Я «За!» пенсійну і медичну реформи!

Без альтернатив і відтермінувань. Від цих реформ напряму залежать наші мрії.

Усе очевидно. Проаналізував інформацію з відкритих джерел (зокрема, Держстат, Євростат), через нескладні підрахунки зрозумів – на реалізацію плану «Добробут» мало часу.

Цього року досягнення №1 – «мінімалка» 3200 гривень. У порівнянні з 1700 до «маневру Гройсмана» – справжній прорив. Та відносно тієї ж «недавноєвропейської» Польщі – біда.

3200 гривень – це приблизно 123$. Цього року мінімальна зарплата у європейського сусіда – 2000 злотих. А це 529$. І питання навіть не у рівні доходів, а у рівні життя.

Як не жахливо, але 94 відсотків заробленого(!) українці витрачають на харчі (53%), комуналку (32%), одяг, взуття і громадський транспорт (разом 9%). І лише 3,5% виділяють на відпочинок. Цікаво – де можна відпочити на 112 гривень на місяць?

Натомість поляки на побутові речі витрачають менше 59% зарплати, при чому комуналка і їжа разом вартують 35% бюджету, і тут ще й враховані ліки і гігієнічні засоби (10,7%). Остання категорія в українському сценарії не врахована «з етичних міркувань».

І от картина рівня життя – ми дійшли до заощаджень. Попоївши, заплативши комуналку і придбавши одяг (а поляки ще і ліки!) два бюджети зекономили відповідно 4 $ і 218 $.

зарплата

Про що можна мріяти, маючи такі рівні? Про житло я мовчу. Говоритимемо про «не розкіш, а засіб пересування» – про автомобіль. Середньостатистичний автомобіль у Польщі вартує 3000 $. В Україні – 13 000 $. Виходить, що за такої «мінімалки» українець зможе придбати авто через 270 років. Це за умови, якщо не буде хворіти. Складаючи разом з дружиною, шанси подвоються – до жаданої покупки потрібно 135 років. Поляк же самотужки зможе наскладати на автомобіль трохи більше ніж за рік.

АВТО ГОТОВО

Висновки напрошуються самі собою – якнайшвидша пенсійна реформа. При чому пенсійний вік поступово потрібно піднімати до 135 років. Щоб перед тим як здохнути, хоч на власному авто промчати півкілометру (бо на бензин теж потрібно буде заощаджувати не один рік, але то вже інша історія.)

А прожити 135 років мені допоможе успішна медична реформа.

Залишити відповідь
Коментувати

2 Коментарі

Хорошая концовка 🙂

2017-06-18
Оля
Відповіcти
0

Нехай трохи буде.)))

2017-06-18
Ігор Середа
0

Останні новини:

Читайте також: