпсованими (на них ніхто нічого не домальовує і не дописує), а інші відрізки стіни є просто скупченням різноманітних написів та малюнків – як мені здалося, хто що захоче, той те і пише. І невідомо, як і ким регулюється і контролюється такий розподіл, як розмежовують, де можна малювати усім охочим, а де ні. Але факт у тому, що цей поділ дуже чітко можна побачити.

Ми на East Side Gallery

Ми на East Side Gallery

 East Side Gallery

East Side Gallery

 East Side Gallery

East Side Gallery

Потім ми поїхали на Александерплац – місце молодіжної тусовки Берліну. Там же можна побачити і Берлінську телевежу, вхід у яку коштує 13 євро. На площа стоїть незвичайний Світовий годинник. Він круглий і на ньому показується час в основних столицях світових держав. Знайти Київ там теж можна.

Александерплац

Александерплац

Александерплац

Александерплац

Світовий годинник

Світовий годинник

Александерплац

Александерплац

Але місце, яке мене вразило найбільше, – це Меморіал жертвам Голокосту. 2 700 сірих плит, дощ і темінь – усе це створювало дійсно гнітючі відчуття. Я взагалі не розумію, як туристи можуть у цьому місці робити радісні селфі – мені самій було дуже страшно ходити поміж плит меморіалу. Особливість цього місця у тому, що по краях площі плити низькі, максимум до коліна, але коли заглиблюєшся далі, то площа іде під нахилом вниз, а плити стають вищими. У центрі лабіринту ти просто стоїш один в оточенні твердих каменів у темряві. Мені здається, що це має наштовхувати людей на думку, що аналогічною була ситуація і з євреями у нацистській Німеччині – спочатку усі бачили, що щось відбувається, але не розуміли, наскільки усе глибоко і моторошно, поки не стикалися сам-на-сам із цим. Я рада, що ми потрапили туди якраз у дощ і коли темно, бо це місце дійсно по-сумному величне за таких обставин.

Меморіал жертвам Голокосту

Меморіал жертвам Голокосту

Меморіал жертвам Голокосту

Меморіал жертвам Голокосту

Ну і ми не могли не спробувати пиво у Берліні, тому на зворотньому шляху зайшли у невеликий бар. За 4 келихи Weissberg ми заплатили десь 425 грн. Але воно було настільки класне, тому вважаю, що якість точно перевищила ціну.

Курйози

Ми трохи полякали німців. Справа у тому, що у Берліні світлофори дуже різкі. У нас спочатку зелений блимає, потім вмикається на кілька секунд жовтий, і аж потім червоний. У них же ніщо не блимає і не чекає ні секунди – різко вмикається жовтий і одразу червоний. І от ми собі їдемо тихенько на зелений, дорога мокра, під’їжджаємо до світлофору – і тут різко вмикається жовтий і червоний. Боря дико гальмує, вереск гальм стоїть на усю порожню вулиць. І ми бачимо двох переляканих німців на тротуарі біля пішохідного переходу. Починаємо потихеньку здавати назад, а німці швидко переходити дорогу. Але їхні погляди, якими вони проводжали нас увесь цей час, це просто жесть: мікс страху і офігівання. А ми, а що ми? Ми просто сиділи і ржали у машині).

Берлін вночі

Берлін вночі

Замість висновків

Берлін для мене став містом-історією, бо тут її бережуть і вчаться на помилках минулого. Кожна історична пам’ятка просто надзвичайна і викликає бурю емоцій. Ще Берлін дуже модерний і чистий. Тут скрізь строгі і прості лінії в архітектурі, тут рівний і охайний газон перед Рейхстагом, тут милі будиночки у житлових кварталах.

Берлін

Берлін

Берлін

Берлін

Берлін однозначно мене вразив, хоч я цього і не очікувала.

Що далі? А далі Амстердам – місто із пікантною репутацією.

Фото: Борис В’язовський

Залишити відповідь
Коментувати

1 Коментар

Атмосферненький город. А мемориал крутой и правда – ночью выглядит еще лучше.

2017-12-01
Юра
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: