Яскравий доказ ефективності від взаємодії громади і поліції

Наприкінці минулого року, завдяки оперативній та якісній роботі поліції, мешканці житлового будинку по вулиці Ватутіна, 3 змогли спокійно вдихнути, знаючи, що їх сусід Анатолій К., який вже протягом багатьох років виготовляв і розповсюджував наркотичні речовини, нарешті поніс заслужене покарання та відправився у місця позбавлення волі на досить тривалий термін.

PM113image002

Нагадаємо Вам, що люди давно скаржилися на протиправні дії цього громадянина, який разом із своїми відвідувачами, регулярно наражав на небезпеку життя і здоров’я своїх сусідів. Коли ж громада об’єдналася для вирішення цієї проблеми, підключивши громадських діячів та засоби масової інформації, то це дозволило активізувати роботу правоохоронних органів та принесло свої позитивні результати у найстисліші строки.

Крім того, люди звернулися за допомогою до начальника Київського РВ Полтавського МУ УМВС України в Полтавській області (тепер відділення поліції № 1 міста Полтави) Сергія Махно, який пообіцяв їм неодмінно допомогти та дотримав свого слова.

Сергій Махно – підполковник поліції, начальник Київського РВ Полтавського МУ УМВС України в Полтавській області (тепер відділення поліції №1 міста Полтави) з 2014 по 2016 роки.

Сергій Махно – підполковник поліції, начальник Київського РВ Полтавського МУ УМВС України в Полтавській області (тепер відділення поліції №1 міста Полтави) з 2014 по 2016 роки.

– Те звернення до нас, можна сказати, стало останньою краплею, оскільки за вказаною юридичною адресою та стосовно того суб’єкту, вже неодноразово були нарікання від громадян, як сусідів, так і в цілому мешканців двору. Їх обурювали розкидані шприци та голки, а також наркомани, які там регулярно з’являлися та поводили себе неадекватно.

В рамках законодавчого поля ми відкрили кримінальне провадження і досвідченим працівникам було доручено виконання завдань, пов’язаних із документуванням незаконного обігу наркотиків.

Спершу вони задокументували факт зберігання наркотиків, які були вилучені в законному порядку за ухвалою слідчого судді та відправлені на експертизу, що підтвердила склад речовини.

Далі ми оперативно направили до суду це кримінальне впровадження, і звернулися із клопотанням про розгляд даної справи. Річ у тім, що суд спершу не бачить людину, а лише ті матеріали, які їм потрапляють на стіл… Саме тому, якщо звернутися до суду з клопотанням, де зазначено суспільний резонанс з приводу справи, це впливає на судовий вирок за нею.

Через деякий час людина отримала відповідне покарання за вироком суду і, оскільки знаходилась на умовному терміні, то цього разу вже реальне позбавлення волі.

Хочу сказати, що дуже добре, коли громадськість та представники різних організацій звертають увагу на ті чи інші правопорушення, що безумовно допомагає співробітникам поліції оперативно реагувати на них та приймати більш вірні рішення представникам уповноважених органів щодо прийняття відповідних санкцій по цим випадкам.

В даній конкретній ситуації цей алгоритм спрацював відмінно і, дякуючи небайдужим громадянам та оперативним працівникам, дав свій позитивний результат.

Також ми звернулися за коментарем і до слідчої, яка приймала безпосередню участь у затриманні правопорушника.

Лілія Лукаш – старший лейтенант поліції, слідчий відділення поліції № 1 міста Полтави.

Лілія Лукаш – старший лейтенант поліції, слідчий відділення поліції № 1 міста Полтави.

– Дана проблема існувала вже доволі довгий час, навіть ще до того, як я прийшла працювати в правоохоронні органи. Люди на нього часто скаржилися. Мої колеги приходили на обшук та вилучали наркотичні речовини, проте оскільки на той момент він ще не був судимим, то відбувся просто штрафом. Звісна річ, це його нічому не навчило і він продовжував свою протиправну діяльність. Коли ж люди звернулися до нас із колективною заявою та підключили засоби масової інформації та громадських активістів, справу вдалося зсунути з місця. Я звернулась до прокурора, яка погодила моє клопотання. Далі надійшло погодження і від суду, що надав нам ухвалу на проведення обшуку в помешканні Анатолія К., під час якого, за участі понятих та прокурора, нами було вилучено велику кількість висушеної та подрібненої речовини рослинного походження. Цього виявилось досить, щоб присудити Анатолію К. покарання у виді позбавлення волі.

У підсумку можна зазначити наступне. Правоохоронні органи дійсно можуть виконувати добре і якісно свою роботу, проте, величезні навантаження на одну штатну одиницю в поєднанні з бюрократизованістю системи, часто не дозволяють їм оперативно реагувати на правопорушення чи вірно розставляти пріоритети під час розгляду чергової справи. Якщо ж громада буде допомагати їм у цьому, вказуючи на нагальні проблеми, створюючи суспільний резонанс з кричущих подій, то й бажаний результат буде значно швидшим, тим самим полегшуючи життя самих людей і дозволяючи поліції реально допомагати тим, кому це дійсно необхідно.

Залишити відповідь
Коментувати

2 Коментарі

Реформа децентрализации охватила всего 20% территории Украины, а Парламент не спешит принимать законы #5520, #4772, #2489 то ли в силу недееспособности, то ли из-за банальной лени и саботажа:
http://rian.com.ua/story/20170119/1020644723.html

2017-01-25
axabnrg
Відповіcти
0

Ґрунтовне інтерв’ю з Уляною Супрун – в.о. Міністра охорони здоров’я:
https://life.pravda.com.ua/health/2016/12/22/221868/

2017-01-19
axabnrg
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: