Райське пекло чи Пекельний рай

У цьому світі є тисячі неймовірних архітектурних пам’яток, фантастичних будівель, чудових міст, феноменальних тисячолітніх споруд, але, як на мене, усе найкраще та найкрасивіше в нашому світі створене природою. Рука нашої планети набагато талановитіша за будь-якого наймайстернішого скульптора чи архітектора. Саме вона створила місця, які по-справжньому захоплюють мій подих і не відпускають мене в рутину мегаполісів. Але, іноді, за відвідування по-справжньому красивих місць доводиться платити, це стає своєрідним випробуванням, не пройшовши яке, ти не отримаєш ключ до раю. Друга найспекотніша точка планети – ось те випробування, яке вам доведеться пройти, щоб насолодитись неймовірними пейзажами, напевно, однієї з найкрасивіших пустель планети…

rARIg4KRo3o

Мій будильник, відмовившись розбудити мене у вказаний час, вкрав у мене аж 3 години передостаннього дня мого роуд-тріпу. За сніданком у готелі у Вегасі я зрозумів, що можливість побачити Дамбу Гувера, яка розташована південніше, втрачено і мій маршрут на сьогодні включає лише одну точку, що знаходиться північніше. Шостий день моєї подорожі я вирішив присвятити лише одному місцю, але якому – Долині Смерті, райському пеклу, яке притягує відчайдушних туристів! Поснідавши, я виїхав у путь, починаючи замикати коло мого маршруту, і поступово наближаючись до стартової і, водночас, фінішної точки.

І ось – я там! В одній з найспекотніших точок планети, де на початку 20 століття було зафіксовано трохи більше ніж 56 градусів за Цельсієм! Вражає?! Взагалі, кожний Національний парк в США – це не безкоштовне задоволення, але гроші, які ти повинен заплатити досить символічні, якщо співвідносити їх із зарплатами американців. На в’їзді у парк мені повезло. Зупинившись біля автомата, в якому ти можеш купити тижневий пропуск у парк, я отримав пораду від однієї пари із Скандинавії: автомат зламався, просто бери талончик і їдь. Ну, звичайно ж, я так і зробив. Після цього я поїхав до центрального пункту і отримав там карту всього Національного парку. Пояснивши скільки я маю годин і куди я прямую після цього, працівник того пункту відзначив мені на карті місця, де мені неодмінно слід побувати. І я поїхав знайомитись з моїм новим коханням – Долиною Смерті!

s0bM1X7Hy6o

Чого там тільки немає?! Почав я з найнижчої точки Північної Америки – Бедуотер. Нелегко звичайно прогулюватись у місці, яке знаходиться на 88 метрів нижче рівня моря у 47-48градусну спеку! Але для мене це було навіть в кайф! Ти ідеш по розпеченому піску, а навколо тебе пустеля, а за нею гори, які чимось нагадують гірські масиви на знімках з Марсу. Я звичайно не відчув всю силу страшенної спеки, так як я більшість часу проводив за кермом з увімкненим кондиціонером, але коли я зупинявся у певних точках, було неймовірно спекотно і неймовірно круто! Надзвичайно вразила мене така точка на моїй карті як Дорога Художника! Фантастичне місце з неймовірними пейзажами: десятки кам’яних і піщаних схилів, різнокольорові глиби і камені, а також – вузенька дорога на підвищенні, їдучи якою дивишся точно не на дорогу, а розриваєшся між тим, що знаходиться по обидва боки від тебе. Дуже багато місць в Долині Смерті знаходяться трохи вище пустелі і з них відкриваються неймовірні краєвиди на неї і на всі ті пагорби, дюни, гори! Ти просто стоїш на краю такого підвищення і тобі бракує повітря! Не через спеку, зовсім ні! А через насолоду від побаченого, через пізнання і розуміння тієї краси! Ну а далі, проїхавши ще кілька цікавих місць, я дійшов до кульмінації!

rARIg4KRo3o

В літературних творах, у фільмах кульмінацією є найвища точка напруги, вершина, на якій ти можеш побачити все найцікавіше, що є у певному творі. В Долині Смерті, яка складається з двох рівнів: низини і гірської місцевості, кульмінацією є дорога, яка веде із пустелі в гори. Я не можу порівняти її з якимось іншим місцем: ти зупиняєшся на узбіччі, дивишся на неї, і ти бачиш витвір мистецтва, картину легендарного художника! Колись давно, в соцмережах я побачив фотографію однієї дороги, яка мене неймовірно вразила! Пам’ятав я лише що вона у Каліфорнії. І ось так випадково, я її знайшов! Для мене це було як зустріч давніх друзів, як повернення після тривалого блукання в місця свого дитинства… Саме ця дорога підвела підсумок під загалом фантастичними враженням від Долини Смерті і переконала мене, що це найкрасивіше місце серед тих, де я коли-небудь був! І хоч кульмінація вже закінчилась, але далі була ще кінцівка, яка теж вразила мене. Фінішом моєї поїздки по Долині Смерті стала гірська місцевість цього Національного парку, звідки видно всю пустелю і деякі місця якої нагадують Гранд Каньйон – фантастичне місце, де я на жаль ще не побував!

rOPkZwLKef0

Наостанок хотілось би написати не про мої враження від Долини Смерті, адже ви і так можете їх віднайти у тексті. Я хотів би просто написати, що це місце по-справжньому надихнуло мене, переконало мене ще раз і остаточно, що найкращі речі на цій планеті створені природою, а тим більше в Америці, яка зовсім не є країною мегаполісів, як нам нав’язується стереотипами. Це країна природи, країна, де є усі витвори природи і вони настільки круті, що приїхати в США заради Нью-Йорку – це ідіотизм! В США потрібно їхати заради десятків національних парків, заради гір, озер, річок… Найкращі місця – не мегаполіси, а те, що природа колись давно створила і розмалювала своїми фантастичними фарбами! Любіть природу і бережіть її!

Залишити відповідь
Коментувати

1 Коментар

Красота
Как лайкнуть?

2017-05-08
Коля
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: