Предмет, з якого у мене б завжди була “п’ятірка”

«Світ ловив мене та не впіймав». Одного разу мій одногрупник порівняв мене з Григорієм Сковородою, а моє життя — з його відомою цитатою. Тоді я зрозумів: якщо світ мене впіймає — почнеться рутина…

7ZSHdzHXEIM
Один відомий білоруський співак у своїй пісні, яка стала хітом, вжив таку фразу: «Жити в кайф!». Це дало сильний поштовх молоді до певного стилю життя. На цей гачок зі смачною наживкою клюнув і я. Як результат: поїздки, подорожі, пригоди переважили університет на чаші життя, але не просто переважили, а й відкрили мені очі на те, чим я дійсно хочу займатись у цьому житті.

Освітня система: вбивство часу чи руйнування мрій

Уявімо, що у школі ти вчив все і ганявся за оцінками, замість того щоб ганятись за пригодами. Зараз, дійшовши до «екватору» навчання в університеті, ти зрозумів, що в житті використовуєш лише 3-4 предмети з тих, які довелось вивчати. Саме так сталось зі мною.

Як можна порівнювати подорожі з уроками — спитаєш ти. Адже, під час подорожі ти отримуєш задоволення, відпочиваєш, а не перечитуєш старий, переповнений незрозумілими словами підручник. Ти не працюєш, не очікуєш закінчення дня, щоб швидше лягти спати… Згоден, правда! Але, я вважаю, що саме в таких обставинах спокою та нерутинності потрібно навчатись!

Досить часто перед нами постає серйозна проблема навчання. У школі та в університеті нас переслідує неймовірна кількість навчальних предметів. Невже всі вони справді необхідні? Хіба не можна дати більше часу на саморозвиток, на предмети, які дійсно цікавлять людину?

GIAb7iQ-ySg
Напевно, був би я вчителем, то сказав би своєму учневі: «Кинь усе, поїдь до іншого міста/країни і ти зрозумієш, що життя дасть тобі набагато більше, ніж якась умовна алгебра!». Звичайно, я би давав знання і за програмою. Разом із тим, я би намагався розповідати про те, чого можна навчитись, поїхавши в незаплановану поїздку; які історії можна почути від незнайомця, який підвозить тебе на своїй машині; як можна виявити справжніх друзів просто несподівано зникнувши і таке інше.

Але, на жаль, витративши досить багато часу в інтернеті та шукаючи інформацію про якісь цікаві школи, де б вчили життю та подорожам, я не знайшов того, чого шукав. Звичайно, є деякі школи туризму, факультети туризму в університетах, але це зовсім не те. Знайшов навіть одну школу, де вивчають такий предмет як “Значення життя”, але, як на мене, це просто одна тема з філософії. Напевно, найближче розташована до того, про що я пишу практика шкільних екскурсій та поїздок. Якби ще це було більш регулярно, більш масово і до цього приділялось більше уваги директорів та вчителів — то, можливо, така практика і стала б ідеальним уроком.

Подорожі — це той елемент вашого життя, який дарує вам мрії, змушує вас прогресувати, дарує шанс обдумати життя і вчить вас, вчить краще, ніж класний керівник у школі, професор в університеті чи будь-який інший порадник. Найвищою оцінкою є не та, яка стоїть у заліковці, а та, яку ти поставиш сам собі на фінішній прямій! І скоріше за все, ця оцінка буде базуватись не на тому, як добре ти завчав підручник перед сесією!

7GihS2BfpSg

Візит до першоджерела

Ідеальні умови для того, щоб дійсно чогось навчитись: відсутність будильника, відсутність звичних обличь навколо, безшумність. Коли тобі нічого не заважає думати. Такі умови присутні лише на природі, там, де немає руйнівних лап цивілізації та прогресу, там, звідки зародилось усе, що є першоджерелом життя.
Чому вчить такий відпочинок?

Думати і мріяти! Адже, життя без мрії — це просто існування, а життя без роздумів, без часу на те, щоб обдумати своє майбутнє, свої плани — просто рутина! Як на мене, поїздка в гори, відпочинок в якомусь далекому від цивілізації лісі, на якомусь спокійному озері — це ідеальний урок та ідеальні умови для творчих, незамкнутих у собі людей.

Палець догори

Дуже пізнавальним, дуже цікавим, хоча і трохи небезпечним уроком є подорожі автостопом. Подорожі автостопом — досить ризикований, не завжди швидкий, але зате бюджетний та захопливий спосіб дістатись пункту призначення і завести нові знайомства! Це також гарний метод визначити, наскільки добрі люди проживають в якійсь країні чи регіоні: чим менше часу ти витрачаєш, стоячи з піднятим великим пальцем на узбіччі — тим добріші і співчутливіші люди! Завдяки автостопу ти дізнаєшся багато історій, корисних порад щодо місць, які варто відвідати, а які краще оминути від гріха подалі, ти починаєш розуміти культуру країни, в якій ти подорожуєш, менталітет людей! І для чого була потрібна географія та історія?!

_JDSGd65WCM
СПОНТАННА ПОЇЗДКА

Як на мене, вона є найкращим уроком. Коли ти їдеш в інше місто без плану дій, не маючи там нікого, з ким би ти міг зустрітись, у кого переночувати — це вчить життю набагато більше, ніж будь-який предмет. Ти навчаєшся як поводитись в неочікуваній ситуації, як спілкуватись з незнайомими людьми, як вибирати житло… Ти ідеш вулицями незнайомого місця, помічаючи весь контраст, а не просто милуєшся загальновідомими монументами, соборами та іншими дивами архітектури та природи!

Такі подорожі запам’ятовуються і впадають в душу більше ніж якісь чудові путівки на море в курортні країни, де у тебе є все: комфортне проживання, багаторазове і повноцінне проживання, доступні розваги. Під час спонтанних подорожей ти не можеш так розслабитись, як під час відпочинку на морі за путівкою, але ти вчишся життю, прогресуєш, відчуваєш всю його різнобарвність та повноту і головне — ти набираєшся досвіду, досвіду життя!

Подорожуйте, насолоджуйтесь життям, вчіться, розвивайтесь, не забивайте голову якимись непотрібними дрібницями! У всіх нас лише одне життя, яке дарує нам чудові можливості для пізнання світу, милування його красотами, от тільки потрібно один раз ризикнути…

“Світ ловив мене та не впіймав”. Коли одного разу мій одногрупник порівняв мене з Грирорієм Сковородою, а моє життя з його відомою цитатою — я зрозумів: якщо світ мене впіймає — почнеться рутина….

Залишити відповідь
Коментувати

1 Коментар

Интересно что же будет дальше. Где бывать будешь? Куда планируешь? Где сейчас

А по обучению я не согласен – образование необходимо и каждый выбирает свой путь – наука / навыки / путешествия – у каждого свое. Я бы не ровнял под одну гребенку всех, а то получим мир путешественников, который закончит свое развитие по причине того, что некому будет заниматься наукой.

2016-09-15
Толян
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: