Секрет правої півкулі

Я пропоную невеличку подорож. Її мета — розкрити секрет правої півкулі. Щоб отримати задоволення та краще роздивитися краєвиди — розслабтеся. Відкиньте упередженість (якщо дуууже важко, добре, не відкидайте, хоча б трохи відсуньте її вбік). Хай усілякі «але» і «так не буває» не заважають, поки що. Приготувалися? Тож пірнаємо.

Секрет правої півкулі

Секрет правої півкулі

Можливо, це важко, але спробуйте: уявіть себе півкулею головного мозку. Правою. Почекайте 10 секунд, поки образ сформується. Щоб було простіше, хай це буде дівчинка у рожевому платтячку, білявочка, з довгим хвилястим волоссям (чоловіки можуть уявити дівчинку окремо від себе). У вас багато іграшок: ляльок, ведмедиків та дитячих книжок на товстому картоні. Ви ще маленька, і вам не вистачає можливостей, щоб розуміти світ. Ви сприймаєте його цілим. Те, що бачите — те і є світ. Вивчаєте речі навколо і постійно дивуєтесь тому, як непередбачувано вони діють. Інколи згадуєте хаотичне та дивовижне минуле, але частіше зосереджуєтесь на теперішньому.

Згодом дізнаєтесь про сестру — ліву півкулю. Батьки приділяють їй увагу, хвалять. Намагаєтесь потоваришувати, але вона холодна та непривітна. Приносите їй свої улюблені іграшки (здивування та спогади), а вона не грається. Розкладає їх по поличках і дивиться крізь вас, кудись вдалечінь. У неї суворе, трохи нахмурене обличчя з чіткими вилицями, холодний погляд, та пальці, підібрані в кулаки. З нею важко. Часто після зустрічі відчуваєте образу, але не припиняєте спроб порозумітись. Питаєте себе: «Чому ми такі різні?».

Подивимось з іншого боку. Якщо трохи вийшло першого разу, то й зараз може вийти. Вмикайте (будь-ласка) фантазію. Ви інша — ліва півкуля, дівчинка, теж у платтячку, тільки чогось сірому (тонкі губи, темне волосся і зачіска під каре). У вас є сестра, яскрава і непередбачувана (і це лякає). Намагаєтесь збагнути, який сенс у голосних іграх, та чому навколо усі так радіють, коли вона сміється. Вам подобається порядок, тому у всьому навколо ви шукаєте логіку. З часом розумієте, що не станете такою, як сестра, і починаєте боротись за увагу батьків власними методами.

Виходить! Ви послідовно переробляєте інформацію, зв’язуєте події у ланцюжки, будуєте шаблони (на які зручно спиратися). Батьки частіше помічають вас. Ваше натхнення — знаходити відповіді на питання «Як?». Як скласти пазл? Як виконати домашнє завдання? Як переконати батьків? Як заробити грошей? Як побудувати щасливе життя? Ваша стихія — майбутнє. А з теперішнім зв’язує дивна сестра. Ви її (по можливості) ігноруєте, а коли допече, можете і нагримати (та з ким не буває?). Сестра трохи залякана (хтозна чого, кажу ж, вона дивна), але, коли треба з нею повзаємодіяти, у вас є робочий шаблончик (як заволодіти її увагою).

Закінчуєте школу на відмінно, університет з «червоним дипломом», влаштовуєтесь на високооплачувану роботу. І тільки коли щось іде «не по плану» (стрес або Велика Несподівана Проблема) – кличете сестру. З нею (сильною і дикуватою) важко, але у неї є відповіді на питання «Що?» (точніше «Що зараз відбувається?»).

Вам муляє історія про чоловіка, який працює двірником, хоча свого часу отримав червоний диплом. Як таке можливо? Але ви ігноруєте таку прикрість, переводите погляд на нагальні потреби і будуєте шлях до успіху. Раптом, трапляється інформація, що руйнує основу:

У 60-х американці провели дослід (і продовжують його досі). У 1000 відмінників (випускників Гарварду), через 20 років після закінчення навчання, запитали: «Чи почуваєте ви себе щасливими?». Знаєте який відсоток відповідей «Так»?..

три

два

один

20%

!!!

Космічний IQ, найкращий ВНЗ, високооплачувана робота — і через 20 років у тебе 80% залишитися нещасним!?

Як!?

Горе від розуму!?

Ви (права півкуля, вже жінка у діловому сірому костюмі (чоловіки пробачте)) довго б’єтесь, ставите під сумнів дослідження, шукаєте спростування, помилку. Але картковий замок без одного елементу в основі розлітається і ви хапаєте руками повітря. Страшно. Ніколи не було так страшно. Але ви звикли діяти. Опановуєте себе та шукаєте вихід. Натрапляєте на статтю про емоційний Інтелект, згадуєте за сестру, розумієте, що у неї є секрет: секрет правої півкулі  (як отримувати задоволення).

Щоб доїхати до зупинки «Щастя», доводиться давати кермо сестрі. Вона не звикла до «дорослого світу» і у своїх спробах дослідити «тут і тепер» руйнує правила, шокує оточуючих, чим завдає вам клопоту. Здається, що раніше було зручніше, безпечніше, але 80% вірогідність програшу — це вагомо.

Ви дослухаєтесь до сестри, а вона до вас, і з часом будуються стосунки. Виявляється, вона — профі по чутливості — помічає найменші зміни в оточенні. Обробляти таку детальну реальність складніше, але майбутнє виходить чітким, шаблони — гнучкими, ланцюги — розгалуженими. Коли хтось перетягує на себе ковдру — ви сваритесь. Але потім знаходите спільну мову: разом краще. Діє домовленість: ви (ліва півкуля) відповідальні за безпеку. Сестра — за бажання та пошук шляхів їх задоволення.

Мине час (може років 5) і ви зрозумієте, що було не так з тим двірником-відмінником. Його шаблони (отримані в тепличних умовах навчальних кабінетів) не подіяли (коли життя додало нових змінних суворої реальності). Оточуючі діяли непередбачувано, не дотримувались правил, емоційно смітили на кожному кроці — як таке оброблять!?

А ще через 5 — відчуєте, чому відмінники-американці були такі засмучені після 20-ти річної боротьби з реальністю. Все просто: задоволення, воно у теперішньому, а їхня увага прикута до побудови майбутнього. Так щастя не помітиш.

І тоді ви, переконавшись на практиці, розділяєте з сестрою обов’язки:

Вам (лівій півкулі) — IQ та логічні виклики.

Сестрі (правій півкулі) — EQ та розвиток емоційної грамотності (ще й побудова міцних відносин).

І керували вони довго та щасливо і поважали одна одну безмежно.

Кінець.

Тепер виходьте з образу. Ви більше не жінки-півкулі, а конкретна особистість із власним досвідом. І у мене до вас декілька запитань:

У вас буває, що дійшли до запланованого, а задоволення нема? Що ви тоді робите?

Зустрічалися раніше з поняттям емоційного (соціального) інтелекту? Розумієте, як це стосується саме вас? Розкажете?

Цікаво дізнатись про взаємодію чуттєвого та логічного? Якщо так, тоді до зустрічі у наступних постах. Дякую за увагу та фантазію.

Залишити відповідь
Коментувати

5 Коментарі

Дааа,такі питання змушують замислитися над своїм….

2019-02-11
Гришка
Відповіcти
0

Оце подача!!!!Як твір художній)

2019-02-11
Анатолій
Відповіcти
0

Наукова інфа описана художніми словами й образною мовою – супер!!!

2019-02-11
Юго
Відповіcти
0

Як все просто і одночасно складно.

2019-02-11
Ната
Відповіcти
0

КРУТО!!!

2019-02-11
сергійко
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: