Всеукраїнська конференція за 140 гривень

Повернувшись з війни до Полтави, я не мав нічого, окрім потреби продовження боротьби за власну країну. Моя особова військова справа під грифом секретно загубилася десь у нескінченних бюрократичних кабінетах, тому я не міг ні продовжувати нормальне лікування, ні йти на біржу праці, тощо. Я вирішив скористатися своїм правом на першочергове отримання земельних ділянок. Випала можливість отримати ділянку за 12 км до Полтави. Нікому не потрібну, так як місцева влада хотіла там зробити чергове звалище сміття.

На момент подачі документів (це кінець 2016 року) проблеми з отриманням ділянок за межами населених пунктів майже не було. Я запросив своїх побратимів, які продовжують брати участь у бойових діях, приїхати до Полтави на зустріч. Ідея у тому, щоб отримати поряд земельні ділянки, створити кооператив і оброблювати землю спільними силами.

17098719_961824620619062_6616963531013055266_n

Ми маємо на меті реабілітацію учасників бойових дій, які повертаються з війни. Комради погодилися і ми спільно подали документи. Їм сподобалася сама ідея та перспективність Полтавського регіону. На перешкоді оформлення документів стала лише одна людина, усі інші розуміють та підтримують нас. Отже, завершується процес оформлення ділянок, а зима добігає кінця. І тут я отримав запрошення на участь в освітньому лекторії “Зелена школа”, який допомагає людям створювати екологічні стартапи. Чотири дні інтенсивної інформації про безкінечні можливості нашої країни наштовхнули на ідею проведення чогось схожого у Полтаві, щоб донести ідею іншим.

16640857_953531574781700_2402918049838674115_n

Спілкуючись з екологами з усієї країни, увесь час доходив до висновку, що на Полтавщині повно спеціалістів, які можуть бути спікерами на заході. У Києві отримав рекомендацію познайомитися із Ольгою Откидач, яка і стала співорганізатором та моїм “довідником” по людях, які розуміють важливість ефективного використання природніх ресурсів. Я спілкувався з багатьма людьми які працюють на землі але увесь час доходило до розбіжностей у критерії “швидкі гроші та ефективне природокористування”.

Так я познайомився із провідними науковцями сільськогосподарських наук у місті, а перший проректор ПДАА відчув ідею та взяв питання проведення заходу під свій контроль. Вирішили, що місцем проведення буде актова зала академії. Дата 15 березня була вибрана зовсім спонтанно, був лише один критерій – це понеділок або середа, добрий друг дав пораду про день тижня.

Отже на початок березня я мав дату та місце проведення (безкоштовно), орієнтовний список практиків, які займаються натуральним та органічним виробництвом. Отримав допомогу у дизайні афіші (безкоштовно) – за 30 хвилин, але якісно. І тут я дійшов до своїх перших і як виявилося останніх фінансових витрат, роздруківки афіш на загальну суму аж 140 гривень.

Потім я розпочав міні тур по області для особистого запрошення фермерів. Я учасник бойових дій, тому маю право на безкоштовний проїзд у громадському транспорті. Але є одне «але», безкоштовно квиток можна отримати у будь якому місті країни, окрім Полтави (привіт АС1), тому з Полтави доводиться виїжджати на електричці до іншого міста, а звідти уже можна сповна скористатися своїм правом. Відверто кажучи, я був вражений від побаченого, раніше таке бачив лише на фото та відео з країн західної цивілізації. Область дійсно має органічне виробництво, але в самій Полтаві це мало кого цікавить.

Жодної відмови від учасників я не отримав. І це враховуючи, що фермери не мали ніякої компенсації за проїзд, а на їхніх угіддях розпочалася підготовка до весняних польових робіт. Далі сформував меседж конференції “Землекористування у процесі передачі земельних ділянок учасникам бойових дій” та написав свої думки на папері.

17211785_965528936915297_7433063591763032334_o

За приємними діалогами з профі у сфері ЗМІ, вдалося отримати добротний анонс та прес-реліз + готову афішу і розсилку. Вдалося отримати підтвердження від «Лубнифарм», «Fibl», «органік стандарт». Так захід став всеукраїнським. На мої пости у Фб відгукнулася ще і пані Тетяна Ситник, яка є експертом органічного ринку України. Доповнили ж конференцію своїми підтвердженнями в.о. Держгеокадастру пан Чувпило який за 11 місяців роботи підтвердив понад 6 тисяч наказів на передачу землі для УБД. Також ідею підтримав Юрій Нестуля, який є світилом позитивних змін у країні.

Отак 15 березня відбулася зустріч з побратимами з усієї країни, науковцями, практиками та представниками серйозних компаній з різних міст. Кава та чай від небайдужих. І прес-конференція, яку я розпочинаю зі слів «Слава Україні».

IMG_0176

Висновок такий: якщо є достойна ідея, яка допоможе багатьом людям, то потрібні партнери і ресурси знайдуться. Головне – не боятися їх шукати.

Залишити відповідь
Коментувати

3 Коментарі

ландшафтный дизайн Харьков
ландшафтный дизайн Харьков [refcollection.ru]
ландшафтный дизайн Харьков http://refcollection.ru/bitrix/rk.php?goto=http://dreamgarden.com.ua

2017-06-02
ландшафтный дизайн Харьков
Відповіcти
0

ландшафтный дизайн Харьков
ландшафтный дизайн Харьков [refcollection.ru]
ландшафтный дизайн Харьков http://rvicctv.kz/bitrix/rk.php?goto=http://dreamgarden.com.ua

2017-06-02
refcollection.ru
Відповіcти
0

молодець: пробивний. В межах Полтави досить багато кинутих ділянок землі- бувшиі садові товариства. Але міська рада не приймає рішень по переросподілу не використовуваних за призначенням земель (може ждуть “”покупців”) хоча має законне право.

2017-03-31
Fnton
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: